Дългото чакане след трансфер - 46

  • 60 042
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 825
Здравейте, и аз слагам вагинален прогестерон - Васклор и пия Утрогестан. Нямам никакви странични ефекти. Чувствам се добре.
9 ден след трансфер, нямам никакви болки, придърпвания, нито зацапвания, даже и гърдите спряха да ме болят. Още два дена и ще разбера отговора.

# 676
  • Мнения: 273
H/I и твоят трансфер ли беше на 13.03?
И аз съм тогава ни все още се чудя дали да си пусна кръвен тест на 24ти или както са ми казали на 28ми
Не знсм дали да си го причиня или да си оставя още няколко дни блаженно невидение-не че не ме сърбят ръчичките да разбера по рано

# 677
  • Мнения: 1 825
Да, и аз съм с трансфер на 13-ти.
Ти нали слагаше прегнил, та не знам. Според мен отивай на 24-ти и каквото сабя покаже.

# 678
  • Мнения: 273
Да слагам прегнил според мен трябва чоказателите да са високи.
Още не знам ще видя как ще се събудя в четвъртък аз тска или иначе ще ходя там за последният прегнил та на момента ще решавам

# 679
  • София
  • Мнения: 3 272
Аз когато започнах стимулацията този месец бях 53 кг., което принципно си е много за мен, не знам защо, но за  последните 2 месеца качих 2-3 килограма, тъкмо бях отслабнала след като ми се възстанови цикъла. Сега се меря сутрин и съм 51 кг., което е странно, защо сега ям повече и до сега предимно лежах, седях и т.н.
Изяждам огромни количества кисело под всякаква форма - това още почти веднага след трансфера и ако точно след трансфера (даже в деня на трансфера вечерта облизах 2-3 лъжички Нутела ) ми се хапваше малко шоколад, сега от около 10 дни не ми се ядат въобще сладки неща, с изключение на плодовете. Просто усещам промяна в храненето и желанията си. Сутрин като се събудя съм гладна, често ми се яде, макар да не ям по много. Странно е за мен, но се радвам на тези промени.
Нещо, което ми е странно е (мисля, че е резултат от забременяване то,  но не съм сигурна) е промяна в кожата ми. Започна да изпива направо продуктите които й мажа. След час все едно не съм сложила крем. При условие,  че но преди година кожата ми беше комбинирана, след операцията от ендометриоза стана нормална, защото с махането на тази гад спряха всякакви пъпки да се появяват, като последно съм имала пъпка преди месеци - не си спомням даже, а сега кожата си я усещам суха. Всяка вечер я мажа (цялото тяло) с кокосово масло или какао, или картите и се чувства добре, но лицето ми дърпа 2 часа след като сложа масло и върху него богат крем. Много е странно това, при някоя от вас наблюдава ли се това.

Надявам се да не се възприема като оплакване,  защото е просто споделяне и търсене на мнение. Още ме е страх да се местя в темата Забременели след инвитро, защото още не сме минали първия преглед.

# 680
  • гр.София
  • Мнения: 1 653
Аз не съм усетила промяна в кожата, но отслабнах 3кг.след трансфера. За темата "Забременели след инвитро" не мисля да се включвам преди да вляза в 4-тия месец. До вчера усещах придърпване в корема, а днес нищо ми няма. Ще се побъркам от притеснение дали всичко е наред до прегледа в четвъртък Cry

# 681
  • Мнения: 3 213
Магнолия И моята кожа стана по-суха от бременността. Мисля, че е нормално. Едни и същи кремове, които съм ползвала преди, сега са ми сухи. Също бях преди с комбинирана кожа. Май ще трябва да купувам продукти за много суха кожа. Има едни масла за лице, които се продават в аптеките и вършат добра работа.

# 682
  • Мнения: 1 144
Не знам на вас как ви се отразяват хормоните и стимулациите, но аз доста кг качих в годините от тях. Че и трудно се свалят мръсните гадини. Точно успея да си върна някой друг кг назад и айде ново хапче  Close
И така си се боря с едни упорити 5-6 кила от няколко години.
По принцип ми прави впечатление и в клиниката като отида, че доста жени има с повечко кг и предполагам, че са точно от хормони  newsm78

А за кожата..... да не ви казвам, че моята козметичка веднага разбира кога съм била на хормони.... То мазнотии, то мъх... егати.

# 683
  • София
  • Мнения: 3 272
Моята кожа, която в тинейджърските години беше нормална и нито една пъпчици не ми беше излязла се промени някъде 2-3 курс и започнаха да се появяват едно странни пъпки - като топчета твърди и не всеки път избиват, да не говорим колко бяха болезнени. Какво ли не правих, какво ли не мазах,  по всякакви лекари ходих и т.н. Заради тях кожата ми се промени към комбинирана и така много години. Докато не заподозрях ендометриозата за това. И се оказаха права, защото след операцията през декември 2014 година кожата ми постепенно - в рамките 2-3 месеца се изчисти и да чукна на дърво такива пъпки не са се появявали вече.
Та в този смисъл хормоните, които приемаме влияят доста негативно. Но и при предишното ми забременяване отслабнах с 2-3 кг. за около месец. Явно ми действа така.
Иначе принудителната менопауза,  в която бях след операцията от ендометриоза при мен продължи 3 месеца повече.  По това време се подух,  напълнях, започнаха да ме болят ставите (абе не ми се мисли като дойде истинската какво ще бъде). Когато ми дойде цикъла, започнах да си възстановявам килограмите естествено. След нова година пак (може би заради двете пункции на ЕЦ ) пак качих 2 кг. Сега ги свалих с лежане и ядене  Joy Абе да се ненадяваш  Joy

# 684
  • Мнения: 413
Това, което сега пия, пъхам и бия ми се отразява толкова добре, че  е като вълшебната панацея комбинация от медикаменти  Whistling ако продължи в този дух ще ми потъмнеят белите коси и ще ми изчезнат бръчките и стриите  Mr. Green

# 685
  • Мнения: 835
 Joy Joy Joy не мога да се спра

# 686
  • Мнения: 1 366
Аз пък нищо колосално не забелязвам, или явно се ми остава толкова време та да забелязвам, че съм доста заета.
И аз подпухнах от отровите дето си пъхам и ми бият, но най-вече от обездвижването. Преди спортувах всеки ден, а сега... Дори не си спомням кога последно ми се напрегнаха коремните мускули, щом чак се пазя да не кихам и кашлям.
И аз като Мими Деми не смея да мръдна от темата, докато не мине поне първия Критичен триместър. Боже, какъв ти триместър, та аз още сърчицето не съм чула. Карам го от преглед на преглед. Ама се забаламосвам с доста неща и нямам време за такъв дълбок анализ на промените все още. По нататък, когато нямам избор, тогава.

# 687
  • София
  • Мнения: 3 272
Шошии,  ще видите сърчице сигурна съм.  Hug Понякога нещата стават, като преди това ни карат да минем през всички кръгове на ада.
Аз често се вслушвам в тялото си, защото преди като не съм го правила установих, че голяма грешка съм допуснала.

В момента съм решила да не се претоварвам с работа. Карам го лежерно.  Спя до късно, след 12 часа отивам на работа и така. Това от тази седмица. След трансфера мъжа ми не ми даваше да ходя на работа и въобще да се тръскам  с колата напред назад. Слава Богу, че мога да си го позволя.

# 688
  • Мнения: 304
Аз от ендометриозата имах само болезнен цикъл и продължавам, да си имам и след отстраняването и. Обаче на една от пункцията Персенска ми каза, че е почнала, да расте пак. Как е видяла, не ми стана ясно Shocked После след като ми спряха цикъла, за около осем месеца изобщо не съм напълнявала, обаче имах много често горещи и студени вълни. Сега на стимулациите същи не качвам, но ми излизат пъпки по шията по лимфите и наскоро разбрах, че и на емоционалното ми състояние се отразяват. Crazy
Стискаме зъби и това е Mr. Green

# 689
  • Мнения: 1 416
Пореден неуспех-№5 Sad

Общи условия

Активация на акаунт