Проблеми с бъбреците, пикочните пътища и пикочен мехур - тема 26

  • 126 217
  • 960
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 45
Здравейте,
Дъщеря ми на 5 месеца направи остър пиелонефрит. Бяхме в Токуда 5 дни на венозен антибиотик като за тях причината е памперса и хигиената. Прочетох последните три теми и виждам, че битката за пълно оздравяване може да бъде доста дълга. Бих искала да попитам дали в действителност някой е боледувал само веднъж от това заболяване или винаги се повтаря. В Токуда се опитаха да ме убедят, че щом махна памперса всичко ще е наред, но след всичко прочетено съм много притеснена.
Благодаря предварително.

# 76
  • shumen
  • Мнения: 18 150
Мери,стискам палци за хубави новини.

# 77
  • Мнения: 5 531
Аз лично на теорията с памперса не се доверявам особено.  Според мен си заведи детето на детски уролог да го огледат хубаво и на ехограф.  Следи урината периодично и при най - малкото съмнение за проблем тичаш при уролог или нефролог. Аз лично от моят опит предпочитам срещите и прегледите при уролозите. Има координати и мнения в темата. Имаш възможност за избор.

Последна редакция: пт, 08 апр 2016, 00:31 от marychery

# 78
  • Мнения: 5 531
Sun see  времето ще покаже.  Определено на този етап съм доволна от работата на д-р Минова.  Аз трудно се доверявам и избирам лекар,  водя децата си само при такива с които сме изградили доверие и между нас има чуваемост.Така ,че след дълго мислене, проучване, срещи и разговори с д-р Минова накрая и се доверих и съм доволна от този факт.  Благодаря и, че ме издържа с всичките ми безкрайни въпроси и съмнения, които изказвах на глас и винаги имаше търпение да ми отговори.  bouquet

Последна редакция: пт, 08 апр 2016, 00:33 от marychery

# 79
  • София
  • Мнения: 6 707
Мери, а Минова къде преглежда?

# 80
  • Мнения: 5 531
В Пирогов и в Детско здраве.Аз лично предпочитам Детско здраве.

# 81
  • Мнения: 4 145
hmhm радвам се , че всичко е минало добре
ние вчера също бяхме в пирогов при д-р пеев
първа уродинамика правихме преди 2м-имахме намален обем на мехура
вчерашната уродинамика показва че се е увеличил доста 270мл, но кривата пък е накъсана, четох че трябва да е като камбанка, а нашата е нагоре надолу и скоростта ни е намалена, това аз си го тълкувам по изследванията
така се зардавах ,че каза че се подобряваме, че изобщо не попитах за тези неща Blush
иначе остатъчна урина отнова нямаме
пеев каза да продължим с дриптана , но вместо 3х1, да то пием 2х1 още три месеца
нормално ли е толкова време да се пият тези лекарства, мислех че лечението ще е по-кратко
някой има ли уродинамики да покаже, искам да видя други за да сравня

# 82
  • Мнения: 5 531
Да аз ще ти изпратя сканирани уродинамиките на моите деца но във вторник. Имам скенер в работата. Михаил  пие дриптан вече 5м. На лични ще ти напиша имейла  си . Ти ще ми изпратиш твоя. Ще ти напиша и коя уродинамика е добра и коя лоша.

# 83
  • Мнения: 101
  Препоръчвам и за момченца и за момиченца:
  Преди година треперех и трескаво четях форуми, на моето момченце му предстоеше операция от крипторхизъм,скрит тестис. Тогава забелязах, че има повече коментари по форумите с това кой лекар да НЕ избираш.. Мъжът ми каза, да, защото ако всичко мине и си доволна ще забравиш..но не, аз си обещах ако всичко е ок, да пиша поне на нк места..
   Избрах си др Габриела Минова, Пирогов, толкова млада и крехка, изглеждаше сред компанията от мъже уролози. Всички ми препоръчаха др Момчилов.. Хора, не знам просто интуиция или какво , но аз реших да е млад лекар.
ТЯ се справи великолепно, ТЯ е невероятен човек и лекар. Оперира заедно с др Стоян Пеев. И за него имам добри впечатления. И от Емил Андреев. А тя? Толкова мила и внимателна. След края на операцията веднага дойде обясни всичко, че е било по-трудно, защото е било доста нагоре и все пак е ок всичко. Винаги с усмивка, понякога уморена , но ... Усмихната.
Виждали ли сте хирург веднага след операция, погледът му сякаш още е там , на масата... Прегърнах я. Разрезът на детето ми беше миниатюрен. Нежно залепен и зашит. 2 см. Все едно, че елф го е лекувал:)Вече почти не личи. Детето се събуди от упойка, след час стана в кошарката и започна да танцува?! Без болка, възстанови се бързо.
Другата майка в стаята плачеше като го гледаше. Като видя разрезчето също. Може да е случайност, уважавам възрастните лекари, но нейното дете беше оперирано от същото преди пет дни от др Момчилов, огромен касапски разрез, тестисът е бил в същата позиция, пускат ги вкъщи, вдига адска температура, връща се, след хиляди молби да се види с него, той дойде, каза , я тва е грип някакъв,да сте го пазили?! държа се супер зле с майката, самодоволен и нахакан... Всичко това за него го бях чела по форумите вече. Нас ни изписаха... Другата майка през цялото време се консултираше с моята лекарка, която дойде безброй пъти да ни види. Засега операцията е успешна. Нали разбирате, че тази операция ще кажем , че е наистина успешна чак когато нашите момчета създадат поколение:) но няма как да не се направи.. .а аз искам да спестя на поне няколко майчици лутането и мъките.
И да, съгласна съм ,че в Пирогов са най-добрите уролози, но ...младите. Ще кажете той ги е учил, да, но не съвсем.... те се интересуват и прилагат новите методи, един лекар трябва да учи непрекъснато..не може да режеш като преди 50 години, нали? Не съм чела вс коментари, видях нещо за цени, не съм плащала нищо на никого..

# 84
  • Мнения: 5 531
  Препоръчвам и за момченца и за момиченца:
  Преди година треперех и трескаво четях форуми, на моето момченце му предстоеше операция от крипторхизъм,скрит тестис. Тогава забелязах, че има повече коментари по форумите с това кой лекар да НЕ избираш.. Мъжът ми каза, да, защото ако всичко мине и си доволна ще забравиш..но не, аз си обещах ако всичко е ок, да пиша поне на нк места..
   Избрах си др Габриела Минова, Пирогов, толкова млада и крехка, изглеждаше сред компанията от мъже уролози. Всички ми препоръчаха др Момчилов.. Хора, не знам просто интуиция или какво , но аз реших да е млад лекар.
ТЯ се справи великолепно, ТЯ е невероятен човек и лекар. Оперира заедно с др Стоян Пеев. И за него имам добри впечатления. И от Емил Андреев. А тя? Толкова мила и внимателна. След края на операцията веднага дойде обясни всичко, че е било по-трудно, защото е било доста нагоре и все пак е ок всичко. Винаги с усмивка, понякога уморена , но ... Усмихната.
Виждали ли сте хирург веднага след операция, погледът му сякаш още е там , на масата... Прегърнах я. Разрезът на детето ми беше миниатюрен. Нежно залепен и зашит. 2 см. Все едно, че елф го е лекувал:)Вече почти не личи. Детето се събуди от упойка, след час стана в кошарката и започна да танцува?! Без болка, възстанови се бързо.
Другата майка в стаята плачеше като го гледаше. Като видя разрезчето също. Може да е случайност, уважавам възрастните лекари, но нейното дете беше оперирано от същото преди пет дни от др Момчилов, огромен касапски разрез, тестисът е бил в същата позиция, пускат ги вкъщи, вдига адска температура, връща се, след хиляди молби да се види с него, той дойде, каза , я тва е грип някакъв,да сте го пазили?! държа се супер зле с майката, самодоволен и нахакан... Всичко това за него го бях чела по форумите вече. Нас ни изписаха... Другата майка през цялото време се консултираше с моята лекарка, която дойде безброй пъти да ни види. Засега операцията е успешна. Нали разбирате, че тази операция ще кажем , че е наистина успешна чак когато нашите момчета създадат поколение:) но няма как да не се направи.. .а аз искам да спестя на поне няколко майчици лутането и мъките.
И да, съгласна съм ,че в Пирогов са най-добрите уролози, но ...младите. Ще кажете той ги е учил, да, но не съвсем.... те се интересуват и прилагат новите методи, един лекар трябва да учи непрекъснато..не може да режеш като преди 50 години, нали? Не съм чела вс коментари, видях нещо за цени, не съм плащала нищо на никого..
HugИ АЗ НАПИСАХ СЪЩОТО ВЕЧЕ ДОСТА ПЪТИ. Hug

