Проблеми с бъбреците, пикочните пътища и пикочен мехур - тема 26

  • 125 967
  • 960
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 178
Genova8 потърсете си читав нефролог.
Това, което са ви обяснили са пълни глупости. Как хем щял да расте по-бавнно, хем не.
Моят с хидронефрозата от 8 години - бъбрекът си растеше нормално, накрая просто се увеличи страшно много.
Хидронефрозата не я виждат винаги-ако в момента се е отекло, може и да не я видят. Внимавай за инфекции.

ella_80, моят е на почти 8 години и пие малко над 2 л вода дневно, но той много се движи, а и по принцип е свикнал да пие вода.
Пика през час до два около 300-400 мл, понякога повече.

# 61
  • Мнения: 246
hmhm-За 8 години не се ли е израснала хидронефрозата,не е ли намаляла.Каква степен е била и какво разширение през годините?Учудвам се защо така рязко изведнъж се е увеличило.Какво ти обясниха,да не би да е конпенсирал другия бъбрек ?

Последна редакция: пн, 04 апр 2016, 15:04 от Ava_

# 62
  • София
  • Мнения: 1 178
hmhm-За 8 години не се ли е израснала хидронефрозата,не е ли намаляла.Каква степен е била и какво разширение през годините?Учудвам се защо така рязко изведнъж се е увеличило.Какво ти обясниха,да не би да е конпенсирал другия бъбрек ?
Степента беше 1-2, за съжаление не я израстна, но при него причината беше стеснение на уретерата, т.е. тоова ограничаваше скоростта на оттичане от бъбрека. С порастването на детето, нещата се влошиха, понеже бъбрека почна да отделя повече. Всичкко зависи от причината за хидронефрозата, но тоа което са ти обяснили е просто нелогично.

# 63
  • Мнения: 246
А намаляваше ли през тези 8 г.или си стоеше така.Ние сме с първа степен на 8 месеца си стоеше същата без промяна.Някой казват че с прохождането всичко се оправя,но невиждам връзката.Колко бвше разширението на легенчето?

# 64
  • София
  • Мнения: 1 178
А намаляваше ли през тези 8 г.или си стоеше така.Ние сме с първа степен на 8 месеца си стоеше същата без промяна.Някой казват че с прохождането всичко се оправя,но невиждам връзката.Колко бвше разширението на легенчето?
При него не намаляваше, не помня точно, но доскоро беше около13-15 мм, а изведнъж беше станала 43 мм и повече.
По принцип първа степен, особео вродена, може така да си остане физиологично и да не прави проблеми изобщо.
Не се притеснявай, давай вода, пазете хигиена и се наблюдавайте.

# 65
# 66
  • Мнения: 643
Здравейте,ще помоля за съвет. Дъщеричката ми е на 3годинки и половина. След пишкане като стане от тоалетната и започне да върви се изпуска отново. Понякога е много малко количество,друг път повече. Пускахме стерилна урина и нищо не излезе. Тук лекарите са под всякаква критика,никой нищо не казва. Прочетох повечето теми и оставам с впечатление,че Др Момчилов и Др Буева са предпочитани. Въпроса е,че единия е уролог,а другия невролог. Моя за съвет къде е По-добре да я заведа. Тук и това не могат да ми кажат.

# 67
  • София
  • Мнения: 6 688
Единият лекар не изключва другият, но според мен първо идете на уролог. Има доста координати и имена в темата, Момчилов е една от опциите.

# 68
  • Мнения: 5 531
Единият лекар не изключва другият, но според мен първо идете на уролог. Има доста координати и имена в темата, Момчилов е една от опциите.
PeaceДоста детски уролози има, имаш опция къде да я заведеш.
Олив, как сте?

# 69
  • София
  • Мнения: 6 688
Ами засега добре, да чукна на дърво. Няма оплаквания или странни симптоми, имаше едно леко прокапване преди време, след като се изпишка, но Давидов от Токуда го отдаде на висока комисура - това е мястото, където завършва вулвата към ануса - та при нея се получава като малко улейче там и събира капчици при изпишкване, ако не се избърше добре и стане веднага.
Тя самата напоследък не се е оплаквала от нещо, дори от това, и аз не ръчкам. Да си призная, от доста време дори и на профилактичен преглед не съм я завела - на принципа - щом работи, не го пипай!  Embarassed

# 70
  • Мнения: 5 531
Ами засега добре, да чукна на дърво. Няма оплаквания или странни симптоми, имаше едно леко прокапване преди време, след като се изпишка, но Давидов от Токуда го отдаде на висока комисура - това е мястото, където завършва вулвата към ануса - та при нея се получава като малко улейче там и събира капчици при изпишкване, ако не се избърше добре и стане веднага.
Тя самата напоследък не се е оплаквала от нещо, дори от това, и аз не ръчкам. Да си призная, от доста време дори и на профилактичен преглед не съм я завела - на принципа - щом работи, не го пипай!  Embarassed
Браво на вас. И аз Мария гледам да не я закачам, не питам. Но тя си има периодично проблеми - болки при пишкане, задръжка на урина, прокаване..Аз също не я бях водила на контролен преглед доста време, но се наложи операция в детската хирургия на Пирогов, и в урината все излизаше белтък. Та те ни изпратиха и на уролог.

# 71
  • София
  • Мнения: 6 688
Уф, разбирам те, човек не може да си отдъхне.... Sad

# 72
  • Мнения: 4 344
Мери,как е Мишо?

# 73
  • Мнения: 5 531
sun sea днес е по-добре. Свали вече температурата, и се оживи. В понеделник сме при д-р Минова на контролен преглед. Мислих от понеделник да съм на работа и да го водя с мен. Но днес колежките ме разубедиха. Вместо да отида сутринта и да се отчитам защо и в колко ще излезна и ще се върна, реших да си пусна един ден отпуска и да си свърша спокойно работата. Иначе какво наблюдавам при Михаил - меатуса изглежда видимо по-широк, дори нормален. При него отвора на уретрата досега беше изместен с мм под нормално разположеният меатус, и беше много тесен, около 1-2мм. Сега, след разширяването Михаил когато пишка, доста често започва да пишка на 2 струи, след което струята става една. Но определено пишка с напъване все още, Понякога свършва да пишка, вдига си гащите и минута след това, пак отива да се доизпикае. В понеделник всичките си разсъждения и наблюдения ще ги разкажа на докторката. Д-р Такова не беше оформила особено добре и главичката на пениса, както и остатъка от кожата. Кожата беше нашита като яка, под главичката.  Сега нещата са доста по добре направени. Но все още си седят конците, нямам идея трябва ли да се махат или сами падат. Забрави да попитам.

# 74
  • Мнения: 4 344
Трябва вече всичко да е добре.Стискам палци за хубави новини! Praynig Peace Hug
Радвам се и за Олив! Hug

Общи условия

Активация на акаунт