РИМ - Вечният град - XIII тема

  • 79 928
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 036
Е нали за това са темите, да се четат, иначе може да си остане само първа страница.Естествено, че много хора са давали ценна информация, но могат ли всички да се цитират?Сега остава и засегнати да има.
Съжалявам, че пет години почти съм се опитвала да бъда полезна.

# 16
  • Мнения: 6 031
Е нали за това са темите, да се четат, иначе може да си остане само първа страница.Естествено, че много хора са давали ценна информация, но могат ли всички да се цитират?Сега остава и засегнати да има.
Съжалявам, че пет години почти съм се опитвала да бъда полезна.


Явно не се изказах добре, за което се извинявам.  Embarassed
Махнах написаното от мен и ти благодаря за годините, които си отделила на темата!  bouquet

# 17
  • Русе
  • Мнения: 7 799
И аз с благодарности за полезната информация в първи пост  bouquet

Благодарение на нея останаха малко въпроси за мислене.
Ще бъда един ден в Рим, при това с децата, и ще бъде един галоп.... ooooh! но все е нещо.

Програмата: Ватикана - по първи петли да сме там. Базиликата и куполът. ( В колко ли отварят и въобще затварят ли? Музеите ги изтървам ако правилно съм прочела че в неделя не работят Sad .
До обяд трябва вече да сме на пл. Навона, Треви и прочие забележителности. Към 15-16 часа да сме в Колизеумът. Там късметът ни хвана и ще сме безплатно.
Въпросите: ще стане ли моята програма или Sad
Посъветваха ме да взема автобус до Колизеумът от не си спомням вече кой площад. Билетчета за автобусът от къде? От шофьорът може ли?
Хубава карта на Рим има ли в Бг или да търся от там? Имам на тел но друго си е на хартия.

Още един път,  bouquet


# 18
  • Мнения: 76
Здравейте, пристигаме в Рим на 08.03 кой музей/обекти можем да разгледаме безплатно? Въпроса ми е във връзка с информацията от последната тема, че жените на 08.03 ще имат възможност безплатно да посетят определени места!

# 19
  • Мнения: 857
..... някаква насока за вкусна паста някъде около Колизеума ?

Най-хубавата паста в Рим ядохме в едно супер непретенциозно ресторантче до Колизеума, на Via di San Giovanni in Laterano. Казва се бар Gelateria. На тази улица има доста заведения. Малко след това, точно на ъгъла на следващата пресечка, има една доста популярна тратория, пред която редовно имаше опашка вечер (не мога да се сетя за името в момента), но на нас Gelateria повече ни допадна като вкус. Освен пастата, и ризотото с морски дарове бяха божествени  Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 2 036
..... някаква насока за вкусна паста някъде около Колизеума ?

Най-хубавата паста в Рим ядохме в едно супер непретенциозно ресторантче до Колизеума, на Via di San Giovanni in Laterano. Казва се бар Gelateria. На тази улица има доста заведения. Малко след това, точно на ъгъла на следващата пресечка, има една доста популярна тратория, пред която редовно имаше опашка вечер (не мога да се сетя за името в момента), но на нас Gelateria повече ни допадна като вкус. Освен пастата, и ризотото с морски дарове бяха божествени  Heart Eyes
Да не е https://www.google.bg/maps/place/Pizzeria+Luzzi/@41.8890231,12.4 … x6227eea525127e59

# 21
  • Milano
  • Мнения: 3 685
Здравейте, пристигаме в Рим на 08.03 кой музей/обекти можем да разгледаме безплатно? Въпроса ми е във връзка с информацията от последната тема, че жените на 08.03 ще имат възможност безплатно да посетят определени места!


Същите от безплатната неделя (първата на всеки месец):

http://www.060608.it/it/eventi-e-spettacoli/manifestazioni/domen … ica-del-mese.html


Има немалко линкове на 1-ва стр., които не се отварят (ТАМ, Леонардо Експрес, Удиенция при Папата, таксита и т.н.).


Относно Седмицата на културата: не би трябвало да има (безплатни музеи цяла седмица).

Моя грешка...бях изписала ''Седмица на културата 2016''...и прочетох ''и тази година, както всяка година МК организира СК от 14 до 22 април и т.н.'' и в бързината съм изпуснала 1 съществен факт...на края на страницата видях, че инфото е старо (отпреди 3-4г).

Впоследствие в друга статия  се обяснява, че горепосочената всъщност се замества с безплатните първи недели на всеки месец през цялата година вместо да са концентрирани само в една седмица.


Ако има някакви инициативи, те ще бъдат оповестявани своевременно.

# 22
  • Мнения: 1 350
А как се прави резервация за обектите, които изискват такава, за първата неделя на месеца, тоест безплатната? Опитах с Borghese, но тези дати са неактивни?

# 23
  • Мнения: 76
Здравейте, извинявам се за въпросите но изчетох всичко от последната тема и супер се обърках:) Ще бъдем група от 6 човека, всички за първи път ходим самостоятелно на екскурзия, не знаем езици, само малко английски. Не разбирам нищо от тези сайтове;(
Затова моля за малко конкретна информация:
1/Колко струва билета за Ватиканските музей, моля за сайт от който да си купим билети за да не чакаме на опашка.Трябва ли да са разпечатани или може да ги полажем на тел.
2/ На заведенията можеш ли да се ориентираш какво да си поръчаш ако не знаеш италиански/има ли картинки на храната и описание на английски?

Благодаря за информацията!

# 24
  • Мнения: 76

Къде си запази за Бургезе на 8.03, аз намирам някакъв сайт в който ми излиза 3 евро!

02 date=1457026518]
Имам резервация за Боргезе за 8 ми. Безплатна, само две евро трябва да платя на касата!

[/quote]

# 25
  • Мнения: 182

Къде си запази за Бургезе на 8.03, аз намирам някакъв сайт в който ми излиза 3 евро!

02 date=1457026518]
Имам резервация за Боргезе за 8 ми. Безплатна, само две евро трябва да платя на касата!

[/quote]
Може ли да копнеш сайта къде излиза този надпис, че на 08.03 е безплатно за жени  newsm78
Благодаря предварително!

# 26
  • Мнения: 2 642
Кои от музеите са интересни ? Боргезе е ясен, в Колизеума и Форума вече бяхме.

За другите не мога да се ориентирам. Може ли някой да помогне който е бил.

# 27
  • Мнения: 857
..... някаква насока за вкусна паста някъде около Колизеума ?

Най-хубавата паста в Рим ядохме в едно супер непретенциозно ресторантче до Колизеума, на Via di San Giovanni in Laterano. Казва се бар Gelateria. На тази улица има доста заведения. Малко след това, точно на ъгъла на следващата пресечка, има една доста популярна тратория, пред която редовно имаше опашка вечер (не мога да се сетя за името в момента), но на нас Gelateria повече ни допадна като вкус. Освен пастата, и ризотото с морски дарове бяха божествени  Heart Eyes
Да не е https://www.google.bg/maps/place/Pizzeria+Luzzi/@41.8890231,12.4 … x6227eea525127e59
Да Simple Smile Траторията, пред която имаше опашка е точно тази. Може би затова е толкова известна Wink Ние обаче сме по-доволни от Gelateria, въпреки семплия интериор.

# 28
  • Вестерос
  • Мнения: 38 280
Кои от музеите са интересни ? Боргезе е ясен, в Колизеума и Форума вече бяхме.

За другите не мога да се ориентирам. Може ли някой да помогне който е бил.
Дворецът Барберини- картини , скулптури;
Капитолийските- тях препоръчвам също с предимство на Барберини.
Имат още един исторически до  Термини е, но не съм ходила в него.

# 29
  • Мнения: 2 642
Кои от музеите са интересни ? Боргезе е ясен, в Колизеума и Форума вече бяхме.

За другите не мога да се ориентирам. Може ли някой да помогне който е бил.
Дворецът Барберини- картини , скулптури;
Капитолийските- тях препоръчвам също с предимство на Барберини.
Имат още един исторически до  Термини е, но не съм ходила в него.

Аз не ги виждам в списъка Барберини и Капитолийските. а баните на Каракала?

Общи условия

Активация на акаунт