Бригада Нов дом

  • 131 840
  • 752
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 302
Коридорът като го направиха беше супер подтискащ. Но все пак новичко, чистичко. Изборът на сиво-сини тонове, на фона на предишния мухъл в стаите ми е супер неподходящ. Те цветово горе долу едно и също стоят. Като лепиха картона, не знам защо не слагаха профили и вата, въобще не бяха изчистили мухъла от стените. Личеше си. Преди да се прави това се дезинфекцира, къде ще отиде тоз мухъл - като не го виждат все едно го няма?
В едната стая на момиченцето мисля беше, ламинатът беше напречно нареден.
В кухнята не съм убедена, но сякаш аспираторът беше сложен над мивката? Поправете ме ако греша.

Тия закачки с Караджов и Марчето - много досадни.

# 46
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 825
Момчето е студент. А стаята беше в цветове като за малко дете.

На мен като цяло не ми се стори семейството да изпадат в дива радост. Очаквах, че при такава драстична трансформация на апартамента ще има голям рев, особено от момиченцето. Но и кой знае как е сглобявано предаването

# 47
  • Мнения: X
Ами нали знаеш, понякога човек е толкова очукан от живота, че става доста доста интровертен и самовглъбен, трудно може да се отпусне и да изпадне в някаква крайна положителна емоция.

# 48
  • Мнения: 1 555

В кухнята не съм убедена, но сякаш аспираторът беше сложен над мивката? Поправете ме ако греша.
Има керамични котлони от дясната страна на мивката, затова аспираторът е там. Реално няма работен плот.

# 49
  • Мнения: 3 133
Никакво доверие не ми вдъхна този ремонт ... Според мен преди да сложат гипсокартоните не взеха никакви мерки против мухъла. Такъв мухъл не може да се яви само от теч на покрива. И аз съм виждала течащ покрив  - тавана може да стане на юфка, но изобщо не е задължително да се появява мухъл по стените. Възможно е да има течове и от процепи в мазилката на външните стени, и от къде ли не.

Сещам се за един документален филм по Дискавъри, мисля. В САЩ имаше случаи на някакво неизвестно, много тежко протичащо заболяване, направо животозастрашаващо. Правиха разследване и каква беше причината за заболяването - оказа се, че в къщите на хората /прекрасни, чисти, лъснати домове/ зад гипсокартона, т.е. между него и външната стена, има някакъв страшен черен мухъл, за който живеещите дори не подозират, но от него получават това страшно заболяване /не си спомням алергична реакция ли беше или нещо друго/....

Надявам се екипа на предаването да се отнася наистина сериозно към ремонтите и да не ги претупва, само и само да свършат за 5 дни. Хората и без това са много измъчени.

# 50
  • До морето
  • Мнения: 7 042
Нали актрисата Британи Мърфи, а няколко месеца по- късно и съпругът й починаха внезапно и впоследствие се оказа, че причината се оказа някаква плесен по стените на имението им.

# 51
  • Мнения: 2 298
Тъкмо гледах в сайта на бтв видео от епизода снощи. В какво състояние е бил и как са го преобразили.
- определено е страхотно да излезеш от апартамента и да се върнеш на направено и чисто. Това изисква много пари и труд.
- момиченцето толкова се развълнува, че чак и беше трудно да диша, момчето не му личеше, но има хора, които не показват емоциите си отвън, но вътре горят.
- и на мен коридора не ми хареса, виждала съм такъв паркет на пода с бели стени, по - добрият вариант, но важното е че е ново и не е на бетон.
- над мивката има аспиратор, защото има двойка керамични котлони до нея.
- моята фурна също е на такава височина на колонен шкаф, много държах да е там, тъй като смятам за по - удобно. Отварям я права, а не клякам или не се дупя, за да извадя нещо от фурната. На ММ дори му е по - удобно, тъй като е висок.
- всекидневната ми хареса. Има си диван за гледане на ТВ и кухненска маса, за да се хранят заедно.
- малко странно, че на моменцето стаята е сина, а на момчето зелена, може би ако беше обратно по - добре, но отново важното е, че са нови и отделни помещения.
- банята и тоалетната ми харесаха също.
Определено се развълнувах и ми стана много приятно, че едно семейство, което не е можело да си позволи ремонт и са живели в мизерия, са по - щастливи, сега остава да си го подържат.

# 52
  • София
  • Мнения: 3 948
Много плоско го представиха снощи, само дават как се лигави водещата и това е... Да дават повече по процеса, не някакви измислени сцени. А финансирането откъде е?
Всекидневната и на мен ми хареса, стига да не беше и трапезария, банята и тя донякъде, друго - нищо. Аз се чудя за тея цветове... дали изобщо са питали какво харесват, защото в други формати са отделяли внимание на това.

# 53
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 825
Идеята на този апартамент беше всеки да си има стая. За това трапезария и хол са на едно, а кухнята в ниша в коридора. Иначе, ако го бяха направили както си му е реда с отделни хол и кухня....всички трябваше да спят в една стая

# 54
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 825
В предаването "Тази събота и неделя" (утре) по БТВ ще дават историята на семейството

# 55
  • Мнения: 17 969

Всекидневната и на мен ми хареса, стига да не беше и трапезария,

А къде трябваше да е трапезарията  newsm78

На мен пък много ми хареса , на кътове, нишата въобще не е удобна, но...няма пълно щастие, или отделни стаи за децата, или по- голяма и удобна всекидневна

# 56
  • София
  • Мнения: 3 948

Всекидневната и на мен ми хареса, стига да не беше и трапезария,

А къде трябваше да е трапезарията  newsm78

На мен пък много ми хареса , на кътове, нишата въобще не е удобна, но...няма пълно щастие, или отделни стаи за децата, или по- голяма и удобна всекидневна

Само казвам, че щеше да ми хареса всекидневната повече без трапезария. В този случай обаче нямаше къде да е другаде.

# 57
  • Мнения: 17 969
При мен кухнята и хола са едно общо помещение,  отделено само с барплот, явно съм свикнала да ми е заедно и ми е много удобно така  Peace
Не мога да възприема жилищата от соца- кухня, а хола в съвсем отделна стая и като имаш гости размяташ едни чинии по коридорите   Crazy

# 58
  • Мнения: 18 876
При мен кухнята и хола са едно общо помещение,  отделено само с барплот, явно съм свикнала да ми е заедно и ми е много удобно така  Peace
Не мога да възприема жилищата от соца- кухня, а хола в съвсем отделна стая и като имаш гости размяташ едни чинии по коридорите   Crazy

Всеки с вкуса си. Аз пък обратното - не ми е приятно в хола да ми мирише на манджи. При по-интензивно готвене и абсорбаторът не помага.

# 59
  • София
  • Мнения: 3 948
При мен кухнята и хола са едно общо помещение,  отделено само с барплот, явно съм свикнала да ми е заедно и ми е много удобно така  Peace
Не мога да възприема жилищата от соца- кухня, а хола в съвсем отделна стая и като имаш гости размяташ едни чинии по коридорите   Crazy

Може би защото и аз съм свикнала кухня с трапезария на едно, а всекидневната ми е отделно. Нейната кухня и трапезария май си бяха далеч, ама то с това разпределение... а и как ще готви на печката нямам идея.

Общи условия

Активация на акаунт