Зимата полека отминава, Юнчето пълзи и се изправя.

  • 81 103
  • 732
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 730
На мен ми изплатиха майчинството.
Предният месец имаше забавяне и беше на две вноски,заради началото на втората година.Нали работодателите подават някаква декларация,че ще ползваш и втората година,ако не се пусне в срок няма майчинство и като се даде после се првевждат на куп.

# 646
  • София
  • Мнения: 2 666
Привет мацки и маценца...
Ние сме добре, големите бяха на лагери, много ми беше пусто без тях. Лери сякаш не разбра като изчезнаха, но няма да ви казвам какво цирикане и радост беше като се завърнаха. Не говори нищо почти - мама, тате, няня (това е за сън, ядене и биба) и нененене... до тук сме... има писък за радост и за недоволство.
Цялото семейство минахме през повръщащ вирус, за по 10-12 часа тегло, после още толкова отпадналост и вече сме пушка.
Сега се стягаме за тройна учебна година - 7, 3 клас и ясла - всички тръгват на 15 - голямо приготовление е - изследвания, тетрадки, учебници... ММ е в къщи и пише дипломна работа, а аз имам чувството, че напоследък само готвя...

Момичета, давайте идеи за ново заглавие на тема. Но имам едно предложение - да не е сезонна, че нашата зимна май докара пак до зимата.

# 647
  • Мнения: 410
Ние сме на моренце и Алекс така се уморява от пясък и разходки, че всичките му приспивания са за макс 20 мин Simple Smile

Постоянно бърбори нещо нанеговия си език.

Deny една вечер просто не дадох бибата. Беше сърдене близо 30 мин,ама и с биба и без биба все по един начин заспиваше.

Моето предложение за тема: Хей ръчичка, хей краченце, Юнчето е с весело носленце!

# 648
  • Мнения: 309
Ехо, морски поздрави и от нас!  Hug Радваме се на слънчеви топли дни на моренцето още  Simple Smile Утре обаче ще се прибираме към София да стягаме ученичката за втори клас, а 10-тина дни след това и мама за работа, а беба за ясла...

Дени, ние махнахме много лесно бибата на каката, макар че тя беше много привързана към нея за заспиване. Просто първоначално отрязахме малко от бибата. Рая я гледаше с изненада, не беше същото чувството, но пък си беше нейната биба. След седмица отрязахме още малко. И така нататък. В крайна сметка бибата стана толкова малка, че вече не беше удобна за захапване. Рая я хвърли и реши да спи с плюшена играчка. И до днес е така  Wink

# 649
  • Мнения: 269
Привет и от нас.
И моето майчинство го забавиха, но пък небях получавала от началото на юни...точно след рд-то.
На каката просто я махнах ш три вечери заспивашес рев. Иначе след това чух за това с рязането по малко,че било мн ефикасно.

# 650
  • athina
  • Мнения: 524
Здравейте!!!
Методът с рязането на бибата може и да е ефикасен в повечето от случаите,но знам за дете,което започнало да си "гризе" от нея и да гълта отгризаните парченца силикон.Не знам дали бих използвала този метод,но и Никола не е чак пристрастен към биба.Доста често заспива без нея. За сега не съм мислила да го отучвам -вие защо така рано искате да я махнете?
И моето майчинство не е преведено все още,но при мен имаше преназначаване и затова.
Никола бърбори по цял ден,но на бебешки език hahaha двамата се разбираме много добре,а на останалите "превеждам"  Знам,че трудно ще се получи проговарянето при него,защото му се говори и разбира и двата езика,но не се притеснявам -още са малки вундеркиндчетата ни Joy
Направо не ми се вярва,че дойде време малките ни съкровища да тръгват на "училище"-пожелавам на всички мъници да ходят с радост и желание и НИКАКВО боледуване!!! Никола го гласим за от догодина септември да е "ученик"
Иначе сме добре,доста често когато нямам нищо за пазаруване излизаме без количката-не е много лесно,защото се изморява,но като му кажа,че отиваме на люлките,забравя умората и повтаря постоянно-Люля-Люля.Ходихме и при батковците-Е,такава радост и игра-и от двете страни падна,че вечерта малчо заспа в 20ч. и се събуди в 7ч. сутринта без нито веднъж да се пробуди през нощта.
Пожелавам успех и на всички мами,които ще се върнат на работа скоро! Надявам се бързо да се приспособите ОТНОВО и бързо и лесно да "преболедувате" раздялата с мачовците!
ХУБАВ ДЕН на всички Ви!!!

