Проблем с Launcher ?

  • 1 664
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Launcher на телефона ми гърми постоянно и прецаква един тон неща. След рестарт на телефона се оправят. Има ли начин да се рестартирва Launcher без да се рестартирва целия телефон?

Последна редакция: чт, 03 мар 2016, 13:02 от Pitanka12345

# 1
  • Мнения: 5 250
Launcher на телефона ми гърми постоянно и прецаква един тон неща. След рестарт на телефона се оправят. Има ли начин да се рестартирва Launcher без да се рестартирва целия телефон?
Не може, щом "гръмне" няма как, иначе може. Ще трябва да откриеш откъде идва проблема. Може да пробваш да изтриеш данните на лънчера от Настройки -> Приложения -> преместваш до Всички, намираш приложението Launcher и "Изчистване на данни". Поне това се сещам.
Аз ползвам Nova Launcher, че оригиналния е беден на настройки. Може да пробваш с друг лънчер ако не успееш да решиш проблема.

# 2
  • Мнения: 17
Това с изтриването на данните в Настройки вече съм го правил, но с виртуалната клавиатура. Веднъж още докато го разучавах сякаш копирах един много дълъг текст. Започна през няколко секунди да ми излиза съобщение, че за съжаление куерти клавиатурата била спряла и излизаше само черен фон на мястото и. Рестартиране, вадене на батерията, изчакване, нищо не помогна. Та в един сайт на чужд език разбрах, че проблема не е хардуерен и със страх последвах съвета. Оправи се за мое щастие. Но на лънчера малко ме е страх да го приложа тъй като доколкото разбрах е нещо като директ х при компютрите.Какви данни ще изтрие? А някакъв в един сайт се оплакваше, че като веднъж му дал принудително спиране, защото и тази опция я има, началния му екран станал черен за постоянно. Има ли някаква опастност да си прецакам телефона ако си сложа нов лънчър, защото все пак основната му функция е разговор, а той сега си работи. Иначе тези Нова Лънчер и Тера Лънчер гледам ги хвалят. На едно място ми се самопредложи и Го Лънчър, но както казах много не смея. Имам го този телефон от по-малко от година и...ми забиваше от разни сайтове до момент на вадене на батерията. Като преминах за постоянно махната отметка за настолни отдавна не ми го е правил. Забиваше ми при по-дълго светене на фенерчето. Сложих антивирусна с изнесен бутон и ново приложение, но ползвам старото. Избягвам да го задържам дълго време включено, но не ми е правило проблем скоро. Това с клавиатурата също. Иначеаз набедих лънчера понеже отвреме навреме ми изписва, че е спрял, но съм забелязал, че понякога като изпише, че е спрял се проявяват тези симпоми понякога, а понякога не се появяват. Често пък се проявяват и без никакво съобщение. А те, поне тези, които съм забелязал са следните. Не виждане на снимките и обявяване че ги няма. Черни квадратчета със надписи. Някой ги вижда на друго място други не. Едните се отварят при натискане другите не. Предимно сниманите с камерата и то откакто телефона е с тази СИМ карта. Не може да се правят снимки или клипчета. Просто бутоните не работят. Не може да се свалят приложения, не може да се сваля от ftp. Не може да ми се свързва и/или функционира правилно блутута и май това забелязвам на тоя етап. Понякога ми го прави напоследък на няколко дни, днес ми го прави два пъти. При рестартиране се оправя...

# 3
  • Мнения: 5 250
Доколкото разбирам все още не си изтрил данните от приложението Launcher. При мен не се е обърквало нищо като го правя. Дори преди да ти го напиша го направих отново.
И не е нужно да му даваш принудително спиране. Данните можеш да изтриеш, докато е активно приложението. Ако можеше да стане проблем, тогава опцията за изтриване на данните нямаше да е активна. Wink Когато се връщат първоначалните настройки на телефона, реално се изтриват всички данни от всички приложения включително и от това на Launcher.
Launcher при Android е същото като desktop.exe при Windows. Принципно може и без него, но не е удобно.
Аз антивирусна на телефона нямам. Ако се инсталират приложения само от Google Play е загуба на ресурси. Е, аз не инсталирам само от Google Play, но нямам проблем и дано нямам и занапред.

Общи условия

Активация на акаунт