Болничен по време на бременност – 6

  • 125 200
  • 835
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

Elfita, благодаря за отговора. А без тази комисия гинекологът само тези 45 дни ли може да даде?

Без ЛКК АГ то може да ти даде до 14 дни по време на бреммеността.Връщаш се на работа и пак може 14 дни болничен да ти даде.45 дневния е задължителен.Комисията не трябва да те притеснява.Проформа е

# 46
  • Мнения: 279
Elfita, Благодаря за бързия отговор Simple Smile
Би ли ми разяснила само къде се ходи при такава комисия, гинекологът ли ме праща, как да стигна до там? Сигурно са елементарни въпроси, но просто все още не съм наясно.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Elfita, Благодаря за бързия отговор Simple Smile
Би ли ми разяснила само къде се ходи при такава комисия, гинекологът ли ме праща, как да стигна до там? Сигурно са елементарни въпроси, но просто все още не съм наясно.

Да,гинекологът трябва да те насочи.Той ще ти обясни при него как са нещата.Често е само проформа и АГ то предвижва докумените,случва се и бременната да се явява,но ще ти обяснят.Някои АГ пък искат първо да се лежи в болница.Виж какво ще ти каже твоя АГ

# 48
  • Мнения: 279
Elfita, Благодаря за бързия отговор Simple Smile
Би ли ми разяснила само къде се ходи при такава комисия, гинекологът ли ме праща, как да стигна до там? Сигурно са елементарни въпроси, но просто все още не съм наясно.

Да,гинекологът трябва да те насочи.Той ще ти обясни при него как са нещата.Често е само проформа и АГ то предвижва докумените,случва се и бременната да се явява,но ще ти обяснят.Някои АГ пък искат първо да се лежи в болница.Виж какво ще ти каже твоя АГ

Много благодаря!  bouquet

# 49
  • Мнения: 3
Здравейте!Бременна съм на 1.5 месеца,от 01.2015г. съм на работа(само веднъж се смени името на фирмата)имам ли право на болнични?С прекъснати здравноосигурителни права съм за 2013-14 год.трябвали да ги платя за да не плащам за раждането и за други всеки казва друго

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте!Бременна съм на 1.5 месеца,от 01.2015г. съм на работа(само веднъж се смени името на фирмата)имам ли право на болнични?С прекъснати здравноосигурителни права съм за 2013-14 год.трябвали да ги платя за да не плащам за раждането и за други всеки казва друго

На болнични имаш право щом работиш,на за да ти ги плащат трябва да имаш 6 м осигурителен стаж през целия ти живот.Прекъснатите ти здравни вноски не са проблем за болничните,но няма да може да ползваш здравни услуги по касата.Раждането е безплатно за всички.За неосигурените също

# 51
  • Мнения: 3
Благодаря за отговора!Гинеколога която съм ходила от мен поиска следните неща
1.Направление от личен лекар за картон.
2.удостоверение от НАП за платени осигуровки.Според вас ако не са платени здравните осигуровки плащаш за услуги на здравната каса,А според нея за всичко ще плащаме и няма да получаваме Болнични направо се сбърках

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Благодаря за отговора!Гинеколога която съм ходила от мен поиска следните неща
1.Направление от личен лекар за картон.
2.удостоверение от НАП за платени осигуровки.Според вас ако не са платени здравните осигуровки плащаш за услуги на здравната каса,А според нея за всичко ще плащаме и няма да получаваме Болнични направо се сбърках

Право на болнични имаш,ако отговаряш на стажа и работиш.АГ то не е институцията,която определя тези неща.Да ти го издаде,пък НОИ са на ход.Здравно неосигурените плащат мед услуги,да.Раждането е безплатно

# 53
  • Мнения: 3
Много ти благодаря за отговора,ако можеш да ми изаясниш под медицински услуги какво ще плащам?

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Много ти благодаря за отговора,ако можеш да ми изаясниш под медицински услуги какво ще плащам?

Изследвания,прегледи,престой в болница по време на бременността.Всичко,което е извън пакета за неосигурена бременна.Мисля,че имате 2 прегледа при АГ за цялата бременност безплатни като неосигурени и безплатно раждане със сигурност.

# 55
  • Мнения: 47
Здравейте! Бременна съм втори месец и безработна от началото на годината, поради което ползвам обезщетение от Бюрото по труда до месец Август. Мога ли да попитам каква възможност имам след това и мога ли към момента да прекратя регистрацията, за да ползвам болничен? Извинявам се, ако звучат странно въпросите, но за първи път се сблъсквам и искам да знам правата си.
Предварително Благодаря!  Hug

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте! Бременна съм втори месец и безработна от началото на годината, поради което ползвам обезщетение от Бюрото по труда до месец Август. Мога ли да попитам каква възможност имам след това и мога ли към момента да прекратя регистрацията, за да ползвам болничен? Извинявам се, ако звучат глупаво въпросите, но за първи път се сблъсквам и искам да знам правата си.
Предварително Благодаря!  Hug

Може да ползваш болничен,ако се водиш на работа някъде.Намери фирма,да те назначи.Така ще имаш право и на 2 г майчинство.Ако не успееш и останеш безработна,има социално майчинство 100 лв за една година,ако отговаряш на условията за доход

# 57
  • Мнения: X
До колко дни след като е издаден болничен трябва да се даде на работодателя?

# 58
  • Мнения: 825
До колко дни след като е издаден болничен трябва да се даде на работодателя?

Моята супервайзорка ми каза, че до 3 дни след издаването трябва да се представи. Един път закъснях, та по този повод.......

# 59
  • Мнения: X
До колко дни след като е издаден болничен трябва да се даде на работодателя?

Моята супервайзорка ми каза, че до 3 дни след издаването трябва да се представи. Един път закъснях, та по този повод.......

 Моят е от 02.04, а ще го нося днес. Дали ще е проблем? И ако се забави какво става?

Общи условия

Активация на акаунт