# 651
  • Варна
  • Мнения: 931
Можете да им вземете биберони 0-2 месеца, а после и за недоносени, ако мислите, че по- малкия биберон ще ги откаже (вместо да се режат)

# 652
  • София
  • Мнения: 672
Здравейте и от нас Simple Smile
Да се включа по въпроса с бибероните - аз махнах бибата преди 2-3 седмици, защото забелязах, че не я успокоява, нито и помага при заспиване или при проблеми със никненето на зъбките. Както и предполагах махането мина без драми - потърси я няколко пъти, но нито е ревала, нито е правила драми. Чувала съм от отродонта на сина ми, че залъгалката е хубаво да се махне до годинката, заради деформация на челюста и промени в захапката.
За възглавничката съм чувала, че е хубаво да се спи без такава до две годишна възраст и също така и на твърдо матраче. В детската градина на сина ми нямаха възглавници точно да се избегнат изкривявания. Засега не мисля да предлагам възглавница на малката.

Времето наистина мина много бързо и вече имаме юнчета, които се стягат за училище Simple Smile успешна и здрава година на всички мъници и безпроблемна адаптация както на децата, така и на мамите!  Моята девойка е приета в ясла и засега съм решила да отлагам тръгването до края на годината. Ще видя и на работа, кога ще се обадят да се връщам, но засега най-рано началото на следващата година ще се връщам на работа, а малката на ясла. Ще се радвам да споделяте как минава адаптацията при първите ученици Simple Smile

Последна редакция: нд, 11 сеп 2016, 17:42 от aYnaT

# 653
  • София
  • Мнения: 565
Искам да махна бибата, защото знам, че е проблем за челюстта, казвали са го на всички училища за бременни, на които съм ходила. Давали са като краен срок за махане година или година и половина. Притеснява ме, че като и я скрия и може да започне да си лапа пръстите, особено при никнене на зъби. Засега имам напредък през деня, рядко и я давам, но със заспиването не става. Ще пробвам да и давам играчка освен, и без това има странна обич към едно грозно плюшено нещо, което дори не мога да разбера какво животно е. Това с отрязването не го бях чувала, също ще опитвам.
Момичета, какви марки обувки купувате?  предстои ми да взимам есенни, а нещо не съм доволна от тези, които съм виждала. Досега само Колев и Колев купувам, но искам да ги сменя, техните модели нямат чистене и пране, направо ми омръзна

# 654
  • Мнения: 1 730
Виктор ползва биберон само за заспиване и като заспи го плюва.В устата му е не повече от 10мин.Надявам се да няма проблем,защото скоро няма ва го махна  Crazy
Обувки май само на адидас и НМ е имал.Като изключим буйките.Бях харесала много готини адидаски за зимата,високи,в спорт директ за 13евро,ама свърши неговият номер и ще е с НМ  Whistling

# 655
  • Мнения: 1 700
Емили не важи за Бу и по-малка биба имаме до 6 месеца и до 2 месеца смуче си ги съвсем спокойно  baby_neutral няма оттърване като стане време за спане голям рев за бибата  ooooh!
Сега взех на мат стар обувки,лятото бяхме със сандалки на ХМ преди това с КК буйки.

# 656
  • Мнения: 410
Обувки купувам на biomehanics. Уникални са! Жалко, че е България се продават на малко места

# 657
  • athina
  • Мнения: 524
ДОБРО УТРО!!!


След буйките му взех сандали Понки и сега ни подариха маратонки Адидас и боти Бейбиботс.Вашите дребосъчковци кой номер обувки носят? Моето великанче е със сандали 22 и маратонки 23.

# 658
  • Мнения: 410
Привет от нас Simple Smile
върнахме се от моренце,но ММ е още в отпуск та продтлжихме със странстванията Simple Smile
Водихме Алекс на контеолен преглед,лечението се развива добре. Няма за сега синптоми на рецидив,но се га,след като е проходил било най-критичния момент Sad моля се всичко да е наред.
Няма умора това дете,дори питах док да го оставям ли да се изтощава от ходене до такава степен,че да превива колена-да ходел колкото си ще.
Успех на всички ученици и мами започващи работа! Скоро и моя ред ще дойде Sad нещо доста започнаха да ме разпитват от работата дали остава плануваното ми завръщане...дали да разчитат на това. Предполагам,че за всеки ранотодател е така де..
Весел,слънчев и усмихнат ден!

# 659
  • Мнения: 309
Сиси е с маратонки Puma и пантофки Колев и Колев. Иначе обувките на Колев и Колев ме разочароваха. Носи 21 номер. Вчера бяхме на консултация и ни направиха реимунизация със Синфлурикс. На 1 г. 4 м. Сиси е висока 80 см. и тежи 9.900 кг. След 2 дни ще ходим пак при кардиолога да видим как се развива лечението ни. Иначе зъбите ни си никнат съвсем безразборно. Вече си имаме 5 зъбчета, от които 2 кътника  Wink

Гаргамелка, само така! Нека тичат малките крачета и да нямате никакви грижи от здравословен характер!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт