Подготвя ли ме или..?

  • 15 200
  • 305
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 426
А майка ти като е идвала не и ли се е искало да нахрани и изкъпе бебето?

За другите ти роднини, включително и баща ти е ясно, че няма да се месят. Обикновено бабите изявяват желание, а някои дори се чувстват длъжни да помагат на младата майка. Трудно е да обясниш на една жена, огледала деца, че не е в състояние да се справи с едно внуче.

# 271
  • Мнения: 3 819
Скрит текст:
Който и да е идвал от семейството ми,никога не се е налагал така.Като видят,че не искам помощ,просто не ми помагат и не ми се месят-не е защото не обичат внучето си,радват и се,прегръщат я и целуват...Но като кажа,че нещо не ми харесва,не го правят и готово-без драми и караници,без излишно напрежение.Та ММ много добре знае,че родителите ми няма да се пречкат нито на мен,нито на него.Не са създавали проблеми като са идвали.

Аз не казвам ,че хората са създавали проблеми
Питам те ако той реши  да ти прави същите пазарлъци за баща ти и дядо ти.Човек ако реши все ще намери за какво да се хване и от къде да изкопчи проблем.Ей сега ако рече " На пък не искам баща ти да прави скарата,не искам това ,не искам онова"
Ти как ще се чувстваш точно преди първия рожден ден на детенцето
Не си съсипвай хубавия празник,не съсипвай и празника на мъжът си.Отпусни му края малко.Остави ги 2-3 дена всеки да прави каквото си иска,не се вглеждай до такава степен в свекървата и в детето.
Ако го правиш рискуваш да си вгорчаваш всички празници на детето от тук на сетне,да не се порадваш и ти на поводите на дете




Разбрах какво имаш в предвид,обаче баща ми никога не е налагал мнение.Той е добряк и помага винаги щом може.ММ го уважава много,вижда че помага човека.Не са имали проблем,какъвто аз имах с майка му,затова не мисля,че би имал против да дойде.
Твоите добри, пък онази на мъжа ти е вещица, нали?
Ама ти в крайна сметка имаш против свекърва ти да идва ли?

# 272
  • Мнения: 30 802
А майка ти като е идвала не и ли се е искало да нахрани и изкъпе бебето?

За другите ти роднини, включително и баща ти е ясно, че няма да се месят. Обикновено бабите изявяват желание, а някои дори се чувстват длъжни да помагат на младата майка. Трудно е да обясниш на една жена, огледала деца, че не е в състояние да се справи с едно внуче.

Това е малко като да храниш и галиш козичка в зоопарка:) честно, досега не съм получавала оферта да си предавам децата за къпане и хранене на друг.

Всяко бебе си е различно, дори баба, изгледала 5, ще има период на адаптация и ще е непохватна, а ако майката е свръхкритична, и най-малката грешка ще й се стори като опит за покушение над Златото.

# 273
  • Мнения: 2 855
Явно само в лицето на свекърва си вижда заплаха - конкуренция. Което е много тъжно, защото тя никога не може да и бъде такава. Ти си майка, тя е баба. Не стига че за 12 месеца това е едва втория път в който може да си види внучето, ами и снахата вече зарежда тежката артилерия. Баща и ще я защитава, мъж и трябва да пили на майка си .................. Що за рожден ден ще да е това. Горкото дете.
И не бъди толкова доволна от факта "никой друг не може да и даде лъжица". Това е голям минус. Ако  се наложи да отсъстваш кой ще го нахрани това дете а? Знаеш ли колко трудно се адаптират такива деца в ясла и детска градина, колко трудно свикват с други хора - деца и възрастни и колко стрес и негативи им коства това.
Детето било изнежено - и защо го изнежваш? Чистият въздух не е навредил на никого. Сама си създаваш проблемите, лошото е, че и много други хора ще забъркаш.

# 274
  • София
  • Мнения: 17 414
Ох, авторке, не си лесна - ти нищо, ама нищичко не чуваш, имаш си един рефрен и това е.
Няма да му е лесно на мъжа ти, изобщо.

# 275
  • Мнения: 5 508
Авторке, това че мъжа ти уважава родителите ти съвсем не означава, че не може да блъсне по масата и да каже "Щом майка ми не може да храни и къпе бебето, както и да го държи, защото й пада косата, то и вашите няма да го правят! Няма моята майка да страда, а вашите - не!" Whistling

Правилно ти казаха по-назад - замисли се, че тази жена може догодина да я няма (не дай си Боже!), все пак не е първа младост. Няма ли да се чувстваш виновна пред себе си, пред мъжа ти и пред детето ти за това, че си й отровила живота (а и този на гореспоменатите) заради някакви си твои капризи и филми?
Да не говорим, че ти дори не можеш да си сигурна, че и сега ще реагира така, както в деня, в който за първи път е видяла внучето си ...

