Бурно лято се задава, ЮЛЧЕТО на 1 година става!

  • 78 374
  • 725
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 602
Ленинка , ма ти с тези мерки си си супер гадже има защо да се фукнеш пред гостите. 😜😜😜

Поспаланчо и аз съм си мислила , че имам някакъв проблем с хормоните. Докато бях бременна редовно ми пускаха за щитовидната , но бяха отрицателни. От раждането не съм си пускала иследваня та др седмица като ходя до лл ще й поискам направление да видим има ли нещо притеснително.

# 481
  • София
  • Мнения: 1 732
Момичета, благодаря за отговорите относно спането! bouquet
Ние все още се колебаем между веднъж и два пъти на ден, лично мен идеално ме устройва да спи веднъж между 15 и 18 - тъкмо в най-големите жеги, но пак заради тях Владко не спи спокойно нощем и сутрин в 9 ако се ококори, после не мога да го държа твърде дълго без сън.

Досега не съм карала лято в Пловдив и съм изплезила език - а сме едва юни! Пловдивчанки, не знам как ви минават най-топлите дни, аз още в 12 на обяд гледам да съм го прибрала от разходка. За съжаление, до 18 пак не можем да излезем Cry. Горкото коте ще изкука вътре, вече научи стаите наизуст, а и какъвто е бесен - занапред не знам какво ще го правя.

Относно килограмите - аз не съм мръднала от раждането, въпреки километража, който навъртам с количката. Но пък като си сложа за крайна цел на разходката Централен площад и сладоледаджийницата там, и като стигна и се наградя с най-големия сладолед - много ясно какво ще покаже кантарът Grinning.

Настроенията за раздели са един от признаците на следродилна депресия и огромната промяна, която животът ни претърпява. Тези дни търсех специализиран център, който да се занимава точно с такива проблеми и не мога да открия Shocked! Нито в София, нито в Пловдив! Някоя от вас чувала ли е за такова нещо?

Последна редакция: чт, 16 юни 2016, 15:46 от Rafiqa

# 482
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Ем крием се вътре. Как да ни минават. Ние излизаме обаче към 4-4,30 да си приберем баткото от градината. Обмислям сериозна ваканция на север. Хем нашите да се порадват на децата, хем поне нощем да спим като хората, а не сварени в собствен сос. Засега мисля да останем с бебето 2-3 седмици и да оставим там баткото още поне 2 докато избутаме юли. После евентуално море и отпуска на мъжото и така ще мине лятото.  Whistling

# 483
  • Мнения: 851
Момичета, едната мацка, с която се разхождаме още през март получи някакъв нервен срив. Преди него и тя се караше с мъжа си, даже той се изнесе за малко и се върна, после пак се караха. И така докато тя съвсем се депресира и мъжа й я заведе в психиатрията. Там си говорила с докторката и жената й обяснила, че това е абсолютно нормално и доста масово явление. Казала й, че много жени от срам не търсят помощ, а си мислят че ще се справят сами. Посъветва я всяка седмица поне за 2 часа да си оставя децата на някой и да ходи някъде, където й е приятно и да прави нещо, което й доставя удоволствие. Ако иска да се вижда с приятели, ако иска да спортува или да се запише на курс по нещо. Но да се кефи. И да направи нещо, от което да се чувства по-добре като жена. /тя започна да ходи на маникюр, въпреки, че бебето беше малко/. Отделно й изписа антидепресанти по схема за 6 месеца. Честно казано сега мацката казва, че се чувства доста по-добре. Не се ядосва на дребните проблеми, чувства се готина с красивите си нокти и се радва на децата си. Смятам, че не е срамно човек да потърси помощ, ако не се чувства добре. Модерни хора сме и сме наясно че не всеки може да издържи на напрежението и промяната на живота. Теглете една майна на досадните домакински задължения и всеки ден правете по нещо, което ви харесва.
По темата с килограмите - аз имам шкембе. hahaha Правя упражнения, ама то трябва време, а и трябва да не хапвам баунти като награда след упражненията Whistling Затва ще съм на принципа  "По-добре 10 дена срам на морето, отколкото цяла година гладна" Crossing Arms

# 484
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
 "По-добре 10 дена срам на морето, отколкото цяла година гладна" Crossing Arms
[/quote]


Хахаха това много ми хареса!!!

# 485
  • Варна, кв. Аспарухово
  • Мнения: 350
Здравейте,
Стефи, стискам палци всичко да мине и да остане неприятен спомен. Ти и по-добре знаеш, но още малко и като поотраснат децата пак ще имаш време за ММ и приятелките.
За кг аз съм слонче. От родилното се върнах 70 кг на 165 см (аз толкова бях и преди да забременея, та имам едни 10 кг от преди това). После след одисеята с кърменето и тъпкането с какво ли не за кърмата (ММ беше диетолога по него време) сега съм 76 кг. Поне напоследък гледам бюста се прибира малко, по-малко, май и бедрата също. Почнах някакви упражнения за стягане на корема да видим.
РД на Венци на датата ще е в нас с мамите от квартала. Чудех се къде ама тука заведенията с детски кът са за 3 годишни и нагоре. Мислех и на плажа, но ми се струва трудно за идване на другите мами и за това у нас. В едната стая количките, в другата ние и в стаята на Венци малчовците, които са от 9 месеца до година и половина (дано не се избият). Сега се чудя пица ли да поръчам или да правя сандвичи за мамите Simple Smile
Кръщенето ще е в неделята след РД и тогава ще празнуваме в заведение с родата (2 в 1). За рокля си харесах една на жерави от H&M (в нета е 70 лв в магазина във Варна е 35 лв).

# 486
  • Мнения: 188
Честит рожден ден на Виктор на мама Сибил, на Калоян и на дечицата преди тях, юнските ни юлчета  Simple Smile , да са живи и здрави и много щастливи, весели, игриви!  Hug  party006 hbday

# 487
  • София
  • Мнения: 664
Честит Рожден Ден на Виктор на мама Сибил! newsm59 newsm38 bigdance2 Да е живо и здраво детето и много да Ви радва! smile3525

Относно килограмите - отслабнах с 15 кг и сега съм 60 кг след хранителен режим, диетолог и упражнения. И аз имам шкембе, но то е къде, къде по - малко от тогавашното, когато родих. Flutter Simple Smile

Ние излизаме но само сутрин, колкото е възможно по - рано.

Стефи, дано всичко при теб да бъде наред! Hug

# 488
  • Варна, кв. Аспарухово
  • Мнения: 350
Честит първи рожден ден на Вики и на Калоян Simple Smile
Нека да са много здравички, да са големи жилки, ама да слушат мама (особено Вики) и да са много щастливи дечица  Hug

# 489
  • Мнения: 851
Честит рожден ден на Вики и на останалите рожденици! Здрави и щастливи да растат и да радват мама и татко.  newsm59

Нещо позамря темата, предполагам че е защото децата /че те вече не са бебета/ искат все повече внимание и не остава време да се пишем. Laughing

# 490
  • Мнения: 1 718
Благодаря за пожеланията,момичета Hug
Рожденият ден мина добре,утре заминаваме на почивка малко и нямам време за форумът.
Честитрожден ден и на другите празнуващи бебоци bouquet

# 491
  • Мнения: 239
"По-добре 10 дена срам на морето, отколкото цяла година гладна" Crossing Arms


Хахаха това много ми хареса!!!
[/quote]
И на мен!
Честити да са ни юнските юлчета. Да са живи, здрави, палави, игриви.
Бях останала с впечатлението, че повечето мами не са пуФкави като мен, но май сме 50:50. Аз пробвах с фитнес за 1 месец и имаше видимо подобрение, макар малко и бавно. Сега съм на "мойта си" диета, с която свалих 25 кг за 8 месеца преди 5 години. Вече изглеждам по-добре. Естествено и самочувствието е подобрено.

# 492
  • Мнения: 188
ganbg, е, много ме заинтригува с диетата, сподели, моля те, каква е! Всъщност на мен ми ттябва нещо, дето хем се яде хляб, хем се отслабва!  Grinning На мнение съм, че нещата зависят първо от възрастта, защото метаболизма се променя, и второ- от гените. При мен беше първо напълняване от годинките, забременявяне и след родилното се върнах слаба, на леките си кг., но после си качих пак до по-пълния вариант. Сега се мъча да ям по-малко, защото преди не ми влияеше, но сега си качвам от същото количество. Абе височка съм 1.75, на около 66/67 кг.
Искам да попитам има ли мами, купили летни сандалки на КиК и дали са доволни и от кой модел?

# 493
  • Мнения: 166
Кристин ние сме с летния вариант на КК,аз съм много доволна

# 494
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
И ние сме с отворените сандалки на Кк,но понеже не ги слагаме често нямам голями впечетления.

Общи условия

Активация на акаунт