# 85
  • София
  • Мнения: 1 178
 Sad

За съжаление нещата изобщо не са добри...
И аз се връщам от Пирогов след консултация с анестезиолог, тъй като утре ще влизаме уж за ден да ни вадят стентче.
Платих 35 лв. за въпросната консултация, а сме с направление  #2gunfire

Ние също сме при Момчилов и да определено не е същият човек Sad
Поздрави, но ни подмина сякаш не го е оперирал преди месец. Е, че е зает, зает е, ама все пак ....
Истината е, че влизаш в болница и се молиш всичко да е наред, доктори няма, държат се ужасно, не се притесняват да взимат пари и т.н. и т.н., но за съжаление в БГ избор НЯМА.

# 86
# 87
  • Мнения: 5 531
Sad

За съжаление нещата изобщо не са добри...
И аз се връщам от Пирогов след консултация с анестезиолог, тъй като утре ще влизаме уж за ден да ни вадят стентче.
Платих 35 лв. за въпросната консултация, а сме с направление  #2gunfire

Ние също сме при Момчилов и да определено не е същият човек Sad
Поздрави, но ни подмина сякаш не го е оперирал преди месец. Е, че е зает, зает е, ама все пак ....
Истината е, че влизаш в болница и се молиш всичко да е наред, доктори няма, държат се ужасно, не се притесняват да взимат пари и т.н. и т.н., но за съжаление в БГ избор НЯМА.
И аз платих 35 лв. избор на анестезиолог. Казвах ти че ми скъсаха нервите докато ми издадат болничен, след което и ме увикаха. А за Момчилов аз има доста отрицателно мнение - мое лично си е. Успех.

# 88
  • София
  • Мнения: 1 178
Ама аз не искам да си избирам. Даже не ме питаха....
Уф и аз не знам утре болничен ли да искам или да не се занимавам, но тя отпуската си замина и направо ме е срам от колегите....

Аз за Момчилов по принцип нямах избор, тъй като вече го е оперирал веднъж, а всички му треперят в отделението...
Преди 8 години той беше по-младият избор в сравнение с доцентката Кюркчиева, надявам се Минова да е светъл лъч.

# 89
  • Мнения: 5 531
Аз се изразих погрешно.  И нас никой не ни попита какво искаме.  Пратиха ни на анестезиолог и след това на касата да си платим консултацията.  
Аз се бях зарекала никога да не препоръчвам лекар.  Но Минова наистина е светъл лъч. И ще напиша ,че аз от години познавам и професор Бранков. Всяка стъпка която съм предприела за лечението на Михаил съм консултирала с него. Естествено след операцията заведоха Михаил да го види. И това което професора каза е "поздравления за д-р Минова. Всичко изглежда перфектно. Отпада ви ходенето в Сърбия." А на болничен имаш право.  Вземи си. Те нямат право са ни правят на маймуни.

Последна редакция: вт, 26 апр 2016, 18:23 от marychery

Общи условия

Активация на акаунт