Как приспивате децата си?

  • 29 399
  • 197
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 146
Чета и се забавлявам. На мен ми трябва тема "Как се отказахте да спите с детето си" Simple Smile) Аз просто не искам. Ужасно ми харесва да спим заедно. За мен е огромно удоволствие.  Сега е на 3 и половина и изрази желание да спи в нейното легло, но аз съм в стаята и заспиваме заедно около 22 часа. Ако не беше поискала, нямаше да я изпъдя от спалнята. Изобщо не съм се опитвала да я уча да спи сама. По-скоро тя ще ме научи, че мога да спя без нея, като изрази желание да е сама в стая.

# 106
  • София
  • Мнения: 38 882
И на мен ми е удоволствие да спя при децата. Даже май заспивам преди тях. Или ако те заспят преди мен, лежа и си гледам телевизия при тях.

# 107
  • Мнения: 477
Самотни майки ли сте? newsm78

Детето е отделна личност и следва да има свое лично пространство и да спи само в леглото си като нормален човек. В стаята може да има брат или сестра, ако семейството няма възможност да осигури собствена стая на всяко дете. Дори е добре да има, израстват много по-близки. Но да спим всички в едно легло #Crazy Навикът е вреден за емоционалното израстване на детето, а да не говорим, че за по-чувствителните майки също е вредно.

Да си обичаш детето няма нищо общо с това да сте скачени съдове. Обичайте се, но си уважавайте личността, автономията и емоциите. Спане в едно легло с родител не е нормално.

И обърнете внимание на мъжете си, хей! След година-две ще четем в другите раздели кой на кого изневерил, какво прасе е този мъж да ходи по чуждо. Мястото до жената в леглото се заема от мъжа й.

# 108
  • Мнения: 7 325
Според кои точно норми, дебели книги, проучвания е ненормално детето ( малкото ) да спи с родителя си?
И каква е връзката със самотните майки?
Иначе чудничко си се изходила в темата.

# 109
  • София
  • Мнения: 38 882
Според ортопедичните норми. Mr. Green
Отдолу се вижда реклама на матрак, та се сетих.
А, да си призная, и кучката спи при нас. Laughing

# 110
  • Мнения: 4 709
Според кои точно норми, дебели книги, проучвания е ненормално детето ( малкото ) да спи с родителя си?
И каква е връзката със самотните майки?
Иначе чудничко си се изходила в темата.
Според системата на афтършок. Връзката е дълбокосмислена, просто се опитай да я намериш.  Mr. Green

# 111
  • Мнения: 81
Наистина е много глупаво това да се каже " ако спиш с детето си в едно легло, а не с мъжа си, той ще тръгне по чуждо" има много други причини за което се е стигнало до изневери и т.н. но това е друга тема. Предпочитам детето да е спокойно и чувствайки се добре. Моят мъж разбира нещата и не се противил на това, той също смята че така е по добре за детето, а ако отношенията между мъжът и жената са добри винаги се намира време. Самото дете когато само пожелае за отделна стая тогава и ще има и разбира, че това е неговото кътче.

# 112
  • Мнения: 1 146
Хм, още очаквах от Афтершок, много меко се е изказала Simple Smile)))
Явно не само аз съм спала с детето си в едно легло. Толкова малко време са мънички и сладички, няма да продължи дълго така или иначе.
Нямам впечатление да се е травмирала от това. Имали сме различни периоди - спала е и сама, и с нас. Супер щастлива и спокойна ходи на детска градина сега, често я хвалят колко е добра и спокойна там, не е извънредно залепана за мен или нещо друго.
Според мен всичко с времето си. И всеки го разбира различно.
Майката и детето са си скачени съдове от всякъде. Нещата се променят с израстването на детето, но постепенно и си зависи от самото дете.
И аз мисля, че ако изстиват отношенията между партньорите, проблемите са много по-дълбоко.
П.С.
По темата - спим в една стая, лягаме си заедно. Тя на нейното легло с играчка - завивам и казвам "лека нощ". Аз си лягам в моето легло и сме заспали до 30 секунди и двете. Откакто почнах да ставам сутрин по-рано, в 22часа съм умряла за сън.

# 113
  • Мнения: 477
И каква е връзката със самотните майки?
Че нямат мъже, да спят до тях, та децата спят.

Наистина е много глупаво това да се каже " ако спиш с детето си в едно легло, а не с мъжа си, той ще тръгне по чуждо" има много други причини за което се е стигнало до изневери и т.н.
Ако партньорът ми не спи в едно легло, или дори стая, с мен, ще охладнеем неминуемо. За какво сме се женили, ако ще се разминаваме вкъщи като съквартиранти?

Абсолютно ненормално е. Не всичко, което чувстваме "добре" е добре и нормално. То може и секс на улицата да ви се прави, това не го прави нормално или приемливо. Иначе - какво лошо?? Двама души си доставят удоволствие. Как ще ми обясните, че сексът на улицата пред всички е нещо лошо за когото и да било?
Та така и със спането в едно легло с децата. Пари за легла ли нямате? Отделни стаи ли нямате?

# 114
  • Плевен
  • Мнения: 1 617
Да,нямаме други стаи!Живеем в гарсониера.Това проблем ли е според теб?И откога да нямаш стаи се приема за огромен проблем?Не всички са богати със живи помагащи роднини.

# 115
  • Мнения: 477
Да,нямаме други стаи!Живеем в гарсониера.Това проблем ли е според теб?И откога да нямаш стаи се приема за огромен проблем?Не всички са богати със живи помагащи роднини.
Е, щом случаят е такъв, ясно, от няма накъде спите в една стая или едно легло, ако нямате две легла (то в едната стая няма и място за две легла, нормално е). Аз по-скоро недоумявам случаите, в които хората имат по 3-4 стаи, а спят с децата си в едно легло. Откачена работа.

# 116
  • Мнения: 7 325
За мен откачена работа е да наричаш откачени другите, още повече хора които не познаваш.
С мъжът ми не спим в едно легло. Причината не е в детето спящо до мен, а в работата му. Като си е в къщи детето си ляга доброволно в неговото си. Не сме охладнели нито той има любовница нито аз любовник.
Секса на улицата сравнен със спането на детето при родителя, а .... да кажем неадекватно.
По твоята логика за да не се окажат мъжете незадоволени трябва да не спираме да правим секс с тях нито по времето на рискова бременност нито след раждането в периода на изчистване.

# 117
  • София
  • Мнения: 38 882
И при нас реално проблемът е със стаите. Ние сме в гарсониера-лукс-разширена. Mr. Green
Имаме само една отделна стая - детската.
В другата - кухньо-холо-спалня - мъжът ми обича да гледа до късно телевизия. На мен пък ми се доспива по-рано и заспивам при децата.
Понякога ставам към 12 и отивам да го огрея.  Laughing

# 118
  • Мнения: 81
Ако партньорът ми не спи в едно легло, или дори стая, с мен, ще охладнеем неминуемо. За какво сме се женили, ако ще се разминаваме вкъщи като съквартиранти?


Разни хора разни идеали. На мен лично не ми трябва да се женя за такъв мъж, който не може да прави компромиси в името на детето, или пък такъв който за периода от 2-3 години ще охладнее към мен, честно да ти кажа не ми трябва. Както казах явно всеки мисли по различен начин.



# 119
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Аз пък се чудя какво се връзвате и давате 101 обяснения кой, къде и защо спи?
Че и апартаментите си описвате.
Моето дете спи и при мен, и в неговото легло. През чепика ми е дали някой ще се възмути за моите семейни отношения. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт