За нов живот се отварят сърцата на 137 арабски мами

  • 112 146
  • 457
  •   1
Отговори
# 390
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
niama na sajta kirilizacia, zatova kratko- jivotyt si e edin i triabva da si go izjiveete kakto na vas vi haresva! tova ,da ne vi puka ot obshtestvenoto mnenie triabva da stane predmet v uchilishte!

# 391
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Zaare, от почти 45г живея основно сред чужденци, всякакви. Съжителствала съм с бежанец, не просто чужденец и семейството ми го прие много добре.

Не мисля, че някой злобее тук. Хората искаме да помогнем с каквото можем. Нормално е да се гледа негативно на такива връзки, а и самите кюрди не ги приемат особено. Имах приятелка иракчанка, арабка, мюсюлманка в Лондон. Опита връзка с кюрд. Еми, не стана работата. Той можеше само да се дуе и да и ходи на гости. Пари не и носеше, не я и уважаваше.

Пишеш, че преди 2010 година тонът е бил друг и да, вярно е. Оженените за араби преди България да влезе в европейската общност не са имали същите мотиви и начин на живот. Преди прехода мнозинството се срещаха когато мъжът дойде да учи в България или двамата учат заедно някъде - в Русия, Сирия, Унгария, Куба. Сега палачинката се е обърнала.

Като майка на момиче се чувствам длъжна да предупредя за възможните рискове.

Не е добре да криеш от родителите си тази връзка, освен ако ти самата не осъзнаваш, че е временна и необвързваща. Бракът, при араби, кюрди, българи и всякакви други е съюз на две семейства или консолидиране на семейството (при близкородствени бракове). Защо си излъгала родителите си? Само това, че е бежанец (което ме е малко) ли ги притеснява? Момчето има ли професия, образование? Има ли квартира, ипотека, работа, бизнес, кола?

Пишеш, че си захласната по арабския свят. На твое място бих си вдигнала чукалата и бих отишла да живея и работя в арабска страна - добро образование, медицинско обслужване, спокойствие и ниска престъпност, високи заплати о ниски данъци. Ще имаш възможност да се потопиш в културата, да понаучиш езика. Сега какво научаваш четейки стари теми?

jivotyt si e edin i triabva da si go izjiveete kakto na vas vi haresva! tova ,da ne vi puka ot obshtestvenoto mnenie triabva da stane predmet v uchilishte!

....... особено в арабските страни, на западните им е вродено, ама си имат социални системи, в чиито спасителни мрежи да паднат ако нещо не им провърви.

# 392
  • Мнения: 41
Ох аз не говорех за вас, по принцип говорех за хора, които нарочно оплюват, съжалявам, ако съм ви обидила Confused
Той сега има изпити за определяне на говорящия от него език. Има работа и жилище, собствен автомобил не. А аз просто сега нямам тази възможност да пътувам извън граница, защото нямам навършени 18. Двамата искаме нашата връзка да е по дълготрайна. Еми за това с родителите, не ми харесва те да знаят подробности, защото ми е неудобно. Навярно няма да има проблем да го приемат, но за родителите ми още е рано за връзки.

# 393
  • Мнения: 12
Zaare, Nevena добре те е посъветвала да помислиш за посещение на някоя от арабски държави (примерно на екскурзия с родителите ти). Едно е да се запознаеш с тази култура от първо лице, друго е някой да ти я пресъздаде през неговите очи, естествено че ще ти звучи приказно.
Понякога ние хората се впечатляваме (да не кажа влюбваме) от човек и започваме да обичаме всичко свързано с него, включително цялата култура, от която той произлиза и всичко ни се струва приказно и привлекателно. Но не винаги истината е такава. Поправи ме ако греша, но замисляла ли си се защо повечето ти познати от такъв произход са от мъжки пол. Питаш ли се какво ли намират те в едно момиче, което няма и 18г все още?
Винаги имай едно на ум, независимо кой стои срещу теб. Особено когато става дума за човек, който не знаеш от къде наистина идва. Това го казвам, защото съм наясно как някои чужденци (без значение от къде), в новата държава живеят с друга идентичност и се представят за хора, които не са. Той говори ли то за родителите си и близките си роднини? Знаеш ли как се казват, къде живеят и знаят ли за теб?
За да не помислиш, че имам негативни мнение като цяло за арабите, знай че живея в арабска държава и мъжът ми е арабин и нямам от какво да се оплача. Уважението и грижите, които получавам от  его и семейството му като цяло нямат равни. И въпреки това никога не бих сложила всички под един знаменател. Знам, че си впечатлена от това, как държат много на моралните ценности в тяхната култура, но има единици, които само привидно се придържат към тези принципи и се възползват от тях, за да впечатляват малки момиченца. Не ме питай от къде знам.
Вероятно момчето е много свестни, никой няма право да го съди само защото е бежанец. Това, върху което искам да се замислиш е дали той е наистина заслужава да бъде с теб или просто ти запълва липсата, на някой с подобна характеристика.

