Сайтовете за запознанства и лъжите

  • 52 158
  • 1 779
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 214
Да изтеглиш заем на твое име вече се използва като изнудване за какво ли не. На мой познат шефовете го караха да изтегли заем, за да остане при тях на работа. Иначе - "довиждане". Twisted Evil

# 31
  • Мнения: 1 793
H/I, разказаната история е ужасна и не разбирам търкалящите се човечета как могат да са част от нея. Confused

# 32
  • Мнения: 1 283
H/I, разказаната история е ужасна и не разбирам търкалящите се човечета как могат да са част от нея. Confused
И аз се зачудих.. newsm78 Един вид подигравка с човешка драма. Tired

# 33
  • Мнения: 1 825

а с авторкта какво стана, има ли развитие с историята й?

Последна редакция: пт, 04 мар 2016, 18:38 от H/I

# 34
  • Мнения: 345
И аз се запознах с моя мъж в международен сайт за запознанства. Той е грък, а аз по това време бях в чужбина (не Гърция). Общувахме по скайп и се срещнахме няколко пъти. Няколко месеца по-късно договорът ми изтече и се върнах в България и той дойде да живее с мен. Имаме детенце на година и девет. Животът ни е низ от трудности, които не бихме имали ако си бяхме намерили партньори в собствените си страни, а и поради редица други фактори. Не знам докъде ще я докараме, а така силно искаме поне още едно дете!
Той е смел човек с добро сърце. Така и не се влюбих в него (даже не го приемах насериозно много дълго време), но го обикнах с цялото си сърце. За съжаление аз не мога да му предложа нищо в България, нито той на мен в Гърция.
Този човек още от самото начало заяви, че търси жена за семейство, а след известно време ми заяви, че аз съм жената, която е търсил цял живот. След още известно време го оповести пред близки и приятели. Аз никога не съм го притискала за нищо, през цялото време стоях напълно пасивна, дори виждайки реалността пред която ще се изправим, няколко пъти му предложих да се разделим. Всъщност сме заедно заради неговото упорство, непримиримост и нежелание да се предаде. Не знам докъде ще успеем да я докараме......във всяка посока се сблъскваме със затворена врата.
Пиша всички тези лични неща отчасти за да си излея малко мъката и тревогите, но и за се опитам да ти помогна да разбереш нещо - когато един мъж иска да е с една жена, нищо не може да го спре. Жената не е необходимо да прави нищо, не е необходимо дори да зададе въпрос ''Искаш ли да си с мен?''.
Аз лично виждам няколко червени лампи в отношенията ти с твоя човек:
1. Несигурна си. След като се чувстваш така, има причина и тя е, че мъжът не те приема сериозно. Не че не те харесва, или си направила нещо - просто си с временни функции и не влизаш в личните му плановете.
2. Това, че те включва в разни бизнес планове и определя твоите функции в тях. Съжалявам, но ако мъжът вижда в една жена СВОЯТА жена, която евентуално да стане майка на децата му, той мечтае и планира как да й подсигури бъдещето, а не как да я ползва за служител. Съвсем различно е, когато мъжът включва жената в делата си - тя вече е станала НЕГОВАТА жена и един вид двамата си партнират в преследването на една ОБЩА цел, подсигуряване на по-добър живот на общите им деца например. От това, което прочетох твоят случай май не е такъв, а по-скоро ''мижи да те лажем''.
3. Пишеш, че си влюбена в него. Сигурна ли си, че е така? Защото аз мисля, че май имаш доста тежък и самотен живот (пишеш, че работиш на три места), явно си интелигентна и образована жена, която май няма много възможности да се среща с подходящи мъже, бориш се сама с живота и изведнъж се появява някой, който по някакъв начин леко те подвежда (по всяка вероятност неволно) и ти го обличаш с ризарска броня и се оглеждаш за белия му кон. Може и да бъркам, разбира се. Ако съм права обаче, ти не си влюбена.......просто си изморена, самотна, несигурна в бъдещето и имаш нужда от другар, и този човек неволно те е омаял....все пак чужденец, друг стандарт, друг начин на мислене и т.н.
Всичко, което пиша е от мой и на мои приятелки личен опит. Най-сърдечно ти симпатизирам и те разбирам. Ние имаме момиченце и ми става много мъчно като си представя как един ден и тя така се лута.......като и аз съм се лутала мнооооого пъти.
Според мен най-добрият начин да решиш дилемата си е просто да изчезнеш. Ако иска да е с теб, ще те потърси, ще те намери, ще те последва. Ако не.......по-добре два дена сълзи, отколкто няколко месеца агония.

Последна редакция: пт, 04 мар 2016, 17:56 от Nephrite

# 35
  • Мнения: 422
Сайтовете за запознанства са монета с две страни. Ако имаш късмет ще срещнеш правилния човек. При мен това не се случи от първия път. Повечето искаха интимна връзка без сериозно обвързване, бяха некоректни и без особенни признаци за душевност. В зависимост от това което търсиш може да си създадеш впечатления от профила, от срещите с човека, от отговорите на твоите въпроси, защото понякога малките неща ни показват, какъв е човекът и дали може да му се доверим. Влюбването не винаги е добър съветник, а здравият разум, защото може да останеш излъгана и разочарована, с разбити чувства и мечти.

# 36
  • Мнения: X
Авторке, никой май не ти го каза, затова аз ще съм лошата.
Ти не си наред. Явно си доста самотна и отчаяна, за да очакваш да намериш за 2 дни любовта на живота си в сайт за ебачи.
Моят съвет е обратният, стой с този човек, изсмучи всичко, което можеш, като опит и поука от тези отношения и го зарежи. Но! В никакъв случай не смучи пари, длъжности или друго, което е извън леглото.
Прекалено под похлупак живееш, използвай този човек, за да се научиш друг път да си контролираш хормоните и да не увисваш на шията на първия срещнат. Проблемът в тази "връзка" са твоите очаквания, човекът не ти е давал въобще знак, че има сериозни намерения.

# 37
  • Мнения: 1 825
Nephrite, е написала много точно нещата.
Между другото май с теб, Nephrite,  сме се засичали и в друга тема, доколкото си спомням. Какво стана - преместихте ли се?

# 38
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Здравейте,
Надявам се тук да намеря малко помощ и съвет, за един общ проблем, който всички май сме имали.
Запознах се с един мъж, на 38 години в един сайт за запознанства, в който аз се регистрирах от любопитство и за да се поеме. Но стана така, че започнах да водя задълбочени разговори с определения човек, мина близо месец преди да се запознаем лично. Характерът ми е такъв, че трудно допускам мъже до себе си и ми е трудно да се влюбя. Но в случая си глътнах граматиката и престанах да бъда себе си. Освен това по-големият проблем е, че след като се запознахме от любопитство проверих дали още фигурира на въпросното място и да, там беше и на линия. Няколко пъти му намекнах, че съм го видяла там и че ако не иска да е с мен може спокойно да ми го каже, но не получавам този отговор. Казва ми че мисля прекалено и че говоря глупости, виртуалния свят е едно, и аз да гледам в това какво става в действителност. Действителността е такава, че когато сме заедно се държи добре, говорим много и на всякакви теми, излизаме и ми ходи по гайдата както се казва, но в повечето случаи аз давам идеите да се видим. Отваря нов офис в който аз според него ще имам определена функция, заради идея която му дадох. И черногледството ме кара да мисля че ме използва до като си свърша работата, въпреки че не ми дава зор. Само, че като типична жена аз искам да си чувам хубавите думи от преди, които вече ги няма.
Изплаших се, защото съм имала една връзка, в която до последно не осъзнавах че съм опция и разбира се се направих не един а няколко фалшиви профила, на два от които той писа. Вчера, искайки да ме опознае и питайки за уатсапа ми, интереси и т.н. И съм в ситуация в която не знам дали да си затворя очите и да се направя на луда или да му кажа за притесненията си и малко или много да установим какви сме си и на къде отиваме. Голяма каша съм. Някой с мозък там навън помощ, ужасно е да се влюбиш!!!
Човекът има желание за бизнес, в който ти да си му полезна. Няма нищо против от време на време да прекарвате заедно. Няма планове да си единствената и неповторимата любима в живота му. Ако твоите планове са различни - виж дали ще успееш да отделиш бизнеса от личното. Ако смяташ, че не можеш - изчезни. Разговори с него не вярвам да променят нищо, освен да донесат повече огорчения. Ако обаче мислиш, че ще се почувстваш по-добре, като му кажеш как се чувстваш - направи го, но имай предвид, че може да се загуби бизнеса по този път.

Успех!

П.П. В сайтовете за запознанства могат да се намерят свестни хора, които наистина си търсят любим/а или съпруг/а. Обаче човек трябва да знае какво да гледа, за какви знаци да внимава - и да отсява тези, които са тръгнали да си търсят забавления.

# 39
  • Мнения: 11
Ако от всичко писано до тук ,все още не си се отказала,моят съвет е: определи му среща,отиди на нея и там му кажи всичко,което имаш да казваш.От този по-голям шамар сама не можеш да си удариш! Успех!

# 40
  • Мнения: 514
И моят съвет е да не си губиш времето с него. Хората не се променят току-така, освен ако не изживеят някаква огромна драма в живота си. С времето само ще трупаш болка в себе си и накрая ще ти трябва много време, за да оставиш този товар зад гърба си.
Това е само мое мнение от личния ми опит, решението си е твое.

# 41
  • SF
  • Мнения: 21 167
Имам усещането, че си много по-малка от него. Където и да те беше срещнал този човек, щеше да се държи така с тебе, а ти да се влюбиш и да страдаш. Разликата е, че сайтът за запознанства ти дава възможност да го проверяваш.

Запознанствата в интернет, имат точно същия шанс за успех или провал, какъвто и запознанствата в трамваите, клубовете, плажовете, университета или сградата, в която работим. Едни и същи хора ползват интернет, транспорт и работят.
За някои двойки тези запознанства са много красиви и успешни, за други - ужасни или нищо особено. Не зависи от мястото, където хораа се срещат, а от самите хора.
Има много деца, някои от които вече посарснали, плод на любов, започнала от интернет. Не всички разделени и провалени връзки, в които единият е манипулиран, лъган и нещастен, са резултат от интернет запознанства. Разводите са съществували и преди появата на интернет.

Който има късмет, ще си срещне любовта, в интернет или където и да било. Който си изневерява или се разнообразява, ще търси варианти да го прави и без да се регистрира в сайтове.

# 42
  • Мнения: 3 892
Не изпитва никакви чувства този човек, не се заблуждавай. Бягай мноооого надалеч.

Иначе да, много връзки започват в интернет. Но първият и най-сигурен признак, че нищо няма да е излезе е когато мъжът не спира да търси и други запознанства. Ако беше открил това, което иска, щеше да спре бързо. Още повече след среща наживо. Даже... съжалявам, че го казвам, но... даже напротив - не те е харесал. Щом продължава да е отворен за нови запознанства след като вече се познавате.

Пълен боклук, който някак е намерил точните мили думи, на който се връзваш ти.

Остави идеята веднага. Защото после ще е късно, трудно и болезнено. За бизнес и работа пък да не говорим.

# 43
  • Мнения: 12 662
Сайтовете са за запознанства, а не за жентиба. Това, че те е харесал, не значи, че ти си единствената и евентуално, булка.

# 44
  • Сф
  • Мнения: 10 660
На колко години си? А той? Прилича на история с зрял мъж и девойче..Не вярвам да работиш за него- врели- некипели са му приказките.Какво знаеш за него , беше ли там откъдето е той? Един ден просто ще изчезне.Не му се доверявай!

Общи условия

Активация на акаунт