За нов живот се отварят сърцата на 137 арабски мами

  • 112 117
  • 457
  •   1
Отговори
# 210
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Българският паспорт, който им отваря вратите за ЕС.

# 211
  • Мнения: 127
Българският паспорт, който им отваря вратите за ЕС.

Той се получава след 5-тата година и то не е много сигурно..имам познати украици които чакат над 10 години за българско гражданство..и като отидат в ЕС какво ? Ако искат да ходят в по-богата държава директно ще си хванат някоя англичанка или някоя друга с по-стабилни доходи,а няма да чакат 5 години и повече ...

# 212
  • Мнения: 23
По принцип бях решила да не коментирам вече, но, я стига! Сега първо да уточня, че информацията, която давате определено се взема предвид. Не си мислете, че не карате мен или, когото и било друг да не поставя под съмнение много неща. И в един момент в главата става пълен хаус. Но, може ли да повторя и потретя да не налагате мненията си и да слагате етикети. Добре, описано е в посолства, описано е в много официални сайтове, и повярвайте ми всички вземат това предвид. Никой и не е тръгнал да оспорва фактите, никой не твърди, че няма такива истории, или, че те не са факт. Но, нека сме честни, ако тръгне някой страничен наблщдател да чете, ще усети как вие казвате не се женете за тях, всички са еднакви! Относно за това, което казахте, вие в прав контекст в предния си пост описахте как мароканците са най- ужасните хора в цяла Африка, щеш ли цял свят. Не Ви оспорвам мненията, но когато започвате да си налагате вижданията, когато започнете да се изказвате всякаш само вие сте права, и вие знаете, че всички са такива, това е в повече. Не знам защо, но преди Вашият колоритен първи коментар по  моята тема, както и можете да забележите сама, винаги приемах всякакви критики, мнения и съвети- ако са дадени под такава форма. А не- налагане на виждания. Опитайте се да си прочетете коментарите особено първия. Разбирам, че имате представа от това какви са хората там, от ваши лични преживявания или истории, което би било полезно, ако вместо едва ли не си налагате вижданията, да се опитате да го обясните по нормален начин.
Пак повтарям, за да не се получи, че се обиждам или не приемам какво ми се казва- определено взимам напредвид всякакви градивни коментари. Просто, когато има хора, които не знаят по какъв начин да поднесът информацията, която имат, няма как да не настават такива дискусии.
Не съм много веща по тези въпроси, за това само изказвам, че май да вземеш български, или какъвто и да е паспорт не е толкова лесно. Най- малкото, ако не живееш тук, не мисля, че туко-така ги дават. Но какво ли знам аз, по- добре друг да се изкаже.   Peace
Поздрави

# 213
  • Мнения: 127
Издаване на разрешение за постоянно пребиваване на чужденец в Република България

Чужденци, които са членове на семейството на български гражданин, ако са пребивавали непрекъснато на територията на Република България през последните пет години:
1. Заявление по образец;
2. Документ за платена държавна такса по чл. 12, ал. 4 от Тарифа № 4 за таксите, които се събират в системата на Министерството на вътрешните работи по Закона за държавните такси;
3. Копие на паспорта – снимка, лични данни, виза, щемпел за влизане в РБ, валидност;
4. Документ за осигурено жилище - договор за наем, копие на нотариален акт за собственост - нотариално заверени (декларация от родителя ако лицето е непълнолетно);
5. Доказателства за достатъчни средства за издръжка, без да прибягва до системата за социално подпомагане в размер не по-малък от минималната месечна работна заплата или пенсия за страната;
6. Задължителна медицинска застраховка, валидна за територията на Република България
7. Свидетелство за съдимост, издадено от държавата, чийто гражданин е чужденецът или от държавата на обичайното му пребиваване – при  първоначално подаване на заявлението.
8. Удостоверение за граждански брак или удостоверение за раждане/ ако е от чужбина – необходим е апостил, превод и легализация/.

Пет години след сключването на граждански брак с постоянно пребиваващ в страната чужденец и пребивавали законно и непрекъсната за срок 5 години на територията на страната:
1. Заявление по образец;
2. Документ за платена държавна такса по чл. 12, ал. 4 от Тарифа № 4 за таксите, които се събират в системата на Министерството на вътрешните работи по Закона за държавните такси;
3. Копие на паспорта – снимка, лични данни, виза, щемпел за влизане в РБ, валидност;
4. Документ за осигурено жилище - договор за наем, копие на нотариален акт за собственост - нотариално заверени (декларация от родителя ако лицето е непълнолетно);
5. Доказателства за достатъчни средства за издръжка, без да прибягва до системата за социално подпомагане в размер не по-малък от минималната месечна работна заплата или пенсия за страната;
6. задължителна медицинска застраховка, валидна за територията на Република България
7.свидетелство за съдимост, издадено от държавата, чийто гражданин е чужденецът или от държавата на обичайното му пребиваване – при  първоначално подаване на заявлението.
8. Удостоверение за граждански брак / ако брака сключен в чужбина – необходим е апостил, превод и легализация/.
9. Удостоверение от службите за административен контрол за разрешено постоянно пребиваване на съпруг/а ;

Хайде да бъдем по-конкретни

# 214
  • Мнения: 63
Не се сърди!Пишеш много изискано,изглеждаш интелигентно момиче .Няма да се заблуждаваме в момента в който си помислиш ,„май се влюбвам в арабин ”,поемаш риска да бъдеш съдена и съветвана от всяко живо същество .Ти си тази която избира ,дори няма нужда да убеждаваш други хора в това,че той е свестен добър и т.н. Мисли за себе си дишай спокойно,късмета си е късмет.Искаше ми се да знаех повече за мароканците,но засъаление не мога да съм много полезна.Предполагам не си повече от 24 живей ,забавлявай се и гледай хубавите неща.Не се сърди на онези жени който ти казват негативни неща ,по—добре изслушайги и само си сложи едно наум.Не бъди найвна ,това е може би което искат те да ти кажат.

# 215
  • Мнения: 23
Не се сърди!Пишеш много изискано,изглеждаш интелигентно момиче .Няма да се заблуждаваме в момента в който си помислиш ,„май се влюбвам в арабин ”,поемаш риска да бъдеш съдена и съветвана от всяко живо същество .Ти си тази която избира ,дори няма нужда да убеждаваш други хора в това,че той е свестен добър и т.н. Мисли за себе си дишай спокойно,късмета си е късмет.Искаше ми се да знаех повече за мароканците,но засъаление не мога да съм много полезна.Предполагам не си повече от 24 живей ,забавлявай се и гледай хубавите неща.Не се сърди на онези жени който ти казват негативни неща ,по—добре изслушайги и само си сложи едно наум.Не бъди найвна ,това е може би което искат те да ти кажат.

Защо всички мислите, че се сърдя. Напълно съм наясно какво се опитват да кажат, както вече казах вземам всичко предвид, просто някакси убива желанието да слушаш иронично- саркастичните подмятания на хора, които си мислят, че помогат, като налагат вижданията си.
Извинявам се, ако по някакъв начин съм засегнала някого. Не мисля да коментирам повече. Ако някой желае да коментира във връзка с моята тема- да дава съвети, градивна критика или да изкаже мнения, но без да налага, че едва ли не всички трябва да се водим по техните виждания, моля да ми пише на лични. Както вече казах и преди, с радост ще прочета.
Поздрави и хубав ден!

# 216
  • Мнения: 5 462
Голди , мисля , че много бързо го разбра твоя човек , че всичко му е биртаман .Незная по какъв критерий  го установи , но смятам за пореден път прибързваш със заключенията .За толкова кратко време /всичко на всичко една среща/ как го разбра , че е идеален за съпруг ? newsm78

# 217
  • Мнения: 127
Голди , мисля , че много бързо го разбра твоя човек , че всичко му е биртаман .Незная по какъв критерий  го установи , но смятам за пореден път прибързваш със заключенията .За толкова кратко време /всичко на всичко една среща/ как го разбра , че е идеален за съпруг ? newsm78

Ами в предвид,че знам какъв не искам да е мъжът и бащата на децата ми прецених от това което видях и по това ,че обсъждаме всякакви теми за съвместен живот ,че той би бил добър и грижовен баща...
Понякога тези неща се усещат и дори да си видял човека само веднъж.
В предвид ,че тук съм имала 4 годишни връзки и не съм усещала това е достатъчно показателно....пък и само аз си го познавам и знам какъв е както и познавам себе си не съм на 15 ,за да не знам какво искам

# 218
  • Мнения: 63
Марси старички сме вече ,нашата работа страх лозе пази:lol:Няма място за грешки ,а те сладурчета ,сега им се е паднало .Я сега аз да се влюбя ,пази боже ,кой знае какви бих ги забъркала.

# 219
  • Мнения: 3 675
Млади сте, влюбени сте, щастливи сте, че сте открили мъжът-мечта...до тук добре! Разбирам ви..и аз съм била на вашите години и съм била влюбена. Само едно не мога да разбера - защо ви трябва да се омъжвате толкова бързо?  newsm78  Защо за вас бракът е толкова важен? Не можете ли да бъдете едно щастливо семейство без брак?

# 220
  • Мнения: 127
Млади сте, влюбени сте, щастливи сте, че сте открили мъжът-мечта...до тук добре! Разбирам ви..и аз съм била на вашите години и съм била влюбена. Само едно не мога да разбера - защо ви трябва да се омъжвате толкова бързо?  newsm78  Защо за вас бракът е толкова важен? Не можете ли да бъдете едно щастливо семейство без брак?

Защото нито аз има как да живея там без брак нито той тук тъй като трябва след брака да кандидатства за друг вид виза Д , с която може да стои 180 дни и след това да кандидатства за друга и така до 5 години след това кандидатства за постоянно гражданство ... Тоест ние се женим за виза,за да можем по-дълго време да сме заедно и твърдението ,че само те искат виза не е така и ние искаме те да имат визи Simple Smile А ако аз отида трябва да се връщам на всеки 3 месеца тук и пак да ходя...това са си разходи

# 221
  • Мнения: 63
Голди какви са тия сватби визи,кога къде ,къде ще живеете?

# 222
  • Мнения: 127
И за всички, които мислят ,че се взима ей така виза и то постоянна се лъжат жестоко ...
първата виза преди брака е за часно посещение и е само до 90 дни, но в повечето пъти не им дават повече от месец след като изтече трябва да се върне за друга покана за виза, след брака се кандидатства за въпросната виза Д, която е до 180 дни разбира се сигурно пак дават по-малко ,ако няма работа,която да му осигури по-дълъг срок за пребиваване трябва постоянно да се връща и да му пращам покана за виза и така до 5-тата година,когато се кандидатства за паспорт, но както казах имам познати ,които чакат вече 10 години ...

# 223
  • Мнения: 63
Колкото и да се опитвам да ви спра дразгите не става.И никакви сватби без да сте си решили предварително как ще живеете.Умната и да не забравиш да ме поканиш.

# 224
  • Мнения: 127
Голди какви са тия сватби визи,кога къде ,къде ще живеете?
Голдито е яко хлътнала и се самонавива , а онзи подклажда Голдито .Да видим накрая кой кого ще надлъже и прецака. ooooh!
Сега ти е много весело и смешно , но внимавай Голди .. после да не лееш крокодилски сълзи тук и по разни фб групи и т.н.

Хайде де покажи ми една българка измамена с пари от някой магребски измамник Simple Smile още чакам

Общи условия

Активация на акаунт