Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - Тема 12

  • 56 500
  • 776
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 22

Ellinceto1 Браво!  18 дни ми се виждат недостижими за момента.Взела си правилното решение! Чувствам се отвратително като пушач и повече от всичко искам да се отърва от тази наркомания.
[/quote]

Ще се отървем заедно  Hug  Praynig
Искам да ти кажа, че бях заклета пушачка, не си представях живота без цигари.Сега съм на 35, пуших от 17 годишна Embarassed Embarassed Embarassed.Накрая започна да има и видими последствия върху кожата, косата, ноктите и т.н. Живея и работя в Сф и като се приберях при мама тя не спираше да констатира, че съм погрозняла от цигарите /тя е върла непушачка/ и знаеше къде да ме удари за да ги спра Joy, но davidoff gold беше по-силен и от това .Сега ми се вижда лесничко с изключение на два- три момента през деня, подготвила се бях за по-тежка битка, не мога да повярвам, че съм се тровила половината от живота ми, а то не било толкова страшно без тези миризливки.

# 706
  • Мнения: 30
elinceto1, ЕваНиколова  Hug
Уф и мене ме отвращава тази зависимост,но явно това не е достатъчно. Чувствам се прекрасно без цигарите, но изведнъж все едно изключвам и без да съм провокирана от нещо, просто отивам и паля. После съжалявам, но лошото вече е направено... и пак се завъртам в същия кръг. Като че ли имам страх от това да успея  newsm78. Много объркано стана. Както и да е... Не съм палила от обяд, чувствам се добре, дано така да си остане 😀





  

# 707
  • Мнения: 30
Ехо, само аз ли се мъча да ги отказвам гадините?   Laughing
Как сте? Аз се държа!Сутринта бях в депресия, на обяд в еуфория, сега май съм ок...Само дето цял ден нищо не пипам, а само чета из нета. Да не взема сега да се пристрастя към отказването  newsm78
А, и исках да си запиша мотивите тук , че да не ги забравя за по-удобно.
-Не искам да се чувствам постоянно изморена!
-Не искам да пуша дори, когато не ми се пуши,дори когато съм я изгасила преди 5минути,а сякаш трябва да изпуша още една.
-Не искам да съм зависима.
-Не искам кожата ми да е жълта от цигарите.
-Не искам очите ми да са подпухнали и постоянно да имам торбички под очите.
-Не искам да мириша на пръч.
-Не искам гласът ми да бъде дрезгав като на мъж.
-Не искам постоянно да имам чувството, че нещо е заседнало на гърлото ми
За сега толкова, ако се сетя за друго ще си го допиша Sunglasses


Последна редакция: чт, 20 апр 2017, 20:04 от moonflower84

# 708
  • Мнения: 22
 moonflower84, браво !
Все по-лесно, ще става от тук нататък.
Добави си към списъка бели зъбки, хубав дъх и по-хубава коса /забелязвам, че не ми капе, а съм още на 20-ти ден/.При мен започва пристрастяване към кафето, пия две, но за второто едвам, дочакам да стане обяд да си го направя.Май ще трябва да отказвам.

# 709
  • Мнения: 30
При мен започва пристрастяване към кафето, пия две, но за второто едвам, дочакам да стане обяд да си го направя.Май ще трябва да отказвам.

О, да! Кафето има невероятен вкус като не пушиш WinkА и две са си супер, виж, ако станат десетина тогава го мисли Peace

# 710
  • Мнения: 2 825
Съгласна съм! Кафето без цигара е невероятно - ароматно, вкусно, перфектно е Simple Smile Пия по три кафета на ден  Simple Smile

Момичета, забравихте парите  Laughing Моето пушене за година си беше 2 седмици на Карибите  Laughing Е, не, че сега съм тръгнала натам де  Joy

Да се похваля - след 1 г. и 4 м. без лайнарки вече с дни и седмици не се сещам за цигари и пушене. Не само че почти не се сещам, но като се  сетя и ми става гадно   Simple Smile

# 711
  • Мнения: 30
ЕваНиколова Браво!   bouquet
Всеки борещ се и преборил тази отровя ☠ е истински герой. Мечтая си и аз да се похваля с такова постижение един ден.
Мене нещо ме хвана кашлица, а ми е втори ден newsm78. До сега не съм кашляла до петия(тогава пак пропушвах). Не е ли рано?

