MasterChef България - сезон II (14.03. - 20.03.2016г.)

  • 43 488
  • 457
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 20 246
Ако още обсъждаме въпроса, какво искам да видя в мастъра - категорично една седмица посветена изцяло на българската традиционна кухня.
Подкрепям с две ръце ! Такова разнообразие има ,радвам се ,че още довечера ще видим какво ще измислят по темата "Роден край" Flutter
И на мен ми харесва тази идея.

# 31
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
Редактирам се: тази година искам да ни показват по-подробно техниките на готвене и въобще да наблегнат повече свързаните с готвенето неща и, ако може, да ни спестят разправиите между участниците.

+1
И аз бих искала да гледам повече готвене и по-малко циркове.  Peace

Ще ми хареса журито по подробно да обсъжда ястията, техниките на готвене, грешките на участниците. Разправиите ясно, че няма да ни спестят Simple Smile

# 32
  • Мнения: 11 582
Благодаря и аз.
Сега към финала ли са вече снимките? Защото
Скрит текст:
Георги
вчера е пътувал към София за снимки.

# 33
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 080
Цитат
За мен е повече от абсурдно за мастер шеф да се бори човек който не яде месо. Не може да ме убеди, че без опитване ще сготви нещо читаво.

Представяш ли що за наглост е проявил Георг Хендел, когато е продължил да композира, макар и сляп.  ooooh!
Рей Чарлс, Стиви Уондър сякаш нямат нужда от коментар...


Сравнението ти е повече от неудачно.

# 34
  • София
  • Мнения: 721
Благодаря за темата!

Дали са попроменили регламента, в миналия сезон един се дънеше, пък после друг си тръгваше.

# 35
  • Мнения: 5 060
Цитат
За мен е повече от абсурдно за мастер шеф да се бори човек който не яде месо. Не може да ме убеди, че без опитване ще сготви нещо читаво.

Представяш ли що за наглост е проявил Георг Хендел, когато е продължил да композира, макар и сляп.  ooooh!
Рей Чарлс, Стиви Уондър сякаш нямат нужда от коментар...


Сравнението ти е повече от неудачно.

Що, без да виждат клавишите, как оставят музика в историята? Аааа, защото чуват, да.
Ей така и вегетаринците виждат какво и колко слагат в ястията си.

# 36
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 080
Цитат
За мен е повече от абсурдно за мастер шеф да се бори човек който не яде месо. Не може да ме убеди, че без опитване ще сготви нещо читаво.

Представяш ли що за наглост е проявил Георг Хендел, когато е продължил да композира, макар и сляп.  ooooh!
Рей Чарлс, Стиви Уондър сякаш нямат нужда от коментар...


Сравнението ти е повече от неудачно.

Що, без да виждат клавишите, как оставят музика в историята? Аааа, защото чуват, да.
Ей така и вегетаринците виждат какво и колко слагат в ястията си.

Тук не става дума за възможности, а за чувства. Хората, които си споменала не са виждали, но първо са чували и второ са обичали музиката.
А човек, който мрази месо, не можеш да ме убедиш, че може да го сготви добре. Значи не говорим, че дадения човек не може да яде месо, а не иска да яде месо. Огромна разлика.

# 37
  • Мнения: 5 060
Нямам и желание да те убеждавам в каквото и да е.
Има хора с мислене, което се нуждае...как да кажа...от повече протеини и въглехидрати, но задължително съпроводено и с детокс, за разкош.  Grinning

# 38
  • Мнения: 13 558
 Laughing То ако яденете на определен продукт  и харесването му е достатъчно и те прави готвач, всички щях ме да сме "chef"

# 39
  • Мнения: 7 849
Ако още обсъждаме въпроса, какво искам да видя в мастъра - категорично една седмица посветена изцяло на българската традиционна кухня.

И аз. Обаче до момента, който дръзна да наготви нещо такова или беше "столова храна" или тип соц. и най - употребяваното "Балкан турист". Единствено се чудя доФтор Мачкай как го пуснаха с лютиката. Докато я готвеше още си мислех как ще го определят като някое от изброените ястия.

Цитат
За мен е повече от абсурдно за мастер шеф да се бори човек който не яде месо. Не може да ме убеди, че без опитване ще сготви нещо читаво.

Тук има доста вегани, които готвят повече от читаво, да не кажа гениално и месни ястия!!!

# 40
  • Мнения: 14 843
Аз пък се възхищавам и шапка свалям на хора които не ядат даден продукт ,не опитват ястия приготвени  него и в същото време  правят уникални неща
Това за мен значи ,че имат усет ,нюх към тези неща

# 41
  • София
  • Мнения: 6 062
И най-важното любов и отношение към храната, независимо, че не консумират някаква част от нея. Защото има много вегетарианци (за вегани да не говорим), които не понасят и ненавиждат месото.

Последна редакция: пн, 14 мар 2016, 20:25 от Leya

# 42
  • Мнения: 9 264
Все още нямам фаворит .. беше ми симпатичен Мандра собсственика , но тотално се издъни..нямаше как да го пуснат...

# 43
  • Мнения: 14 843
Все още нямам фаворит .. беше ми симпатичен Мандра собсственика , но тотално се издъни..нямаше как да го пуснат...

Аз мисля ,че това беше най -голямата издънка досега.
Да объркаш свинско с телешко .Е такива бих приела че нямат място в кулинарно състезание

# 44
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И на мен не ми пречи вегетарианец да ми готви месно, ако то е вкусно и с добър вид, изобщо няма да питам, дали го е опитвал.

Иначе 3 страници записи и благодарности е дразнещо.

Общи условия

Активация на акаунт