За нов живот се отварят сърцата на 137 арабски мами

  • 112 040
  • 457
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 23
Здравейте!
Мисля, че не случйно пиша в група, където да избегна въпроси от рода на защо избирам мъж от друга религия и т.н. Не съдя никого. Благодарна съм, че изказвате мнение, те са важни за мен. Но, както виждате, не задавам въпроси, свързани с религията на човека. През студентските си години се възползвах максимално от  възможностите да пътувам в чужбина, защото обичам да пътувам, но реално нямам много финансови възможности. За времето, през което пътувах из доста страни в Европа, посетих щати в Америка, Турция също. Имам приятели от много и най различни религии, култури и виждания за живота. По принцип съм широко скроен човек и теми, свързани с религия, нападки относно религия, не ми се нравят. Имам много мюсулмани приятели и мога да твърдя, че са страхотни хора.
Опитвам се просто да чуя мненията на хора, познаващи по- добре мароканската култура. На базата на това, което давам като информация за приятелят ми, ако може да чуя гледните точки на хората. Пак казвам, всяко мнение е важно за мен, дори и Вашето. Не мислете, че не съм си задавала този въпрос, но просто за толкова време, не успях да намеря български мъж, чието мислене да ми допада. Както вече споменах, виждали сме се лично и говорим всеки ден, та дори понякога заспиваме по Скайп.
Относно манталитета, аз лично манталитета на българския мъж въобще не го възприемам- това е мое мнение, и затова може би винаги съм ориентирана извън България. Но, както казах не съм запозната с мароканския манталитет много. Колебанията ми идват ор различни мнения по форумите, за различни случки.
Поздрави и хубав ден Ви желая Simple Smile

# 151
  • Мнения: 5 462
Здравейте!
Мисля, че не случйно пиша в група, където да избегна въпроси от рода на защо избирам мъж от друга религия и т.н. Не съдя никого. Благодарна съм, че изказвате мнение, те са важни за мен. Но, както виждате, не задавам въпроси, свързани с религията на човека. През студентските си години се възползвах максимално от  възможностите да пътувам в чужбина, защото обичам да пътувам, но реално нямам много финансови възможности. За времето, през което пътувах из доста страни в Европа, посетих щати в Америка, Турция също. Имам приятели от много и най различни религии, култури и виждания за живота. По принцип съм широко скроен човек и теми, свързани с религия, нападки относно религия, не ми се нравят. Имам много мюсулмани приятели и мога да твърдя, че са страхотни хора.
Опитвам се просто да чуя мненията на хора, познаващи по- добре мароканската култура. На базата на това, което давам като информация за приятелят ми, ако може да чуя гледните точки на хората. Пак казвам, всяко мнение е важно за мен, дори и Вашето. Не мислете, че не съм си задавала този въпрос, но просто за толкова време, не успях да намеря български мъж, чието мислене да ми допада.
Поздрави и хубав ден Ви желая Simple Smile
Колкото и да познават мароканската култура , никой неможе да ти каже колко искрен е твоя човек .Затова се чудя винаги на подобни въпроси .А аз никъде не съм ти писала нещо обидно относно религията им , а , че е различна от нашата .Което би могло да ти създаде търкания и проблеми .
Но ти си знаеш най добре дали си струва риска , който ще поемеш с връзка с този човек.

# 152
  • Мнения: 5 462
Сега прочетох , че българските мъже хич не ти се нравят и затова предпочиташ връзка с мароканец. Laughing

# 153
  • Мнения: 3 675
Какви са тези IT специалисти само с гимназия?  Laughing
И от IT специалист изведнъж искал да стане учител.  Crazy ooooh! Laughing
Не одобрявам разни връзки по скайп и фейсбук, но хайде новото поколение е различно и днес младежите се запознават в интернет, но само мюсюлмани ли има в този фейсбук и наистина ли няма достойни мъже българи или поне европейци, които са християни, че сте пощръклели по разни доста съмнителни субекти от Мароко, Тунис, Пакистан, Йордания?  newsm78 ooooh!
Ще е голям цирк ако накрая се окаже, че един и същ е бъдещия годеник на няколко съфорумки едновременно.  Laughing Те така правят и която патка клъвне първа тя е "късметлийката".  Rolling Eyes

# 154
  • Мнения: 5 462
Какви са тези IT специалисти само с гимназия?  Laughing
И от IT специалист изведнъж искал да стане учител.  Crazy ooooh! Laughing
Не одобрявам разни връзки по скайп и фейсбук, но хайде новото поколение е различно и днес младежите се запознават в интернет, но само мюсюлмани ли има в този фейсбук и наистина ли няма достойни мъже българи или поне европейци, които са християни, че сте пощръклели по разни доста съмнителни субекти от Мароко, Тунис, Пакистан, Йордания?  newsm78 ooooh!
Ще е голям цирк ако накрая се окаже, че един и същ е бъдещия годеник на няколко съфорумки едновременно.  Laughing Те така правят и която патка клъвне първа тя е "късметлийката".  Rolling Eyes
Peace

