Подготвя ли ме или..?

  • 15 201
  • 305
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3 819
Provocateur,
доста неуравновесено и истерично звучиш.
А това НИКАК не е добре!

# 286
  • Мнения: 74
За самото дете е хубаво да се научи да яде от друг и  единствения който може да го направи сте ти и съпругът ти.
Това дете след една година ще тръгне на ясла ,на градина.Как ще станат там нещата.
Не може вечно да тичаш след него.Един път ще реве ,втори път.Като е гладно ще яде от който и да е.

Така както си я подкарала от старание ще навредиш и то много на детето си.Не бабата, ти ще му навредиш


Как да я накарам да яде от друг?Обясни ми моля те.Паднах и си ударих главата,стана ми ужасно лошо и не можех да нахраня детето,а то хем гладно,хем му се спи.Легнах и дадох шишето на татко и,за да ми се пооправи главата,мъчи се 3 часа.Тя не иска от друг,иска от мен.След като не яде решихме да я приспи той-е да,ама не стана.Та с гаденето и виенето на свят се наложи да приспивам бебе,което не можеше да спре да плаче,понеже не аз я люлея.Е,какво трябваше да направя?Как да процедирам,след като не един път сме опитвали да я накараме да яде поне от баща си?Аз малоумна ли съм?Не мога да я възпитам ли?Как по-точно се възпитава бебе?

# 287
  • Мнения: 5 710
Ами време е модератор да заключи тази агония, не можем да помогнем на авторката, състоянито ѝ сякаш се влошава.
(да не говорим, че всичко, което се говори е едно предположение на авторката как биха се стекли нещата, самата свекърва хал хабер няма, че ще храни, къпе и прочие, още не е пристигнала)

# 288
  • Мнения: 74
Ама как ще ми казвате,че задушавам детето?Че не съм добра майка,понеже не иска да яде от друг...Как така го решихте това?Аз не съм пускала тема "Помощ!!! Не знам как да си гледам и възпитавам детето!",или пък точно такава съм пуснала и не съм разбрала?Ставаше въпрос за съвсем различно нещо.Гнуслива съм,привързана съм към детето си...Това е равно на лошо възпитание ли?

# 289
  • Мнения: 74
Ами време е модератор да заключи тази агония, не можем да помогнем на авторката, състоянито ѝ сякаш се влошава.
(да не говорим, че всичко, което се говори е едно предположение на авторката как биха се стекли нещата, самата свекърва хал хабер няма, че ще храни, къпе и прочие, още не е пристигнала)


Да,тъкмо ще си тегля ножа...Но вече проблема ми остана съвсем назад.Сега ще се уча как се гледа и възпитава бебе.

# 290
  • Мнения: 3 819
Ти на първо време се погрижи за себе си.
Че май нуждата е голяма.

# 291
  • Мнения: 74
Така като гледам,все си мисля,че се включват  жени,на които им е писнало да си гледат децата и само прехвърлят от баба на баба.И такива,които са готови за една почивка на морето да оставят детето си без да им мигне окото.Аз не съм такава и за мен не е нормално,след като имам 2 години майчинство,някой друг да ми гледа детето и ако не искам,непременно да бъда определяна като лоша майка и психично болна...Май вие имате нужда от помощ...

# 292
  • Мнения: 3 819
Отговори ми честно: Можеш ли да оставиш свекърва ти и дъщеря ти за 3 часа насаме?

# 293
  • Мнения: 74
Отговори ми честно: Можеш ли да оставиш свекърва ти и дъщеря ти за 3 часа насаме?

Оставях я,да.Един път,наложи се да отида до болницата за да ми видят операцията.Нахраних я и им казах да не дават мляко на детето поне 3 часа,през толкова ядеше.Върнах се след точно 2 часа.Дъщеря и беше бутнала шишето в устата на детето,че да видела какво е.А детето се дърпаше и не искаше да яде.

# 294
  • Мнения: 2 617
Един такъв хубав празник се изражда в абсурдна драма.
Звучиш маниакално-обсесивно. Не си разбрала, че да си обсебена и да де мислиш за незаменима не те прави "по-добра" майка.
Коментарите ти са жалки и неуважителни към хора, които са част от фамилията на детето.
Хабиш се в хипотези, а не мислиш, как да пркарате тези дни приятно.


Ключ на темата, според мен също  Peace

# 295
  • София
  • Мнения: 24 839


А ти как очакваш да я накарам да яде от друг,а?Да я пребия ли?Баща и се е опитвал десетки пъти да я храни и детето се късаше да реве.Да я пребия ли,че иска аз да я храня?Или пък ще кажеш,че съм я настроила против всички?И това,че е била за няколко месеца на по-топло не я прави изнежена,изнежена беше тогава-новородено.Сега я изкарвам на минусови температури без проблем,но тогава веднага след къпане бабата отваряше прозореца.Като казвах,че ще настине,понеже отвън наистина беше страшен студ,ми се заявяваше,че в 21ч трябвало да влезе въздух,все едно цял ден не е отварян прозореца.
Ще ти кажа как едно дете свиква да яде И от друг- като му дадеш възможност.
Като го оставиш да опознае някого другиго, освен теб- баща си, например!
И стига с тия простотии, че тук било пълно с безхаберни майки, които само гледали как да прехвърлят грижите за децата си върху бабите!
Ти, пък се изписа най- грижовната на планетата, как ли другите деца в света оцеляват, да се чуди човек? newsm78
Не само смешна, жалка си в напъните да се изкараш великата и единствена супер- майка.
Всъщност си дребна душица с мерак за величие, но камбанарийката ти е толкова ниска, че чак отчайващо........


# 296
  • Мнения: 3 819
Отговори ми честно: Можеш ли да оставиш свекърва ти и дъщеря ти за 3 часа насаме?

Оставях я,да.Един път,наложи се да отида до болницата за да ми видят операцията.Нахраних я и им казах да не дават мляко на детето поне 3 часа,през толкова ядеше.Върнах се след точно 2 часа.Дъщеря и беше бутнала шишето в устата на детето,че да видела какво е.А детето се дърпаше и не искаше да яде.
Ужас  Mr. Green
Не аз почнах нещо сериозно да се изнервям от вманиаченото ти състояние!
Пожелавам приятен празник и се постарай да не вгорчаваш настроението на хората, които ще ви уважат.

# 297
  • Мнения: 74


А ти как очакваш да я накарам да яде от друг,а?Да я пребия ли?Баща и се е опитвал десетки пъти да я храни и детето се късаше да реве.Да я пребия ли,че иска аз да я храня?Или пък ще кажеш,че съм я настроила против всички?И това,че е била за няколко месеца на по-топло не я прави изнежена,изнежена беше тогава-новородено.Сега я изкарвам на минусови температури без проблем,но тогава веднага след къпане бабата отваряше прозореца.Като казвах,че ще настине,понеже отвън наистина беше страшен студ,ми се заявяваше,че в 21ч трябвало да влезе въздух,все едно цял ден не е отварян прозореца.
Ще ти кажа как едно дете свиква да яде И от друг- като му дадеш възможност.
Като го оставиш да опознае някого другиго, освен теб- баща си, например!
И стига с тия простотии, че тук било пълно с безхаберни майки, които само гледали как да прехвърлят грижите за децата си върху бабите!
Ти, пък се изписа най- грижовната на планетата, как ли другите деца в света оцеляват, да се чуди човек? newsm78
Не само смешна, жалка си в напъните да се изкараш великата и единствена супер- майка.
Всъщност си дребна душица с мерак за величие, но камбанарийката ти е толкова ниска, че чак отчайващо........





Мхм,написах на няколко места,че съм незаменима и съм най-добрата майка.

# 298
  • Мнения: 5 508
Авторке, наистина имаш проблем, но той е в главата ти, а не със свекървата, бащата на детето ти или нас, пишещите в темата ...
И да, замисли се с това си поведение как точно това дете ще свикне след време с обстановката в яслата, например? Обсебваш го. Като ти чета постовете имам чувството, че дори на баща му нямаш доверие и не би оставила баща и дъщеря сами, без теб, за час-два поне ...
И това личи най-силно от разказа ти за къпещите го баба и баща. Той е наблюдавал процеса отблизо, дори е помагал, а ти в истерия отстрани си обяснявала как всичко, което правела не било правилно ... ooooh!
А малко дете се възпитава с постоянство. Няма как от един път да свикне с нещо, което не му се е случвало до сега. Дори с играчките в началото им е трудно и се плашат от тях, но после ги търсят ...

# 299
  • Мнения: 74
Най-добре е темата да се заключи,понеже вие съвсем я разводнихте.Питахте-отговарях,та чак маниачка станах,освен да отида другия понеделник,докато е тук цялата рода на психиатър-не психолог.Явно аз съм за лудница вече,леле как мъжа ми,близки и познати не са забелязали...Направо им се чудя  newsm78  Какво ли е намерил в мен и как точно издържа да тормозя детето така тоя мъж...Айй,кошмар!

Общи условия

Активация на акаунт