За нов живот се отварят сърцата на 137 арабски мами

  • 110 920
  • 457
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 625
Думите, които си посочила, не са арабски, поне първите три, надер и ифрит най-вероятно са заемки от арабски. Може би става въпрос за персийски, той има много арабски заемки, но няма общо с арабския. Що се отнася до "ифрит":
https://en.wikipedia.org/wiki/Ifrit

# 376
  • Пловдив
  • Мнения: 13 340
Значи в такъв случай не трябва да се доверяваме на гугъл преводача.

# 377
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
kambiz -persijski
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%BC%D0%B8%D0%B4_(%D1%81%D … D0%BD%D0%B8%D0%BA)
opredeleno ne sa arabski ,a persijski!

# 378
  • Мнения: 12
Здравейте, не знам дали тук е правилното място да задам въпрос ноо.. Преди една година се запознах с арабин от Йордания - запознахме се в чужбина и работехме заедно за около 4 месеца. След това той се прибра в Йордания, а аз в България. В момента имаме връзка от разстояние, но искаме да се съберем. Проблемът е, че не знаем къде да се установим. Идеално за мен ще е в Европейска държава, но с неговото гражданство възможностите не са много. В момента обмислям варианта за брак, за да може да вземе документи по-лесно. Някой минал ли е по този път и може ли да сподели какви документи са нужни са сключване на брак в България с чужденец/арабин и след това каква е процедурата за взимане на работна виза или гражданство?

Здравей,

Не знам дало все още търсиш отговор на въпроса си, но до колкото знам е по-лесно да се установите в държава от ЕС, която не ти е родна, т.е. всяка една освен България щом си българка. Така като имате брак, веднага му изкарваш документи за постоянно пребиваване. Ако се установите в България, процедурата е по-дълга. В сайта на МВнР е обяснено.

Моят мъж също е от Йордания и се бях интересувала информативно от възможността да се преместим в ЕС някой ден. Ти спомена че мислиш за брак, а той мисли ли и с каква религия е? Ако той е мюсюлманин и иска да сключите истински брак (т.е. религиозен, а не само граждански), най-вероятно трябва да попиташ на две места за документи: общината и мюфтийството. Ние сключихме брак в Дубай и стана много лесно, но тук религиозен и граждански брак са едно и също нещо.

Ако е християнин, те също много държат на религиозния брак, така че най-вероятно ще трябва са сключите църковен брак. Поинтересувай се ако трябва в тяхното посолство как после този брак, който ще сключите в България, да се регистрира в Йордания, така че да е валиден. Иначе като не е регистриран бракът ви в неговата държава, той мпже да сключи брак там без твое знание. Както и обратното, ако се жените в Йордания, трябва да се регистрира бракът в България и съответно да го доведеш в ЕС.

Дано то е полезно това, което знам Simple Smile

# 379
  • Мнения: 41
Здравейте!
От много време ви чета долу-горе от 1-та тема и през различните периоди съм следяла последователността им. Научих много неща от вас, макар и да са ми останали около 30 теми за дочитане.
Аз много ви харесвам, но гледам, че много от "старите" участнички ги няма, ще се опитам да прочета и останалите теми (за сега съм на 105). Преди имаше и жени обвързани за кюрди, но гледам че и тях няма (съжалявам , ако "бъркам" в стари рани). Може би от 2-3 месаца търся дали имате нови теми, но все не ги откривах. Излизаха ми до 134 , но сега ви открих и по прочетох някои дискусии, които се водят тук. Радвам се, че продължавате арабските теми!

И последно, бих се радвала да ме приемете сред вас, ако желаете бих се представила по подробно. Защото нали такива бяха правилата, създадени от tarikmum(Îman)? Не знам дали пише още, но ще се радвам да са добре Heart Eyes Както и другите, целувки на всички Blush Blush
Надявам се да ме разберете, че така се изказах 😬

Последна редакция: сб, 15 фев 2020, 15:46 от Zaare

# 380
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Здравей, Zaare. Добре дошла сред нас, темата леко залязва, не знам защо, но от време на време се събужда. Може да напишеш повече за теб, какво те води в нашата тема и т. н. Аз влизам рядко, защото с бебче на реце е трудно да се пише. Поздрави и до скоро.

# 381
  • Мнения: 41
Благодаря за доброто посрещане Hug
Така малко е странно, просто се надявам да не се смее те на мой гръб 😁😁.
Преди, то и сега съм захласната по арабския свят, които са ми много симпатични хора. Но аз някак си гледах през розови очила и си мислех, че всички са добри, но истината е, че всяко стадо си има черните овце. Обаче нещо ми направи много добро впечатление, че когато имат проблем се борят заедно да го решат, не са като нас българите разединени. Знам, че малко араби и кюрди не се харесват, но аз имах както от кюрдска та общност много добър приятел така и от арабската, но с обстоятелствата на времето, спряхме да контактуваме. Но още съм на мнение, че са добри хора
И нещо по-лично за мен аз съм почти на 18, и имам връзка с кюрд, от около 2 години и нещо, работата е, че се борим да бъдем заедно, защото нашата връзка е от разстояние. Ние се запознхме на живо, защото близо до нас има бежански лагер. Много ни е трудно, оффф Боже така ви говоря все едно не знаете какво е 🤦🏼‍♀️. Имах и неприятности и все още имам, защото много хора, които знаят, че имам такава връзка и обичам арабското просто не могат да го приемат. И изпитах такава омраза и подигравки към мен, заради моите разбирания. От типа на "терористка", "срам за българската вяра". поняко се чудя защо толкова злоба като светът вече е глобализиран и да срещнеш чужденец голям.

# 382
  • Мнения: 1 280
Може би заради разликата между "чужденец" и "бежанец". По подразбиране бежанеца има интерес да намери начин да постигне целта си , а именно да стигне където е тръгнал по най- лесния начин и това буди подозрение, и то много основателно. Нищо лично.

# 383
  • Мнения: 41
Здравейте!
Дали е чужденец или бежанец, това не означава, че непременно единият е лош а другият добър, нали? А пък и никой няма гаранция на какъв човек ще  попадне.
Ако тук не е мястото да споделям такива лични премеждия ще спра, все пак заради такива като мен се носи лоша слава на арабския свят. Мислих си, че мога и аз да се в пиша при вас. Благодаря ви, че ми обърнах те поне внимание. Желая Ви лек ден!

# 384
  • Мнения: 1 280
Разбира се, че няма значение, ако човекът е добър, но исках да кажа, че родителите ти  с основание се тревожат за теб и не бива да се сърдиш на близките си за това. Ти си прекалено млада, не осъзнаваш много от нещата, които се случиха през последните десет години, а и  досега продължават да се случват. Просто бъди по- предпазлива и не избързвай с категорични решения. Времето само ще покаже.Или съдбата. Романтиката понякога подвежда.

# 385
  • Мнения: 41
Знам, че нямам как да съм информирана чак толкова добре, но честно казано преди да намеря вашата тема(говоря за темите написани в периода 2006-2009), четях много статии и търсех информация относно събитията свързани с близкия изток. Няма как да знам повече от Вас и нямам намерение да се правя на много значеща, просто защото все пак Вие имате ценен житейски опит. Но просто, когато споменах те за разделението "чужденец" и "бежанец" се почувствах гадно. За родителите ми, те знаеха в началото  , не бяха кой знае колко доволни, но това е моят избор. Впрочее, те не знаят, че нашата връзка продължава( надявам се и да не разберат, за мен е по-добре така).Надявам се всичко да не е игра само, но каквото е писано . Имаше един определен период от време, където просто той се отличи от останалите със своята доброта и това ме накара и все още да му вярвам.

# 386
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Здравей, Zaare, не се води по мнението на другите, то няма да е твоето. Във всяка държава има добри и лоши хора. Не е написано никъде, че всички бежанци и чужденци са лоши или използвачи. Както казваме ние българите "всяко стадо има мърша". Има и такива които използват, познавам такива лично, даже им го казвам директно и след това избягват среща. Моя приятелка за щастие видя и другата страна след като живяха 2 години заедно. Историята познава много случаи, но не е задължително и при теб да е така.

# 387
  • Мнения: 41
Добър вечер!
  Няма ли поне малко да се раздвижи темата? Тамам малко се съживи, а Вие пак не пишете. Ще се радвам да се запозная с всички Ви Hug  Heart Eyes

# 388
  • Мнения: 1 161
Темата ,няма шанс да стане това което беше преди....за съжаление
Изсипват се много лоши коментари ,мнения и нападки и то от хора без пряк опит .Това отказа хората тук да пишат.
И да поискаш мнение за  нещо ,80% от отговорите ще те натоварят излишно.

# 389
  • Мнения: 41
Здравейте!
Да, за жалост това е. Злобата бавно убива хората, но просто можем да ги игнориране. Не знам дали някой не ви е обидил, но просто като видим, че някой хейти, просто да не му отговаря ме. Може и да извика е модовете. Много детски прозвуча Joy Blush Kissing Heart

Общи условия

Активация на акаунт