Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - Тема 12

  • 56 427
  • 776
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 267
moonflower84, при мен след първият месец започнах да се усещам вече като непушач и много силно намаляха  честите пориви за цигара. Когато ти се допуши, си мисли за няколко неща:
- ако си запалиш, ще трябва някой ден отново да минеш през същото, само дето ще си се изтровила с още кой знае колко хиляди цигари
- няма да се почувстваш по-добре, дори напротив. Нито физически, нито психически. Ще се чувстваш като пълен провал и то без да е имало защо. Физически няма да усетиш това хубаво чувство, което си спомняш от преди, защото то е чувството на удовлетворяване на никотиновата зависимост, а ти такава вече нямаш. Така че единствено ще ти стане лошо и ще ти бъде гадно.
Като цяло помагат няколко неща - дишане дълбоко, спорт и информиране. Колкото повече знаеш за зависимостта си, толкова по-лесно ще се справяш с нея. Успех Simple Smile!

# 736
  • Мнения: 22
След 28 дни без цигари и 6 дни без кафе, днес не издържах и изпих едно кафе. Забелязвам как хората масово пушат, когато бях пушачка не забелязвах, а сега където и да погледна някой пуши Rolling Eyes.Снощи гледах едно предаване с Мартин Карбовски, за едно семейство със седмична заплата от 40лв, жената реве, че няма как с тези пари да нахрани децата си, а в същото време пуши. Отврат!

# 737
  • Мнения: 2 817
elinceto1, и на мен ми се струва ужасно. Хора, които работят за никакви пари, вместо да се стегнат и да купят нещо на децата или да спестят да си оправят къщите, те залапали цигарите и дърпат все едно животът им зависи от това  Sick Това за жалки хора, които може единствено да съжаляваме. Никога не бих помогнала на такива хора. Може и да съм крайна, но така си е.

А за кафето - защо не пиеш чай? Аз като бях бременна свикнах да пия чай вместо кафе и ми беше много приятно.

# 738
  • Мнения: 22
elinceto1, и на мен ми се струва ужасно. Хора, които работят за никакви пари, вместо да се стегнат и да купят нещо на децата или да спестят да си оправят къщите, те залапали цигарите и дърпат все едно животът им зависи от това  Sick Това за жалки хора, които може единствено да съжаляваме. Никога не бих помогнала на такива хора. Може и да съм крайна, но така си е.

А за кафето - защо не пиеш чай? Аз като бях бременна свикнах да пия чай вместо кафе и ми беше много приятно.
Аз избягвам да съм крайна, относно постъпките на хората и се опитвам да не ги съдя /още не ми се получава/, но все си мисля, че ако имах дете, то щеше да е пред моя кеф и първо щях да се опитам да му осигуря най-малко по качествена храна, при ограничен бюджет.
Пия билкови отвари, но кофеина си ме влече, а главно той се отразява на нервите.Днес след кафето ми дойде уникална енергия, като перпето мобиле съм Hug

# 739
  • Русе
  • Мнения: 2 605
Когато пуших ..преди около 10г. си спомям беше , нямахме пари, детето малко...Деляхме си кутията като някакви наркомани, за колко дни ще имаме цигари  и така. На ум се оправдавах с мисълта, че това ми е единсттвеното удоволствие и затова го правя. Сега ме е срам, нооо пък и се гордея, че и през това минах. Ми да, какво знаят непушачите за нашите неволи и здрави воли.  Joy
 Аз пия кафенце и си мисля, че трудно бих го спряла, наистина след спирането на цигарите многооо ми се услади chef

# 740
  • Мнения: 1 756
Здравейте и от мен Simple Smile Чиста съм от 17.04.2017г. Засега не изпитвам желание за пушене на цигари, може би защото за този период съм изпила само една чаша бира Joy

# 741
  • SF
  • Мнения: 21 226

moonflower84, ще имаш много такива моменти. При мен ги има и след година и половина без дим.
Ето сега, преди малко, от моя балкон по диагонал през улицата има нова блокче с много приятни балкончета. Точно на нивото на моя етаж, така че виждам какво става на балкона, една жена пуши толкова сладко. Пийва си кафенце и си е качила краката между две саксии. Завидях й, сякаш кой знае какво й се случва в този момент. Изпитвам точно това човешко чувство на завист. Знам, че точно в този момент аз също бих си направила чаша чай, или кенче кока-кола и бих направила същото на моя балкон сред моите цветя. И на мен денят ми е малко смотан, така че бих се отпуснала, но...
Как да се отпусна, като не пуша!!! Влязох вътре и право при вас.

# 742
  • Мнения: 538
Да се запиша при вас за подкрепа.

Пропуших сравнително късно на 19-20 г. Сама. Купих си цигари и пробвах.
Отказах цигарите април 2010 и отново пропуших март 2015, малко преди да постигна 5г. без тютюнопушене.
ММ ги отказа по-трудно, но също направи около 3г. без да пуши. В момента, в който разбра че съм пропушила започна и той, и пуши много повече от мен.

Сега е много решен да ги откаже, аз обещах да се включа, за да е по-лесно. Предният път аз бях по мотивираната.
Снощи, изпушихме последните цигари и речено сторено.
По спомени от предходното спиране след 20ия ден ставаше по-лесно.
Ще ви следя за стимул, дами. Благодаря!  bowuu

# 743
  • Мнения: 1 756
Успех и на двама ви, Peppery! Аз също сама пропуших на 17-18 та до сега на 31 г. съм. Започнах да правя опити за спирането им от 2013г. Най-дългият период е 3 месеца, който издържах 2-3 пъти. Винаги четях книгата на Алън Кар "Не пуша вече". Само не знам след тртия месец какво се случваше  Joy Сега има по-голяма мотивация като наскоро омъжила се Simple Smile
Esmee, не се предавай, 1 цигара ще те върне на старта, а ми прави впечатление, че всеки следващ път става все по-трудно. Стискам палци  Hug

# 744
  • Русе
  • Мнения: 2 605
Esmee, аз вземам кафе и книга, каталог на някой магазин и пак си вирвам краката, важното е постоянно да държиш нещо в ръце, или кафето или каталога Simple Smile

# 745
  • Мнения: 1 501
Аз сега съм ги спряла за втори път и бих казала, че бях по-подготвена от първия ми опит. Първият беше просто агония, докато сега знаех какво да очаквам и се случиха по-лесно нещата. Иначе и аз пропуших късно на 17-18.

# 746
  • SF
  • Мнения: 21 226
Esmee, аз вземам кафе и книга, каталог на някой магазин и пак си вирвам краката, важното е постоянно да държиш нещо в ръце, или кафето или каталога Simple Smile

Моите колеги пушат заедно и се сприятеляват, а аз днес напимер работих 7 часа, без да мръдна от стола. Само до диспенсера за вода отидох 2 пъти.
Аз съм много горда, че не пуша. Не искам да ги пропушвам. Само си мрънкам тук, за да ми олеква.

# 747
  • Мнения: 30
Здравейте, момичета!
Аз пак пропуших  ooooh! Ужас! Беше ми толкова добре без цигари и въпреки това не успях да издържа на един от поривите.  Confused Има ли отърване от това нещо? Аз не мога да си представя постоянно да се боря с мислите за цигара. Как да спра да се чувствам ощетена, след като ги спра?Да, здравето е фактор, но като гледам има хора и на 80 години дето си пушат, а има и такива, които си отиват рано, пък никога не са пушили. Как мама му стара да спра да си мисля, че се лишавам от нещо, дори това да е на подсъзнателно ниво?А ми беше толкова приятно във вашата компания. Просто явно все още нещо не ми достига.  Tired Но се готвя с нови сили и нямам търпение да се завърна при вас.  Hug

Esmee-с риск да прозвучи малко грубо, но това ми звучи много мазохистично. Не съм сигурна кое е по - вредно, цигарите или стреса,но това е лично мое мнение.Просто мисля, че като спреш цигарите трябва да се радваш, че си го направил,другото ми се вижда като изтезание.

# 748
  • Мнения: 8 939
Esmee, можеш да ходиш с колегите ти, те нека си пушат, ти пий фреш и си говори с тях. Изобщо не е нужно да пушиш, за да говориш с останалите.

moonflower84, трябва да ти дойде момента, да го поискаш. Някак си си мисля, че си търсиш оправдание да пушиш. Ако наистина искаш да спреш да пушиш, ще го направиш без никакви оправдания, ей така заради себе си.

# 749
  • Мнения: 30
[quote author=alina_si

moonflower84, трябва да ти дойде момента, да го поискаш. Някак си си мисля, че си търсиш оправдание да пушиш. Ако наистина искаш да спреш да пушиш, ще го направиш без никакви оправдания, ей така заради себе си.
[/quote]
 Peace Съгласна съм!
Нещо не ми се получи с цитата.

Общи условия

Активация на акаунт