# 394
  • Мнения: 41
Здравейте, интересни въпроси.


. Поправи ме ако греша, но замисляла ли си се защо повечето ти познати от такъв произход са от мъжки пол. Питаш ли се какво ли намират те в едно момиче, което няма и 18г все още?

Да, разбрах го, но за жалост доста пъти ни повлияваха и се опитваха да ни разделят.
[/quote]
Това, върху което искам да се замислиш е дали той е наистина заслужава да бъде с теб или просто ти запълва липсата, на някой с подобна характеристика.

[/quote]

Не съм мислила по този въпрос , но просто няма на кой да ми прилича, все пак той е първият човек, когото съзнателно съм искала. Без него сякъш се чувствам все едно съм изгубила нещо много важно за мен.
Когато го попитам за семейството му, той ми отговаря. Знам от къде е, обаче дори и да ме излъже е за него, но той мрази лъжите. Знам къде живее сега (Т. е. точния адрес, всъщност и проверен). Семейството му знае за мен, по голямата част, знам и къде жиявет в кой град, но не и на кой адрес. Знам само неговият. Hug
 А за влюбването в културата чрез някой, първо беше "запознанството" с арабската култура и после стана така, че да се запознаем
Извинете, ако ви се сторя пряма, просто не мога да се изразявам по нежно и за това, че сега ви занимавам, но ми е приятно сред вас. Hug

# 395
  • В древна страна на край света!!!
  • Мнения: 176
Здравей, Zaare, темите тук преди арабската пролет бяха много хубави и полезни, но после както арабския свят се промени, така и те. Човек, когато е влюбен е с розови очила, а и арабите умеят да говорят хубаво и да омайват.
Животът си е твой, изборите също, но е хубаво да имаш подкрепата на близките си, защото никой не знае, но един ден палачинката може и да се обърне. Много си млада, във възраст в която каквото и да чуеш, спокойно можеш да си кажеш на мен това няма да ми се случи, той е различен.
Омъжена съм за арабин, родих децата ни по време на въпростната арабска пролет и то в неговата страна. Когато заминах за неговата страна и за момент не помислих, че един ден ще се върна. Войната никой не може да предвиди.
Имаме две дъщери и ако един те се обвържат емоционално с човек от арабския свят и скрият това от нас и аз и баща им ще бъдем много разочаровани.
Колкото и мнения да прочетиш, толкова и истории ще прочетеш и никоя от тях няма да бъде твоята, просто бъди внимателна. Спомена твоята възраст, но не и неговата.
Културните и религиозните различия, могат да доведат до доста проблеми, ако и двамата не са отворени за тяхното им приемане.
По отношение,че семейството му знае за теб, от къде си сигурна и можеш ли да бъдеш сигурна за това, което знаят за теб.  Семейството в арабският свят е голяма сила, както и тяхното мнение.
Моят личен опит показва, че неговите думи могат да не бъдат цялата истина, уж пред теб те знаят за теб и т.н., а в действителност не е така.

Последна редакция: нд, 23 фев 2020, 10:54 от Sunshine_25

# 396
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Зааре, сложих линк към тази тема в една тема за бракове с чужденци, че там пише една мацка, женена за турски кюрд в Истанбул. Не знам дали ти е писала на лични.

Един съвет щом си толкова млада - в никакъв случай не прави секс с него преди сватбата. Те доста държат на девственост, много повече от арабите. Е, ако ти е първият може и да останете заедно, ама се застраховай за всеки случай.

Да те успокоя, че не само в България родителите не искат дъщерите им да ходят с момчета. При кюрдите ги убиват ако ги заподозрат в ходене с мъже. Законът защитава демейството-убиец.

Прави ми впечатление, че няколко пъти пишеш, че те привлича арабска култура. Тя няма много общо с кюрдската. Познавам жени, които след години връзка с мъжа съжаляват, защото нищо не са научили от културата му и езика, а се оказват е скучен живот с деца, безпаричие, проблеми.

Показателно е, че мъжът е избягал в България, а не е отишъл да живее в друга арабска страна. На него може да не му харесват тези култури. Мислиш ли, че в България ще опознаеш културите от това момче и приятелите му, които може и да са излезли от родното селце само за да пресекат границата и да дойдат в Европа.
Защо, според тебе, тези момчета не са отишли да работят в Бахрейн, Катар, Саудитска Арабия, Емирствата, за където драпаме много европейци, ами са дошли в България в безплатно общежитие и закачат ученички?

Аз много харесвам Франция, всичко френско, езика, карибските им острови и музика. Мъжът ми е от там, но всичко това за него е банално и изобщо не го интересува. От него нищо не научих. Добре, че живеем във Франция, та срещам и други хора.

Научи малко арабски докато си с него, да пишеш и да четеш и малко разговорен и иди да поработиш в Залива, но без него. Ако наистина те обича ще намери начин да дойде. За няколко години ще изкарате пари за жилище и после ще решите къде да идете. Търсят всякакви професии от чистачи до университетски преподаватели, но е добре да имаш някакво образование след гимназия. С гимназия може да работиш в аеролиниите.

Sunshine_25, повечето и познати са от мъжки пол, защото са млади и лесно да избягали. Жените им не са особено свободни. Познавах преди 30-40 години кюрди от Сирия, които учеха в София, мъже, но и жени. Те си бяха дошли да следват. Мигрантите са 90% мъже. Тогава имаше доста жени от Ливан, Сирия, Ирак, Мароко, Тунис, но от Алжир жена не съм видяла, само мъже. От Либия и Йемен също бяха основно мъже.

# 397
  • Мнения: 41
Здравейте,  за годините не споменавам защото все забравям, не е нарочно. Той е на 21. Съжалявам, че чрез моята история възбуди лоши майчински чувства, но аз за сега не желая да ги натоварвам излишно. Знам, че нямат почти нищо общо между кюрдската и арабската култура. За полови контакт, все още нямаме, защото мисля, че не съм на подходящите години. Казва, че му харесва природата и националната кухня. Simple Smile

# 398
  • Мнения: 3
Здравейте, не знам дали тук е правилното място да задам въпрос ноо.. Преди една година се запознах с арабин от Йордания - запознахме се в чужбина и работехме заедно за около 4 месеца. След това той се прибра в Йордания, а аз в България. В момента имаме връзка от разстояние, но искаме да се съберем. Проблемът е, че не знаем къде да се установим. Идеално за мен ще е в Европейска държава, но с неговото гражданство възможностите не са много. В момента обмислям варианта за брак, за да може да вземе документи по-лесно. Някой минал ли е по този път и може ли да сподели какви документи са нужни са сключване на брак в България с чужденец/арабин и след това каква е процедурата за взимане на работна виза или гражданство?


Здравей, не прочетох всичко, което се е изписало, затова се извинявам, ако звуча с повторения от какво са те посъветвали читателите, но аз имам информация от мое собствено изследване в интернет свързано със законите на няколко държави за сключване на брак на интернационална двойка в чужбина, с условието, че единият от двойката е българин.
Важен факт, с брака твоят пратньор няма да придобие бг гражданство или постоянно местожителство автоматично. Това отнема много време и се започва с виза първо докато върви процеса на кандидатстване, което умишлено се бави от министреството *това е слух обаче, не съм минавала по този път, чела съм във форумите тук, което ами, не е мой опит накратко, не мога да гарантирам истинността му*.

Аз гледах за брак с чужденец в България, за брак на чужденци в Германия и за брак на чужденци в Дания за момента. За брак в България, особено с не-ЕС държава, затруднението идва от легализацията на документите, останалото е администрация, отнема време и пари. Който не бърза, може да се снабди с всички документи необходими независимо от периода време нужен за това.

За да си спестите време и нерви, но за жалост не и пари, ще ти опиша най-небюрократичния начин за сключване на брак на чужденци в Европа *не знам дали е и в света* в момента.
Най-бързият легален и глобално валиден начин да се ожени една интернационална двойка в чужбина, това означава да не е в нито една от родините на двамата, е брак в Дания. Техният закон за брак признава брак между всякакви националности и полове *т.е. признава еднополов брак също* като издава глобално валиден сертификат на английски, немски и съответно други езици, с които разполагат, ако се пожелае *сега не вярвам да имат сертификати на всеки език на Земята, затова англисйкия ще е основен*. Изисква се документ за идентичност, за да се докаже, че има навършени 18 години и лична информация за двойката / как се познавате, заедно ли живеете, къде живеете, откъде сте, как сте се запознали и т.н. , за да се прецени дали не е измамен брак, което за съжаление се случва на база много хора търсещи гражданство в ЕС *мъже и жени в еднаква степен*. Таксата е 220 евро *1650 крони* и процесът на одобрение е около три седмици, като ако има съмнения за истинността на връзката, се искат допълнителни документи, каквито в другите държави искат винаги вкл в България / сертификат за семейно положение, сертификат, че законът на родната държава разрешава бракът да се осъществи, т.н.  Тук идват проблемите с легализация и висене по министерства.
Двойката ще бъде подведена под съдебна отговорност, ако предостави неверни данни и документи, като за което може да се влезе в затвора или да се плати глоба за нарушението.