Между другото писа назад, че тя създавала отровна среда, но тази среда я създаваш ти дори само с начина си на мислене ooooh!
Искаше ти се да се оплачеш от свекито и всички вкупом да ти обясним, колко си правя и какво чудовище е бабата, но уви, проблема е само в твоя телевизор (с 2-3 изключения в темата) ooooh!

# 276
  • Мнения: X
Ох, авторке, не си лесна - ти нищо, ама нищичко не чуваш, имаш си един рефрен и това е.
Няма да му е лесно на мъжа ти, изобщо.
19 страници тотално различни хора, които в други теми не просто сме имали противоречия, но сме били на абсолютно противоположни мнения, пишем едно и също. Но се получава "Ти му говориш, а то рупа ли рупа." В началото на темата изразих мнение, че мъжът ѝ се скатава и е добре той да озапти майка си. След всички изписани страници единственото, което мога да кажа за този мъж, е че изпитвам огромно съчувствие към него.

# 277
  • Мнения: 550
Ясно е,че няма как с всички да мислим еднакво,обаче аз ли трябва да свърша всичко?Да захвърля детето и да се метна по кафета и кръчми,после да оправя масата,да седна да се напия,пък нека бабата се грижи за дете,чийто навици не познава...Не е ли основно моя грижата за детето?Едно е да помогне и съвсем друго да поеме изцяло грижите...Че и да не ми дава да я докосна дори-моето собствено дете!
Този цитат казва всичко! Голяма фантазия на базата на няколко дни, прекарани с бебто преди 1 година. Разказ с елементи на разсъждение какво и как ще стане и как даже няма да и дава си докосва детето!
Авторке, обуздай фантазията си. Не е полезно. Нито за теб, нито за бебето. Пълно обсебване, както вече някой отбеляза, но не смея да съдя дали това е толкова голямо прегрешение. Просто престани със сценариите за филм на ужасите и дишай спокойно.

# 278
  • Мнения: 74
Явно само в лицето на свекърва си вижда заплаха - конкуренция. Което е много тъжно, защото тя никога не може да и бъде такава. Ти си майка, тя е баба. Не стига че за 12 месеца това е едва втория път в който може да си види внучето, ами и снахата вече зарежда тежката артилерия. Баща и ще я защитава, мъж и трябва да пили на майка си .................. Що за рожден ден ще да е това. Горкото дете.
И не бъди толкова доволна от факта "никой друг не може да и даде лъжица". Това е голям минус. Ако  се наложи да отсъстваш кой ще го нахрани това дете а? Знаеш ли колко трудно се адаптират такива деца в ясла и детска градина, колко трудно свикват с други хора - деца и възрастни и колко стрес и негативи им коства това.
Детето било изнежено - и защо го изнежваш? Чистият въздух не е навредил на никого. Сама си създаваш проблемите, лошото е, че и много други хора ще забъркаш.

А ти как очакваш да я накарам да яде от друг,а?Да я пребия ли?Баща и се е опитвал десетки пъти да я храни и детето се късаше да реве.Да я пребия ли,че иска аз да я храня?Или пък ще кажеш,че съм я настроила против всички?И това,че е била за няколко месеца на по-топло не я прави изнежена,изнежена беше тогава-новородено.Сега я изкарвам на минусови температури без проблем,но тогава веднага след къпане бабата отваряше прозореца.Като казвах,че ще настине,понеже отвън наистина беше страшен студ,ми се заявяваше,че в 21ч трябвало да влезе въздух,все едно цял ден не е отварян прозореца.

# 279
  • Мнения: 407
Явно само в лицето на свекърва си вижда заплаха - конкуренция. Което е много тъжно, защото тя никога не може да и бъде такава. Ти си майка, тя е баба. Не стига че за 12 месеца това е едва втория път в който може да си види внучето, ами и снахата вече зарежда тежката артилерия. Баща и ще я защитава, мъж и трябва да пили на майка си .................. Що за рожден ден ще да е това. Горкото дете.
И не бъди толкова доволна от факта "никой друг не може да и даде лъжица". Това е голям минус. Ако  се наложи да отсъстваш кой ще го нахрани това дете а? Знаеш ли колко трудно се адаптират такива деца в ясла и детска градина, колко трудно свикват с други хора - деца и възрастни и колко стрес и негативи им коства това.
Детето било изнежено - и защо го изнежваш? Чистият въздух не е навредил на никого. Сама си създаваш проблемите, лошото е, че и много други хора ще забъркаш.
            На същото мнение съм. Но си мисля, че ще се осъзнае. Дано не е късно. Съветът ми е да не се настройва предварително. С това пренавиване и от нещо дребничко ще се издразни.

# 280
  • Мнения: X
А ти как очакваш да я накарам да яде от друг,а?Да я пребия ли?Баща и се е опитвал десетки пъти да я храни и детето се късаше да реве.Да я пребия ли,че иска аз да я храня?Или пък ще кажеш,че съм я настроила против всички?И това,че е била за няколко месеца на по-топло не я прави изнежена,изнежена беше тогава-новородено.Сега я изкарвам на минусови температури без проблем,но тогава веднага след къпане бабата отваряше прозореца.Като казвах,че ще настине,понеже отвън наистина беше страшен студ,ми се заявяваше,че в 21ч трябвало да влезе въздух,все едно цял ден не е отварян прозореца.
Вече в няколко поста акцентираш върху пребиването като начин за разрешаване на даден проблем. Случайно ли е? Много от пишещите най-добронамерено ти дадоха съвет да отпуснеш малко обсесията, която те е хванала, но ти повтаряш едно и също, без да си дадеш труда да помислиш върху написаното от тях. Защо, всъщност, пусна темата, след като не желаеш да чуеш нищо различно от собственото ти мнение? И не ти ли прави впечатление, че десетки различни хора имат абсолютно различна позиция от твоята? Или си мислиш, че всички грешат, а само ти си права? Разбира се, можеш да продължиш да мислиш така, ти си единствената, която ще пострада от това. Грешка, не си единствената, детето ти ще страда не по-малко, ако го отглежда вманиачена майка.

# 281
  • Мнения: 14 843
За самото дете е хубаво да се научи да яде от друг и  единствения който може да го направи сте ти и съпругът ти.
Това дете след една година ще тръгне на ясла ,на градина.Как ще станат там нещата.
Не може вечно да тичаш след него.Един път ще реве ,втори път.Като е гладно ще яде от който и да е.

Така както си я подкарала от старание ще навредиш и то много на детето си.Не бабата, ти ще му навредиш

# 282
  • Мнения: 407
 Детето усеща негативните чувства на майката подсъзнателно към някого или в дадена ситуация.

# 283
  • Мнения: 74
А ти как очакваш да я накарам да яде от друг,а?Да я пребия ли?Баща и се е опитвал десетки пъти да я храни и детето се късаше да реве.Да я пребия ли,че иска аз да я храня?Или пък ще кажеш,че съм я настроила против всички?И това,че е била за няколко месеца на по-топло не я прави изнежена,изнежена беше тогава-новородено.Сега я изкарвам на минусови температури без проблем,но тогава веднага след къпане бабата отваряше прозореца.Като казвах,че ще настине,понеже отвън наистина беше страшен студ,ми се заявяваше,че в 21ч трябвало да влезе въздух,все едно цял ден не е отварян прозореца.
Вече в няколко поста акцентираш върху пребиването като начин за разрешаване на даден проблем. Случайно ли е? Много от пишещите най-добронамерено ти дадоха съвет да отпуснеш малко обсесията, която те е хванала, но ти повтаряш едно и също, без да си дадеш труда да помислиш върху написаното от тях. Защо, всъщност, пусна темата, след като не желаеш да чуеш нищо различно от собственото ти мнение? И не ти ли прави впечатление, че десетки различни хора имат абсолютно различна позиция от твоята? Или си мислиш, че всички грешат, а само ти си права? Разбира се, можеш да продължиш да мислиш така, ти си единствената, която ще пострада от това. Грешка, не си единствената, детето ти ще страда не по-малко, ако го отглежда вманиачена майка.


Боже,ти май четеш каквото си решиш.В тоя поста за свекървата ли пиша,че ще пребия бе?Казвам,че щом детето иска да яде-ще яде,когато и колкото пожелае!!!!!!!!!!!!!!!!!!Щом иска да спи-аз ще се съобразя с това!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ако не иска да яде от друг да го пребия ли?Собственото си дете ли да пребия,за това че не иска да яде от баба си или баща си?Да я пребия,понеже не може да заспи като някой и говори небивалици над главата?Къде прочете,че искам да пребия жена на 75 години?Посочи ми пост.Аз не съм възпитавана с бой и караници,детето ми също няма да бъде възпитавано така!Никъде и никога не съм писала,че баща ми идва за да я бие.Идва за подкрепа,не физическа във всеки случай.Прочети за какво точно съм пуснала темата-дали е за това как си гледам детето,а?

# 284
  • Мнения: X

Боже,ти май четеш каквото си решиш.В тоя поста за свекървата ли пиша,че ще пребия бе?Казвам,че щом детето иска да яде-ще яде,когато и колкото пожелае!!!!!!!!!!!!!!!!!!Щом иска да спи-аз ще се съобразя с това!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ако не иска да яде от друг да го пребия ли?Собственото си дете ли да пребия,за това че не иска да яде от баба си или баща си?Да я пребия,понеже не може да заспи като някой и говори небивалици над главата?Къде прочете,че искам да пребия жена на 75 години?Посочи ми пост.Аз не съм възпитавана с бой и караници,детето ми също няма да бъде възпитавано така!Никъде и никога не съм писала,че баща ми идва за да я бие.Идва за подкрепа,не физическа във всеки случай.Прочети за какво точно съм пуснала темата-дали е за това как си гледам детето,а?
Дишай, издишай. Дишай, издишай. Лесно те избива на агресия, а? Wink

Общи условия

Активация на акаунт