необходим стаж за майчиство ??

  • 1 442
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Тепърва ми предстой да бъда майка и не ми е ясно колко точно стаж ми е нужен ,  за да получавам майчинство ?

# 1
  • Мнения: 71
Трябва да имаш непрекъснато осигуряване за последните 2 г.

# 2
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 721
Този един месец ще ти го изчислят на база минимална работна заплата /каквато е била в този период за страната/, важното е към момента на излизане в 45-дневния болничен преди раждане да се водиш на трудов договор, съответно да те осигуряват за общо заболяване и майчинство и да имаш поне 12 месеца трудов стаж в живота си, без значение дали е на едно или на няколко места и дали имаш прeкъсване в осигуряването между различните работодатели.
Ето, виж тук - обяснено е доста подробно:
http://www.noi.bg/benefits/benefits/100-nerabotosposobnost/1860-ma13. Ако имаш неясноти, питай  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 6 166
Трябва да имаш непрекъснато осигуряване за последните 2 г.
Отговора е грешен и подвеждащ.

За да се получава обезщетение за бременност и раждане има две задължителни условия:
- 12 месеца (не е задължително да са последните и не е необходимо да са непрекъснати), в които са плащани осигуровки за ОЗМ
- към момента на излизане в болничен за бременност и раждане да има сключен трудов договор, който е безсрочен или ако е срочен обезщетение може да се ползва докато изтече.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Определено 24 м стаж не е верен отговор  Wink .12 м осиг стаж искат през целия живот.1 я месец без работа ще ти го изчислят на МРЗ в онзи момент.Не е проблем

Общи условия

Активация на акаунт