Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - Тема 12

  • 56 450
  • 776
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 67
Здравейте момичета,

Събирам сили и съвети за да откажа цигарите. Пуша по около 8-10 цигари дневно, като при мен най-силен е навикът вечер. Тоест денем мога и да не се сетя почти за цигара, но вечер изпушвам 6-7 цигари за три часа, особено след като сина ми заспи.
За протокола спирала съм ги успешно за 2 г. Първият ден като разбрах че съм бременна ги отказах от раз, и не пуших година и повече след раждането на сина ми. После почнах уж една-две и така съм стигала и до кутия на ден. Спирала съм ги за няколко дни до седмица, когато нещо съм била болна и после пак. Много ми е трудно да ги откажа напълно, получавам главоболие след спирането и вечер се тъпча като луда. Имам и проблеми със съня, които се усилват, като реша да ги спра. Освен това, мъжа ми който принципно пуши само вечер по една две цигари ме дразни, защото купува.

# 721
  • Мнения: 30
Здравейте, момичета  Simple Smile
Аз съм още на линия, без издънки. Утре ми е критичния пети ден, дано всичко е ок. Днеска ми хрумна мисълта, че наистина на пушачите не трябва да се завижда, защото те изпитват абстиненция по двайсетина пъти на ден, пък аз днес само три-четири имах и продължиха по една цигара време Wink
tara2020-Добре дошла  Hug
Ellinceto1 - Надявам се, че държиш фронта  bouquet

# 722
  • Мнения: 22
Държа фронта, даже събота и неделя не съм пила кафе, голямо спане падна+ главобол. Май кофеина е същото зло като никотина, поне при мен! Сега мармаладя някаква запарка от шипки, вместо кафе  bouquet

# 723
  • София
  • Мнения: 747
На мен ми беше много трудно справянето с главоболието...вече отмина обаче. Simple Smile Кафето не съм спирала, пия по две и се наслаждавам максимално Simple Smile

# 724
  • Мнения: 22
На мен ми беше много трудно справянето с главоболието...вече отмина обаче. Simple Smile Кафето не съм спирала, пия по две и се наслаждавам максимално Simple Smile

Аз говоря за спирането на кафето. При спирането на цигарите главоболие нямах.

# 725
  • Мнения: 30
 Elinceto1 Браво  Hug
Абе май и на мене не ми действа много добре кафето, нещо се изнервям още повече от него Thinking
Аз днеска съм много зле, едвам се сдържам да не  кажа майната му на всичко и да хода да запаля  Embarassed
Много съм се депресирала, че този път не усещам нищо от към подобряване.Най-много се ядосвам, че ми го няма обонянието, а всеки път се връщаше на втория ден и беше супер, отделно съм още по-подута и се чувствам изморена като се събудя. Викам си, че може би не съм тръгнала с правилната настройка този път, а повече на инат го давам, но не мога да чакам правилна настройка и т.н.Ох,много мрънкам ама така се чувствам.  #Cussing out

# 726
  • Мнения: 22

moonflower84, няма да се даваш!
Тепърва ще береш плодовете от спирането на цигарите, депресията ще мине, поривите за цигари също, само търпение трябва.Това с настройките са глупости според мен, аз не съм обмисляла да ги спирам, че да се настройвам, просто казах няма да пуша, ако ще да приритам за цигара. Иначе и аз съм нервна личност, мислех си, че когато спра цигарите, ще се успокоя, но  Embarassed... сега ще пробвам и с кафето и ще споделя резултат.

# 727
  • Мнения: 27
Здравейте! Да споделя и моя опит в спирането на цигарите. Реших да ги спра, защото една д-ра ми каза, че след белия дроб, шийката на матката е най-чувствителна към никотина. Също така всички витамини и полезна храна, които приемаме, не се усвояват почти, именно заради цигарите. С мъжа ми искаме в близко бъдеще да си имаме бебче. Та всичко това ми беше повече от силна мотивация, за да си хвърля кутията! Не пуша от близо месец, продължавам сутрин по едно кафе или капучино, тогава ми е най-трудно, защото изпитвам нуждата от пушене, но се държа... пия около 2,5-3 литра вода на ден, почнах да се храня много здравословно-3 пъти на ден(не ям пържено; хляб; сладко, понякога си позволявам блокче, две черен шоколад, не готвя с олио или зехтин, само с краве масло, ям много плодове и зеленчуци, вечер задължително само салата). Налага ми се да пия противозачатъчни(предписани от гинеколог) за 21 дни. Тааа спирането на цигарите + противозачатъчни ми звучи като взривоопасна комбинация, за това наложих този строг режим в рамките на окончателното им спиране и спирането на хапчетата. Това е от мен, стискам палци на всички да откажем тези "вредители" Simple Smile

# 728
  • Мнения: 30
Elinceto1 - Ти ме спаси днеска Hug
msv21-Успех, и добре дошла.
Аз съм още тук-чиста като сълза . Беше ми кошмарна сутрин, но не се дадох.   Sunglasses
После като поизлязох малко на хубавото време и като изпаднах в едно доволство, една еуфория... (Тази рязка смяна на настроенията на отказването ли се дължи или да се консултирам с психиатър?   Joy

# 729
  • Мнения: 67
Elinceto,
Аз да попитам, а ти защо спираш и кафето?

moonflower84,
На въпроса ти за смяна на настроенията; според мен не се дължи на спирането на цигарите. По-скоро нещо друго, може и времето, от зима май лято ще имаме утре Simple Smile

Аз да ви кажа, че още не съм спряла да пуша, но ще се навъртам тука, докато реша сериозно да предприема тази крачка, че да не стане като онзи дето казал. Лесно е да спреш цигарите, правил съм го хиляди пъти  Laughing

# 730
  • Мнения: 22
Elinceto,
Аз да попитам, а ти защо спираш и кафето?



Имам невродермит, за което спрях животинските, тестените, цигарите и сега е наред кафето.
То оказва голямо влияние на нервната система, пък и като се зачетеш за кафето:
 " хората, които обичат кафе не би трябвало да тръбят наляво надясно колко е полезно кафето. Защото то не е. То е откровено вредно за здравето и клетките ни пищят от ужас, всеки път като вкараме кафе в тялото си, защото една чаша кафе се равнява на средно 30 чаши вода. Какво значи това? Значи, че кафето е силна киселинна храна и изсмуква водата от клетките като разрушава алкално-киселинния баланс в тялото и за да си го възвърнем и хидратираме, ни трябва много много вода. А кой пие по 30 чаши вода на ден? (и това при положение, че изпие само една чашка кафе, а не 2-3-4…)

Организмът ни е биохимична система с неутрално pH. По-ниските стойности са еквивалентни на кисела среда, по-високите – на алкална. Благоприятната среда е леко алкална, тъй като киселата среда смущава функциите на организма. Тя създава предпоставки за възпалителни процеси, може да се образуват камъни в бъбреците, остеопороза, шипове и ракови заболявания.
Ако внесем киселинно-образуваща храна, тялото започва да издърпва от запасите ни алкални елементи, за да може да неутрализира тази киселинност и да опази неутралното рН на кръвта и течната среда.
Калцият е отличен киселинен неутрализатор, а най-големия източник на калции в тялото са костите."

Също съм чела, че не се усвоява желязото например.Общо взето не съм го заклеймила, но съм решила да изкарам без кафе поне един месец. bouquet

# 731
  • Мнения: 30
tara2020-значи съм си за психиатър  Laughing
6-ти ден-чувствам се страхотно!  Party
Направо не смея да се зарадвам, че ме е страх да не е затишие пред буря. Пак ми се допушва, но е по-скоро като мисъл, а не толкова като чувство на празнота и напрежение. Може пък и да успея Praynig

# 732
  • Мнения: 2 818
moonflower84, мен ако питаш ти успя  Hug
Няма как да не ти минава през главата мисълта за цигара, толкова време това е било част от твоя живот. Нормално е да го мислиш. Ще видиш как все по-рядко ще се сещаш и то в един момент ще го мислиш с отвращение  Simple Smile

Браво, още един спасен  Simple Smile

# 733
  • Мнения: 267
moonflower84, аз също имах много емоционални "колебания", от цигарите е. Първият месец бях едновременнo бясна, ревлива и депресирана, наистина си е emotional roller coaster.
Не спирай да се гордееш всеки ден за това, което си направила, защото то е наистина много и си струва! Всички лоши симптоми от спирането са временни и отминават.

# 734
  • Мнения: 30
ЕваНиколова, Sisley666 и всички останали- благодаря ви! Hug Hug Hug
 Когато човек се бори със зависимост опитът, съветите и подкрепата на  миналите по този път са безценни.  :hug
Днес ми беше много трудно. Cry От сутринта ми беше криво, после ме заболя и корема, абе много тегав ден.Така ми се допуши, че си взех цигарите и запалката ( Още си ги нося с мене, за да знам, че имам избор)  и щях да запаля.  Embarassed Добре, че не се поддадох на инстинкта, а започнах да премислям нещата и стигнах до извода, че като пропуша едва ли денят ми ще се оправи,но беше толкова СИЛНО!  #Cussing out Направо все едно изпадам във дупка и всякаква рационална мисъл изчезва. До кога ще е така? Тъкмо се бях зарадвала че най-тежкото е минало, а то...егати разтърсващата атака   ooooh! Както и да е.. не запалих  Wink - корема ми мина, поразходих се с детето и светът пак стана хубав, а аз горда, че успях да се преборя. Продължавам напред!  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт