Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема37

  • 64 359
  • 702
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 918
Момичета сега се връщам от доктора и цитонамазката и биопсията показват възпаление изписана ми доксициклин и полижинакс за 1 седмица и после пак цитонамазка чудя се дали толкова бързо ще мине това възпаление

# 646
  • София
  • Мнения: 5 193
 newsm78 Ново цито след 1 седмица?!

# 647
  • Мнения: X
Доксициклина е доста силен, но полижинакса са течащи глобули, и трябва време да се ичистят хубаво вагинално, и според мен трябва да се изчака поне до началото на нов МЦ и след това, след 1 седмица ще имаш течение от глобулите което заблуждава. Според мен трябва да се изчака на пълното изчистване от глобулите, ако се вземе цито това може и да заблуди резултата  bouquet

# 648
  • Мнения: 1 918
Ами то от предната цитонамазката ще се падне 1 месец да е минало, но сега се чудя от тези глобули колко време се чисти след като ги спра затова доктора нищо не ми каза,  само каза няколко дни да минат след като спра лекарствата и да отида за цитонамазка и микробиология евентуално

# 649
  • Buffyworld
  • Мнения: 1 535
Елица, какво точно ти показа биопсията ? От вчера се каня  да те питам .  Само една седмица вагинални глобули не е ли малко ?   И аз в момента съм с трета А група, с " възпаление и бактериална вагиноза " . Изписаха ми Макмирор за една седмица и 12 дни вагинални Макмирор. След това, след цикъл отивам на контролна цитонамазка.

# 650
  • Мнения: 27
оф  момичета пак се филмирах  Rolling Eyes     - дали въобще епикризата ми е вярна??
   пише че съм кръвна група  А+ положителна,   а аз няма как  при родители  0+ и  В+   Sad
 
и отделно  ПАК СЕ ПИТАМ  - КАК ПРИ ДВАТАТА КОЛПОСКОПА  ПРИ ПРЕГЛЕДИТЕ  НЕ СЕ ВИДЯ  КОНДИЛОМ, НИТО ЕРИТРОПЛАКИЯ/което пише  сега в епикризата като данни за постъпването за LLETZ  /

при колпоскопските прегледи  ВИДЯ СЕ ДИЗПЛАЗИЯ

а на  ЕПИКРИЗАТА ИЗЛИЗА ХИСТОЛОГИЯ - МАТ.ШИЙКА С ПЛОСКО-ИНВЕРЕТЕН КОНДИЛОМ БЕЗ АНГАЖИРАНЕ НА РЕЗ.ЛИНИИ
 
?? да не би това да не са моите резултати и да има грешка  newsm78

# 651
  • Мнения: X
Мен ме съмняват тези резултати Иовита

# 652
  • Wolwedans
  • Мнения: 396
Много често епикризите се пишат по шаблон, като се съобразяват изискванията на здравната каса за съответната диагноза. Ако пише, че за да ти направят конизация по ЗК е нужно да са видели атипизъм на колпоскопа се пише точно това. Възможно е предната епикриза да е била на пациентка с кръвна група А и така да е останало.
Най-важна в епикризата е хистологията. Нея не вярвам да са объркали, но за по сигурно отиди при старшата на отделението и си поискай копие от хистологията. Тя е на отделна бланка.

# 653
  • Мнения: 1 918
На биопсията ми пише тежко възпаление, а цитонамазката е 2 С група и на нея пише възпаление

# 654
  • Мнения: 3 307
Нормално е да си друга кръвна група, различна от тази на родителите.  Нормално е плодът си образува своя собствена.

# 655
  • Мнения: 27
Ally_t   и аз мисля, че отделно трябва да ми предоставят хистологията, но от клиниката ми казаха, че е в софтуера - отделно не я давали, включвали я  в епикризата.   Резултата  на хистологията в епикризата  отговаря на това, к оето по телефона ми съобщиха преди това.
 Да -  и за мен  е най-важна хистологията,   дано да си права Ally_t     и  останалото да е техическа грешка  newsm78

Последна редакция: пт, 29 апр 2016, 22:40 от Иовита

# 656
  • Мнения: 3 307
Да, на мен също ми казаха, че хистологията ми е в епикризата, но докторката ми е много заета и още не съм си я взела - 45 дни от конизацията. Каза ми по телефона, че ЦИН 1, имало папилома или нещо подобно го каза и че е изрязяно до здраво.

# 657
  • Мнения: 606
оф  момичета пак се филмирах  Rolling Eyes     - дали въобще епикризата ми е вярна??
   пише че съм кръвна група  А+ положителна,   а аз няма как  при родители  0+ и  В+   Sad
 
и отделно  ПАК СЕ ПИТАМ  - КАК ПРИ ДВАТАТА КОЛПОСКОПА  ПРИ ПРЕГЛЕДИТЕ  НЕ СЕ ВИДЯ  КОНДИЛОМ, НИТО ЕРИТРОПЛАКИЯ/което пише  сега в епикризата като данни за постъпването за LLETZ  /

при колпоскопските прегледи  ВИДЯ СЕ ДИЗПЛАЗИЯ

а на  ЕПИКРИЗАТА ИЗЛИЗА ХИСТОЛОГИЯ - МАТ.ШИЙКА С ПЛОСКО-ИНВЕРЕТЕН КОНДИЛОМ БЕЗ АНГАЖИРАНЕ НА РЕЗ.ЛИНИИ
 
?? да не би това да не са моите резултати и да има грешка  newsm78




При родители Б и 0, няма как ти да си А.  Shocked

# 658
  • Мнения: 1 918
Buffy в резултата от биопсията пише: Ектропион с тежко хронично възпаление в стромата и огнища десквамация

# 659
  • Buffyworld
  • Мнения: 1 535
Buffy в резултата от биопсията пише: Ектропион с тежко хронично възпаление в стромата и огнища десквамация

Ох , звучи сериозно. Докторът трябва да ти изпише адекватно лечение. На моята биопсия преди години пишеше " жлезисто ерозио " или нещо такова, не помня точно, но ми обясни докторът, че не е страшно. Нормално било. Сега след лечението пак ще правя цитонамазка и колпоскоп. Дано да не ми се налага да ми правят биопсия.

Общи условия

Активация на акаунт