Румъния

  • 120 231
  • 738
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 339
Liorena, може ли да ми помогнеш с онлайн резервацията на Термите... опитвам се да резервирам, но ми излизат само следните дати 03, 07, 08 и 09май - 6май няма като опция да избера Confused   

# 376
  • Мнения: 339


Извинявам се, че в два поста, но не можах да прикачат снимката в предишния. Дали има вероятност да не работят на 4,  5 и 6ти май или просто трябва да се закупят на място билетите? Ще съм благодарна на всякаква информация.

Последна редакция: ср, 02 май 2018, 10:38 от Киди

# 377
  • Букурещ
  • Мнения: 7 839
Liorena, може ли да ми помогнеш с онлайн резервацията на Термите... опитвам се да резервирам, но ми излизат само следните дати 03, 07, 08 и 09май - 6май няма като опция да избера Confused  

Киди, значи обяснявам:
отивате на Cumpara online, и примерно избирате да си купите за Galaxy зоната, кликвате там, и слизате надолу!! и избирате секция
 "DE LUNI PÂNA DUMINICĂ, SĂRBĂTORI LEGALE/ VACANȚE"
това е секцията с 6ти май, защото е уикенд, другото е до четвъртък и седмични дни, което се опитвате вие.
И вече в тази секция си избирате 6ти май спокойно. Simple Smile

Последна редакция: ср, 02 май 2018, 10:53 от Liorena

# 378
  • Мнения: 339
Ох, много ти благодаря, така се притесних, че няма да работят и ще ни пропадне уикенда.

# 379
  • Букурещ
  • Мнения: 7 839
Ох, много ти благодаря, така се притесних, че няма да работят и ще ни пропадне уикенда.

Няма за какво!
Неделя им е много силен ден Wink та си работят Wink

Хубаво преживяване ви желая и после пишете как е било, че аз скоро до Термите няма да стигна Wink

# 380
  • Мнения: 103
Здравейте! Бих искала да попитам за препоръка за хотел в Букурещ на по-сносна цена...съответно да е близо до стария град?Искаме да посетим стария град, а на другия ден Мол Афи палас + музеят на селото. Може ли да ме ориентирате и кое заведение да посетим за вечеря в стара град?

# 381
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 608
Здравейте момичета  Hug
Записвам се.Прекрасна тема,поздравявам ви  Heart Eyes Изчела съм и всички стари,които намерих .Румъния ми е запланувана,но  не знам кога точно ще осъществя този план.
Изчетох приключенията на saved ,беше уникално "преживяване"  Mr. Green

# 382
  • Мнения: 2 600
В термите има ли какво да се прави (паркче, магазинчета) или е само басейни и спа?

# 383
  • Букурещ
  • Мнения: 7 839
В термите има ли какво да се прави (паркче, магазинчета) или е само басейни и спа?

«Паркче, магазинчета» няма Simple Smile
Има външни, вътрешни басейни, всевъзможни пързалки,палми, спа, бар, ресторант, масажи и т.н.

# 384
  • Мнения: 858
За Трансфагараш. Спали са в село Кристиан, намиращо се между Ръшнов и Брашов, в къща за гости Стоян. Ето тел. 0740058440 - Дениса(англоговоряща). Много са доволни. Трансфагараш е на 100 км от къщата, каза , че е отворен от юни до септември. Обиколили са замъците. Друго за пътя , ако има, питай.

 Благодаря за отговора!
Ние сме обиколили замъците. Сега сме решили да обикаляме из  Карпатите, ще посещаваме малко манастири, малки градчета, езера, солни мини и др. Нямам точен план, защото е далече - решихме да е през август. Активно чета пътеписи на мотористи, които са минавали Трансфагараш и Трансалпина, но всички спят горе на палатки, някои даже срещат мечки 😀 А на мен ми се иска твърд покрив 😊 - хижа, пансион, хотел -нещо с добри условия. Може да е на Трансалпина, може и на Трансфагараш, но горе, на високо😊
Отделно всички търсят адреналина там, но на две колела, а ние сме с две деца и кола и ми се иска да чуя гледната точка за пътя на шофьор на кола.
  За Трансфагърашан   - това е моя " опит" от него  http://www.bg-mamma.com/?topic=732077.105

# 385
  • Мнения: 339
Купих билети за Термите, разпечатах си ги, както и фактурата, която ми пратиха на имейла. Направих и запитване за резервация за Caru’ cu bere чрез страницата им, все още нямам отговор. Ще изчакам до утре вечер и ще звънна ако не ми отговорят. Междувременно смених резервацията за нощувката последно се спрях на този апартамент Blue Apartment Unirii. Свързах се с домакините да уточним времето ни на пристигане. Дано да не съм пропуснала нещо в организацията. 
На 7ми след като се наспим и преди да си тръгнем за Бг решихме да посетим Парк Чишмиджиу. Четох, че там има лодки под наем, може би и водни колела. Мисля да си наемем и да разгледаме езерото.
Liorena, може ли да ми кажеш нещо повече за парка и за лодките - заслужава ли си или има нещо друго по-интересно, което може да разгледаме. Само да спомена, че всичките забележителности като сгради сме ги обикаляли и искаме нещо, по-различно, което да е интересно на децата.
Преди 2години карахме ски в Синая, тогава имахме възможност да обиколим Букурещ, разгледахме Брашов, Бран, Ръшнов...
Liorena, ако може и да ми кажеш как е времето в Букурещ, хората извадили ли са вече летните дрехи, че ние сме от Бургас и тук още си ходим с пролетните якенца, особено днес си е доста студено 15градуса. Гледам в синоптика, че в Букурещ е около 30градуса, значи трябва да си е направо горещо.

# 386
  • Букурещ
  • Мнения: 7 839
Киди, браво! Много стройна програма и много хубава! Simple Smile
На Caru’ cu bere можеш да им се обадиш за по-сигурно, да.
Лодки, разходка с корабче има в парк Херастрау по голямото езеро. В Чишмиджиу може и да има също не знам, но Чишмиджиу е далече от нас, та само за Херастрау мога да кажа, разходка с корабче по езерото е приятно и никак не е скъпо на фона всичко друго. Има и лодки.
В Букурещ е много топло сега, и уикендът ще е хубаво 26-28 градуса Simple Smile

# 387
  • Мнения: 339
Liorena, много благодаря. Значи ще се насочим към парк Херастрау, направо на място ще преценя кое ще изберем. Много съм ти благодарна за информацията. Като се върнем ще споделя впечатленията си. Междувременно ако имам въпрости пак ще те притеснявам да знаеш Hug

# 388
  • Букурещ
  • Мнения: 7 839
Киди, за децата ще е много запомнящо се, ако посетите Музея на сетивата в мол АФИ.
http://www.museumofsenses.ro
Ако ви остане време, отскочете до него, децата ще го запомнят завинаги. Не са евтини билетите, но мисля, че имаше семеен билет, вижте дали може да го вместите, няма да съжалявате, децата ще са много щастливи Simple Smile
Страхотни усещания ще остави у тях! Simple Smile

# 389
  • Букурещ
  • Мнения: 7 839
Liorena, много благодаря. Значи ще се насочим към парк Херастрау, направо на място ще преценя кое ще изберем. Много съм ти благодарна за информацията. Като се върнем ще споделя впечатленията си. Междувременно ако имам въпрости пак ще те притеснявам да знаеш Hug


Изобщо няма да ме притесниш, ако имам отговори, с удоволствие. И с нетърпение ще чакам впечатления после Simple Smile)) Кога тръгвате?

Общи условия

Активация на акаунт