Линк към съответната датска служба, отговорна за процеса - https://familieretshuset.dk/en/your-life-situation/your-life-sit … arried-in-denmark
Линк към процеса и документие изисквани от България за брак в чужбина *не успях да си намеря линка за брак в България с чужденец, но е по адресна регистрация, съответно кметството ще ти даде детайли като попиташ на място, те имат едни справочници там за всяка държава - https://www.mfa.bg/bg/uslugi-patuvania/konsulski-uslugi/zad-gran … dansko-sastoianie
За документите, изисквани от твоя партньор ще трябва да се потърси информация от съответните служби в държавата му, най-вероятно министерство на външните *или май беше вътрешните не съм сигурна* работи, отдел гражданско състояние *или както съответната държава си го е кръстила. Вече зависи какви са международните отношения между вашите родини, там вече става сложно и бавно, и мъчно, ако брак ще се сключва в една от двете ви държави *затова Дания е добра алтернатива и ще бъде легализиран и в двете държави със съответните печати и апостили и т.н. в зависимост от условията за легализация в държавата*.

След проверката на документите следва издаване на сертификат от датската служба, че можете да се ожените и тогава вече може да си регистрирате дата в обреден дом *само цивилен брак се признава и не можете да си смените имената, това трябва да се направи в родината, ако сте си го запланували*.

Бих препоръчала да се свържеш с датска агенция *аз се свързах с gettingmarriedindenmark.com за безплатна справка, иначе за повече се плаща такса*. Но те могат да те посъветват как стоят нещата с вашия случай специално. Те работят директно със службата за брак и имат много информация за различни националности.

Знам, че не ти отговорих на основния въпрос за брак в България, но по моя проверка документите, които искаха от моя партньор като гражданин на не-ЕС държава щяха да отнемат много пътуване до родната му държава, защото само там май може да се издадат, записване на часове с външно министерство, после на час с бг посолство там да потвърди печата на външно министерство на държавата, а след това щеше да следва превод на документите и легализация на този превод, което е...ами излишни нерви и пари. Същото и за Германия, където живеем, даже по-лошо, че и от мен искат същата тумба неща.

Е, ами много го усуках хахаха, ама това е в прав текст инфото от сайтовете, надявам се да ти помогне.

Последна редакция: сб, 29 фев 2020, 02:06 от MilenaMalihaMimosa

# 399
  • Мнения: 41
😍🌹Честит 8 март на всички!🌹 😍

# 400
  • Мнения: 1 163
Момичета идвам да поискам  малко помощ.
Търся идеи за ислямско  име на момиченце с буквата Р  .
Трудна задача се оказа избора на име Kissing Face
Мъжът ми предлага някой път  имена ,които аз дори не мога да ги произнеса Simple Smile
Исками се да означава нещо и самото име.
Надявам се да се включат мами живеещи там с интересни и красиви идеи.

# 401
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Здравей, ще напиша няколко предложения :
Раана - принцеса ; Рабия - арабско женско име ; Рашида - ръководи правосъдно ; Рахма - опрощаваща, милостива ; Раджана - врата към рая ;Рамша - красива като луната ; Рания - арабско женско име ; Решми или Решма - коприна ;Рейхан - Рейханли (преди Reyhaniye) е град в Турция; името е първоначално еврейско; в тогавашната Персийска империя Рейхане е използван като почетно име за кралици; до днес името съществува много рядко и се счита за благородно ; Може би има още много, но засега само тези имена се сещам, дано съм помогнала малко. Ако се сетя още ще ти пиша.

# 402
  • Мнения: 2 285
Рая или Рания. Популярни са и звучат добре.
Рабия означава пролет, но е мъжко име.

# 403
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Артемис, може да споделиш в коя държава сте и по лесно да предложим име на малката принцеса.

# 404
  • Мнения: 1 163
В Германия сме и трябва именцето да звучи европейско или модерно да кажа ,все пак ще си ходи и в бг ,да не звучи странно.
Но държим да не е християнско име.
Аз също съм се спряла на Рания ,но той още не ми дал пълното ок Simple Smile
Казвам му дай идеи и той ,ами има време ...
А аз искам да измисля нещо.
Затова търся и други идеи и помощ

Общи условия

Активация на акаунт