# 712
  • Мнения: 9 000
От сегашната ми гледна точка, изобщо не е трудно.
Важното е наистина да го искаш.

# 713
  • София
  • Мнения: 747
Кашлицата идва когато си поиска, четейки тук пишещите Simple Smile
Аз не съм пушила от 29.03, но все още не мога да кажа със сигурност, че няма и да пуша...Толкова пъти опитвах..Чета с удоволствие темата, надъхвам се много. Трябва да си спретнем едни такива сбирки каквито си правят алкохолиците по филмите Wink Замислете се Simple Smile

# 714
  • Мнения: 1 501
Аз 3-4 месеца след като отказах цигарите нямах никакви симптоми нищо. И изведнъж на 4-тия месец ме удари нещо като грип ама само с кашлица и храчки хипер силни, не можех да спя по цяла нощ около 7 дни.. не знам дали е имало общо с цигарите.

# 715
  • Мнения: 22

Момичета, забравихте парите  Laughing Моето пушене за година си беше 2 седмици на Карибите  Laughing Е, не, че сега съм тръгнала натам де  Joy

Да се похваля - след 1 г. и 4 м. без лайнарки вече с дни и седмици не се сещам за цигари и пушене. Не само че почти не се сещам, но като се  сетя и ми става гадно   Simple Smile



ЕваНиколова, аз харча повече от както съм ги спряла, все си казвам вече съм непушач и трябва да се наградя.
И щом стана въпрос за "лайнарки", след 20 дневен запек, днес се изтропах нормално Joy

Последна редакция: пт, 21 апр 2017, 14:02 от elinceto1

# 716
  • Мнения: 30


[/quote
И щом стана въпрос за "лайнарки", след 20 дневен запек, днес се изтропах нормално Joy

hahaha Хаха, колко малко му е нужно на човек, за да е щастлив  Joy

# 717
  • Мнения: 30
Трябва да си спретнем едни такива сбирки каквито си правят алкохолиците по филмите Wink Замислете се Simple Smile
[quote

Абсолютно, ние сме закачени по същия начин. Както ние се чудим на алкохолиците и наркоманите, как може да не виждат какво си причиняват, така сме и ние зависимите към никотина Thinking

# 718
  • SF
  • Мнения: 21 551
Аз 3-4 месеца след като отказах цигарите нямах никакви симптоми нищо. И изведнъж на 4-тия месец ме удари нещо като грип ама само с кашлица и храчки хипер силни, не можех да спя по цяла нощ около 7 дни.. не знам дали е имало общо с цигарите.

Не ти е било виновно отказването. Кой знае ако пушеше, какво щеше да откърваш от себе си не за 7, а за 17 дни.

Кафето без цигара е невероятно вкусно нещо. След като ги спрях, се пристрастих истински.
Пия по 2 на ден, а днес добавих и едно капучино, което си беше минавка и прекаляване.

# 719
  • Мнения: 30
Здравейте момичета1 Hug
Трети ден-чувствам се супер зле! Не, че ми се пуши толкова, колкото ме е налегнала яка апатия Sad
Като ги спрях преди две седмици първите дни бях в някаква еуфория-усетих как ми се отпуши носа, как започнах да дишам по-леко, даже и гласа ми стана мелодичен. А сега - никаква разлика. Минават ми тъпи мисли, които знам, че не са логични, но не ме оставят на мира. Например, че организма ми е свикнал с тая отрова и сега ще ми се отключат страшни болести.  #Crazy Ей такива... Ужас!

Последна редакция: сб, 22 апр 2017, 10:03 от moonflower84

Общи условия

Активация на акаунт