# 155
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
няма еднозначен съвет, чети назад в темите, особено магребската, можеш да питаш на лични за развитието на отношенията нататък! доста  момичета отпаднаха от пътеката, някои успяха,някои съжаляват, така че умната и с много питане, проверяваш инфото ,заобикаляш казаното и искаш доказване на думите с дела!
маркрит, човек не може да знае какво му е драснато!толкова много европейки напъват  към арабите, екзотичните мъже!опитвала съм да ги провокирам както ти и съм видяла как реагират, те дори повтарят, потретват и продължават  и то пак с араби!
искай диплома и снимани всички документи, превеждаш^ си ги и ги мислиш наново! паспорт, лична карта, фамилна книжка, акт за раждане, дипломи от  средно, бак и обучението.

# 156
  • Мнения: 3 675
Какъв е този манталитет на българския мъж?
Аз познавам най различни мъже от България, които са коренно различни и не мога да кажа, че не харесвам манталитета на българския мъж. Едни мъже ми харесват, други не.
И каква е тази мания и цел да се търси мъж, който да не е българин?

# 157
  • Мнения: 23
Здравейте
Както вече описах, след гимназия има като допълнително две години ИТ, които,  обаче не са достатъчни за намирането на работа по специалността. Ако щеш го сметни така- наполовина Бакалаварска степен. Но, образователната система там е различна. Както и да е. Взимам под внимание това, което казвате за Facebook  запознанствата.
 Относно дипломата- виждала съм му сертификата от тези две години. Дали е женен? В това не се съмнявам, че не е. Затова не съм го и писала като съмнение. Simple Smile
Здравей
Markrit
Мисля, че си права. Въпросът ми е нелогичен. Ще се опитам сама да намеря отговор. Просто ми се искаше да разкажа и аз моята история и да чуя повече мнения, но няма проблем. Simple Smile  Относно това какви мъже харесвам или не, мисля че вече казах, че е лично мое мнение. Оценявам сарказма ти. Искрено се надявам си от онези, които имат успешен и здравословен брак с българин. Близо година бях с момче от Непал. Напук на всичко, което се изказва хората там, ние се разделихме не заради някакви културни или религиозни различия.
 B & C  именно затова казвам. Манталитетът е стереотип. Не само за България, но и за всякъде. Както и да е мисля, че подходих доста емоционално, когато постнах моята история. И без това накрая правя, каквото реша  Simple Smile. Благодарна съм ви за мненията. И наистина ги взимам под внимание.

Ако друг има мнение по моята тема, ще се радвам да чуя. Ако не, желая на всички една щастлива нова 2017 година. И късмет Simple Smile

# 158
  • Мнения: 5 462
Няма никакъв сърказъм в думите ми .Тук като си кажеш мнението в прав текст и без заобикалки те изкарват или злобен/незнайно защо/ или саркастичен .
Гледам да съм реалистка , не да витая в облаците и да вярвам в приказки от 1001 нощ.
Естествено , че няма гаранция в никой брак /нито б-ка с българин , нито българка с чужденец.Просто прекалените различия в манталитет и религия за мен са предоставка за търкания и проблеми.То с чужденец /европеец / и българки си има проблеми от различната култура , пък кво остава с арабин и европейка.

# 159
  • Мнения: 1 162
Човек никога за нищо не може да бъде сигурен -риск губи риск печели както се казва.Не можеш да знаеш какво ще ти се случи в никоя връзка (с българин или чужденец)и кой лъже и кой не.Просто си трябва време за да се докажете един пред друг ,да свикнете да живеете заедно,да разберете и научите всичките си тайни Simple Smile.И моя съвет може да бъде само един ,дайте си време и не бързай ,каквото трябва да стане ще стане ,дори и ти да не искаш точно това.
И не очаквай да получиш лесно подкрепа от околните.Това си е твоя път и ще си го извървиш .Пожелавам ти късмет в живота.

# 160
  • Мнения: 23
Здравей Markrit
Искрено ти благодаря за мнението. Логично е,че вероятността да се появят търкания и спънки в брака с чужденец  Защо счетох, че си саркастична- коментарът ти относно моето мнение за българските мъже. Извинявам се, ако грешно съм отсъдила. Въпреки всичко, оценявам мнението ти Simple Smile

~Artemis~ Съгласна съм с това, което казваш. Относно за разбирането от околните, наясно съм с това. Индивидуалист съм по природа. Но осъзнавам, че няма да е лесно. По принцип той настоява да изчакаме, поне докато си намери работа там, но аз някакси не съм от търпеливите хора- във всяко едно отношение. Такъв ми е характерът. Той ми казва, ако искам да отида там, като си намери работа и да спестим пари. Но аз не мога така да стоя, а и няма как лесно работа да си намеря там. Френски не говоря, камо ли арабски. С английски вярвам ще е доста сложно. Но мисля да пробвам да изчакам и да видим какво ще се случи.   Thinking
Благодаря за мненията! Simple Smile

# 161
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Здравейте
Както вече описах, след гимназия има като допълнително две години ИТ, които,  обаче не са достатъчни за намирането на работа по специалността. Ако щеш го сметни така- наполовина Бакалаварска степен. Но, образователната система там е различна. Както и да е. Взимам под внимание това, което казвате за Facebook  запознанствата.

След като бездруго е започнал да се образова в областта защо не го подтикнеш да продължи? Може да продължи да работи някаква обща работа докато изкара бакалавър или дай боже магистър. IT-тата се търсят навсякъде и със сигурност няма да са му нужни връзки за да си намери работа по специалността. Така като гледай не му е проблема в липсата на връзки, а в липсата на диплома.

# 162
  • Мнения: 23
Здравей  HighSpeed
Благодаря за съвета. Тъкмо тази възможност разглеждахме до преди няколко часа. Мислим точно така да направим.

# 163
  • Мнения: 3
Здравей,  Tskp,

Недей да пришпорваш нещата, постелете си, пък ако наистина се обичате и ви е писано, ще се съберете.

Не знам защо се е насочил към учителстването твоят любим, но ако не му е толкова страст, да се концентрира в IT-сферата.

Аз живея в Египет и нямам престава как е в Мароко, но тук има възможности за млади хора с английски и IT познания в кол центрове, телекомуникационни компании, софтуерни и т.н. А ако знае втори западен език, без работа няма да остане.

Започнете и двамата с други езици, ти френски (ако решиш да живееш там, арабски можеш да научиш и в движение), той с езика, който се търси в Мароко. А пък после можете и двамата да отидете в трета, неутрална страна, да не те мислят теб за погубила младостта си в арабска държава Wink

Твоето семейство как приема историята?

Според мен обаче много избързваш, не се знаете толкова отдавна, подгответе се, така или иначе подобни комбинации като семейство търпят много изпитания и е задължително усилията и компромисите да се правят и от двете страни, за да няма горчиво съжаление накрая.

Говорете си и за практическите аспекти на връзката, за децата, възпитанието им, религията, развод, всичко! Имай предвид, че ежедневните тревоги в постоянното съжителстване изострят дори и идеални в основата си връзки, а пред вас предизвикателствата са огромни.

Не премълчавай ако нещо те смути с надеждата, че любовта магически ще нареди всичко, а това, че той може да е добър по природа, ще те предпази от действия, мисли, които могат да те наранят. Сигурна съм, че дори и жертвите, които би ти се наложило да направиш, ти се виждат романтични и в някои отношения е така, но не за всичко.

Също, не се пускай по течението на ината, когато видиш, че всички те придумват да оставиш момчето, мисли и слушай интуицията си! Понякога когато животът ни не протича както ни се иска, започваме да намираме оправдания и логика в това, което ни се случва, но то не е нищо повече от подсъзнателно нежелание да признаем и пред себе си провала.

Виждам обаче, че в момента изобщо не си в такъв етап, носиш се на крилете на любовта и желанието, но поработете първо, за да ви е добре после, пък дано стане бързо, че понякога като свърши борбата и нещата се наредят, се оказва, че любовта е изядена и само трудностите са ви обединявали.

Успех и късмет!




# 164
  • Мнения: 23
Здравей Палабра,
 Изключително много съм благодарна за коментара ти. Напълно съм съгласна с всичко, което казваш. Двамата решихме да изчакаме. Сега първо той ще запише да завърши образованието си, а аз ще си търся работа. И двамата клоним към варианта за трета държава, евентуално Като цяло не мисля да избързвам, просто оглеждам възможности и събирам мнения от хора, които са се сблъсквали с такива или подобни ситуации.
Говорили сме за деца (след време, разбира се). Съгласихме се, че ще гледаме тогава кое е най-добре за тях. На няколко пъти като на шега му съм намеквала, че след като има "европейски паспорт и се разведем"... той веднага сменя изражението всякаш е разочарован. Laughing Но, както и да, само по това няма как да отсъдя правилно. За деца и двамата сме на едно мнение, че ще изчакаме, докато можем да им осигурим добър живот. Което ще рече, няма да е скоро.
Родителите ми са запознати с него. Разговаряли са на развален английски. По принцип те винаги са ме подкрепяли в каквото и да е. Просто ми казаха да имам едно на ум все пак, но и, че те ще са до мен, каквото и да става.
За сега наистина мислим да позабавим, пък после дето се казва Мактуб Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт