За нов живот се отварят сърцата на 137 арабски мами

  • 111 999
  • 457
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 630

Но държим да не е християнско име.


Може би питате за арабско име, защото арабско не означава задължително ислямско. Има арабски имена, които се ползват само от мюсюлмани, а други се ползват само от християни (но пак са арабски), а така също и универсални. 

Рая - има такова име и на арабски, означава знаме. Има и разни вариации от същите звуци, но значат друго. Раяна - означава обратното на жадна, не знам как ще се преведе.

Рабия не се произнася така (както сме го записали на български), освен това има звукът "айн", лично аз бих се въздържал от имена, които съдържат този звук, ако трябваше да избирам. Иначе има и женски вариант с подобно значение - Рабиа (رابعة), означава също така и "четвърта", но носи и значението за пролет.

Рания на арабски означава нещо като взираща се и е мъжкият вариант на Рани.

Преди няколко години се загледах в един възпоменателен некролог на млада девойка, залепен на една къща. Впечатли ме името - Рахила, защото е необичайно за България, а като погледнах годините, които се отбелязваха, още повече се впечатлих - 80, никога не съм виждал толкова много, явно е била много обичана, та осемдесет години по-късно все още има някой, който да си спомня за нея. А Рахила е арабско име и значението му е свързано с пътуване, пътеществане.

# 406
  • Мнения: 1 161
Благодаря за предложенията Kissing Heart
Снощи  пак малко коментирахме имената и се обърках малко ,точно че имената приети от исляма са малко ,осбенно с буквата Р ,всички останали имена са просто по често срещани в арабските страни -характерни за тези ширини.
Е със сигурност няма да изберем име типично християнско ,но сега сега се ослушвам и за други имена ,така избора е по голям Blush

# 407
  • Мнения: 12
В Германия сме и трябва именцето да звучи европейско или модерно да кажа ,все пак ще си ходи и в бг ,да не звучи странно.
Но държим да не е християнско име.
Аз също съм се спряла на Рания ,но той още не ми дал пълното ок Simple Smile
Казвам му дай идеи и той ,ами има време ...
А аз искам да измисля нещо.
Затова търся и други идеи и помощ

Здравей Artemis, от къде е мъжът ти? Това би улеснило избора на име... Той на кое казва “ислямско име”? Има мюсюлмански имена, има християнски имена, има и такива, които са типични и за двете религии като Адам...
Иначе в момента в арабските държави са модерни кратки имена, ето ти някои примери долу с буквата Р:

- Рая: зависи как е написано на арабски, може да означава облекчаващото чувство на утолена жажда; свеж бриз; портите на рая в женски род (от Раян - м.р.)
- Рийм: малкото на бяла антилопа/газела, известна с изключително красиви очи и грация
- Рана: очарование, което хваща окото
- Рима: означава същото като Рийм
- Рада: щастлива

Това се сещам за сега, добре е да питаш мъжа си дали значенията са точни, че все пак особенността на арабския език е такава, че много значения могат да изляза от една кратка дума, понякога в зависимост и от диалекта. Също така някои от имената се срещат и в България или други държави, т.е. на други езици означават други неща. Значенията не са винаги очевидни, в смисъл корените на думите не се използват в разгороната реч.
Пример с български имена:
Теменужка: всеки знае какво означава Simple Smile
Стефан: корона на славата и т.н., трябва да се поинтересуваш от значението, за да разбереш.

Предлагам да се съветвал с мъжа си/семейството му, за да разбереш как им звучи на техния език.

Успех с търсенето🤗

# 408
  • София
  • Мнения: 15 449
marsy Много благодаря за бързия отговор имах нужда да чуя точно това, защото аз виждам че не е лош човек иска семейство иска да се ожени за мен каза че ще ми даде време за всичко не бърза харесва ме уважава ме приема ме родителите му знаят за мен говорила съм с братята му братовчедите му приятелите му и т.н. Много се ядосвам на ограничените българи, които са с остарели разбирания и предрасъдъци и се мислят че те са най-кадърни, умни и красиви и постоянно обиждат чужденците. За жалост това мислене никога няма да се промени всички са черногледи и гледат на всичко песимистично...Аз ще продължавам да опознавам това момче и Септември може да му отида на гости. Искам също да попитам нещо друго. Ако имам проблем с него или с който и да било там полицията ще ме защити нали ? Защото каквото и да е не се познаваме лично и изпитвам страх малко или много Simple Smile  Thinking


Стана ми интересно какво стана със Сабрина? След катосе ожениха и отидоха  да живеят в   Марбея , и тя започна работа във фризьорски салон, всичките и профили изчезнаха.Само в инстаграм седи, но е затворен.

# 409
  • Мнения: 15 960
Сандрина беше. Ами явно успешно се интегрира в новата си среда, щом вече е изчезнала от виртуалното пространство.

# 410
  • Мнения: 11
Здравейте на всички заинтересувани за мен.Аз съм голди357 видях ,че питате за мен и реших да пиша забравила съм си старата парола...
Ами така ,добре сме все още живеем тук, в предвид създалата се ситуация с измисления вирус сме си в къщи чакаме да ни пуснат да продължим нормалния си начин на живот.
Всичко е наред при нас да спите спокойно няма нищо ново Grinning
Радвам,се че се сетихте за мен,но то такъв неуморим инат забравя ли се Wink

# 411
  • Мнения: 11
Здравейте!
Да, за жалост това е. Злобата бавно убива хората, но просто можем да ги игнориране. Не знам дали някой не ви е обидил, но просто като видим, че някой хейти, просто да не му отговаря ме. Може и да извика е модовете. Много детски прозвуча Joy Blush Kissing Heart

Здравей,момиче!
Приятно ми е Simple Smile
Аз съм омъжена за арабин вече две години.От личен опит ще кажа,че не е лесно, но ако има любов всички трудности ще се преодолеят.
Тук можеш да чуеш много подвеждащи мнения от хора,които са чули,които са чели,на които са разказали приятелки на приятелки на приятелката им и т.н
Отсявай мненията ,разчитай на интуицията и сърцето си.
Опита се добива с време,уроците с опит.
Поздрави Simple Smile

# 412
  • София
  • Мнения: 15 449
Голди, разкажи повече, как се оказахте в Испания, каква работа си намерихте.

# 413
  • Мнения: 11
Решихме да живеем в страна, където ще ни е еднакво трудно- неутрална такава.
Аз съм си на работата,където почнах от самото начало по горе е споменато,а той чакаше доста месеци за испанска карта,търси два три месеца работа и световния елит реши да спретне една световна икономическа криза и сега чакаме отново да заживеем нормално и да си оправим живота малко по малко...

# 414
  • София
  • Мнения: 15 449
А защо не останахте в Тунис, нали той имаше работа там , на теб там ти харесваше.

# 415
  • Мнения: 11
Два пъти ли трябва да отговарям на един и същ въпрос зададен по два различни начина ? Отговорих в предния си пост...
Трети начин за задаване на същия въпрос ще има ли или да си лягам ? Simple Smile

# 416
  • София
  • Мнения: 15 449
Лека нощ!

# 417
  • Мнения: 11
В предвид назидателния тон,упреците,клеветите,подигравките,отношението към мен,моето семейство и семейството на мъжа ми в този форум преди 4 години,ще общувам и отговарям само с/на хора,които са добронамерени,които имат нужда от съвет или помощ( от какъвто/каквато аз имах нужда,но получих само негативизъм и упреци) Ще общувам само с хора,които не са тук да си чешат езиците с поредното момиче, помолило за съвет.
Simple Smile Както можете да видите драги ми членове на тази група аз съм личен пример,които показва, че чуждото, необоснованото, изкривеното мислене на хората е излишно.Нужна е адекватна помощ,адекватни съвети,адекватен и личен опит.
Целувки

Последна редакция: нд, 26 апр 2020, 04:11 от Mariposa2020

# 418
  • Мнения: 41
Здравейте!

За тези от вас, които празнуват Рамадан-Рамадан кариим. Може ли да ми обясните какви са обичаите свързани с този празник, какви молитви се казват. Знам, че се става рано, за да може да човек да хапне последно преди изгрев слънце. Интересно ми е също, сега през този голям мюсюлмански празник слагате ли си хиджаб или сте с него постоянно? Знам, че не ви интересува чуждото мнение, но има ли тази омраза към хората от различна култура, религия и т.н., както в България? Въпросът ми е към всички живели и живеещи в чужбина.
Благодаря предварително за отговорите!
Blush

# 419
  • Мнения: 1 286
Не мисля, че в България хората мразят различната култура и религия.Напротив, българите са много толерантни към мюсюлманите, които са част от българския народ , живеят си спокойно с тях  празнуват и техните празници.Говоря така, защото имам преки лични наблюдения, имам приятели/ми турци и помаци и нямам никакъв проблем с тях, разбираме се чудесно
  Съвсем друго ми е отношението към пришълците, дошли от държави с коренно различен бит и култура и които искат веднага да спазваме техните обичаи, техния бит и тяхната култура. Щом са дошли тук, ще се съобразяват с нас и ако го правят, всичко ще е ок, няма да имам нищо против. Тук не става дума за омраза,  а за противоречие, което е съвсем нормално.
Нима нас ни посрещат с отворени обятия в арабските страни?

Общи условия

Активация на акаунт