Родителите в България

  • 22 925
  • 316
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 22 036
Не е добре като се разминават драстично хората в привичките  си.

# 286
  • Мнения: 14 654
Изобщо не са покорни днешните, а тъкмо обратното, защото са гледани като принцеси и учени да не слушат никого за нищо. В крайна сметка порастват едни нахакани грубиянки, на които е под достойнството да пуснат прахосмукачка в собствената си стая. Нали ги виждам на какво приличат и как се държат.

# 287
  • Мнения: X
Да де, ама момичетата имат склонност да са покорни, така че дори да не им е вродено, може заради другите поне да се опитат да подреждат.

Как ще имат склонност да са покорни? Аз такова момиче не познавам.

# 288
  • Мнения: 14 654
Непокорна е била още Султанината щерка Катерина. Ами "Укротяване на опрничавата" за кого е написана?

# 289
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
За да е подредено, все пак трябва да има някаква сгода в жилището - достатъчно и добре планирани шкафове, гардероби и т.н., за да поберат натурията и да има място за хората. В противен случай знам от опит, че абсолютно нищо не се получава. Ако дрехите ти са в количество като за гардеробно помещение, а разполагаш само с двукрило гардеробче и открита закачалка, дали ще ги местиш сутрин наляво, а вечер надясно - ред пак няма да има.
От голямо значение е и как си израснал, аз лично с цялата рода в стара къща и точно в творчески безпорядък (ама много творчески:) и никак не се впечатлявам лесно.
Чинията, ако ме подгонят важни задачи и съм си клъцнала от съня, за да ги свърша, не само че няма да я забележа и ще отида да си легна, но може и седмица да откара мръсна върху плота (и моля, не припадайте, много по-важно ми е да съм здрава, отколкото непрекъснато да търкам и да лъскам).

# 290
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Като цяло мисля, че австриецът е по-добър родител от българина. Най-силно впечатление ми прави обгрижването на българските майки до късна възраст. Дъщеря ми има приятелка на 16 г., която работи в Макдоналдс и ходи на работа с личния си автомобил. Докато българските майки около мен на тази възраст още определят основни неща като хранене, спане, облекло, училище, занимания в свободното време... не дават на децата си да дишат- особено тези, които имат синове.
Има и много друго, но това най ми се набива на очи при възрастта на моите деца.

# 291
  • Мнения: 30 802
Изобщо не са покорни днешните, а тъкмо обратното, защото са гледани като принцеси и учени да не слушат никого за нищо. В крайна сметка порастват едни нахакани грубиянки, на които е под достойнството да пуснат прахосмукачка в собствената си стая. Нали ги виждам на какво приличат и как се държат.

А от друга страна израстват страшни конформистки, които в крайна сметка не правят нищо оригинално с живота си.

От тазсутрешните теренни изследвания забелязвам, че дори за малки деца 1-3 години майките имат доста пропуски. Основната грижа е как да се наконти детенцето и какви поредни играчки да му се довлекат; да не се оставя само, за всичко да му се помага...и накрая гледам дечица, които прекарват не повече от 30 сек. с една играчка, хвърчат насам-натам и явно правят само напук, нулева концентрация, само бели.

# 292
  • Мнения: 7 325
Дъщеря ми има приятелка на 16 г., която работи в Макдоналдс и ходи на работа с личния си автомобил.
В коя държава в Европа може да се шофира на 16?

# 293
  • Linz
  • Мнения: 11 619
За Австрия става въпрос.

# 294
  • София
  • Мнения: 12 374
Не е добре като се разминават драстично хората в привичките  си.
Понякога учудващо, но се получава добра връзка  Laughing Аз бях, и все още съм, ужасно разхвърляна, просто ненавиждам да подреждам и сгъвам. Гардеробите и шкафовете са ми някакъв хаос, но колкото и да ми се чудят разни познати, успявам да си намеря нещата сравнително бързо.

Мъжът ми беше точно обратното. Всичко му беше по конец, то тениски, дънки, чорапи, абе изрядно. Нищо не хвърляше по пода, не овисваше по столове и дивани. В началото на връзката ни моето ежедневие му дойде като шок, после известно време се опитваше да ме превъзпита, а накрая заприлича на мен. Сега даже аз съм с една идея по-подредена, най-малкото защото се насилвам да подреждам дрехите на щерката по шкафовете й.

# 295
  • Мнения: 22 036
Дано ви се полуава винаги  Hug

# 296
  • Мнения: X
Като цяло мисля, че австриецът е по-добър родител от българина. Най-силно впечатление ми прави обгрижването на българските майки до късна възраст. Дъщеря ми има приятелка на 16 г., която работи в Макдоналдс и ходи на работа с личния си автомобил. Докато българските майки около мен на тази възраст още определят основни неща като хранене, спане, облекло, училище, занимания в свободното време... не дават на децата си да дишат- особено тези, които имат синове.
Има и много друго, но това най ми се набива на очи при възрастта на моите деца.
Кофти, че майките около теб са такива, но това не е основание да обобщаваш за българските майки като цяло. Аз нямам подобни познати. Няма да те питам колко австрийски родители познаваш и каква е представителността на наблюденията ти.

# 297
  • Мнения: 14 654
Понякога учудващо, но се получава добра връзка  Laughing

Toва става, когато на партньора се дава свобода да бъде, какъвто си иска и да не се подхожда с очаквания и списък със задължения. Ако не успея да ги науча на друго, се надявам децата ми да изкопират нашия модел на отношение между родителите.
На българския модел много му харесвам едно нещо: децата растат привързани, при това не само към родителите си, а и към баби, дядовци, лели - въобще хора, с които ще са близки винаги. А най-ценно е да има хора, които да обичаш.

# 298
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Като цяло мисля, че австриецът е по-добър родител от българина. Най-силно впечатление ми прави обгрижването на българските майки до късна възраст. Дъщеря ми има приятелка на 16 г., която работи в Макдоналдс и ходи на работа с личния си автомобил. Докато българските майки около мен на тази възраст още определят основни неща като хранене, спане, облекло, училище, занимания в свободното време... не дават на децата си да дишат- особено тези, които имат синове.
Има и много друго, но това най ми се набива на очи при възрастта на моите деца.
Кофти, че майките около теб са такива, но това не е основание да обобщаваш за българските майки като цяло. Аз нямам подобни познати. Няма да те питам колко австрийски родители познаваш и каква е представителността на наблюденията ти.
Нали поясних, че това са моите наблюдения, не правя генерални заключения... Не съм разбрала правилно темата ли?

# 299
  • Мнения: X
Като цяло мисля, че австриецът е по-добър родител от българина.

Нали поясних, че това са моите наблюдения, не правя генерални заключения... Не съм разбрала правилно темата ли?
Това в червеното много ми заприлича на генерално заключение.

Общи условия

Активация на акаунт