Румъния

  • 120 036
  • 738
  •   1
Отговори
# 360
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Ние се върнахме от нашето пътуване из Румъния: )
Пътуването ни до "обикновена съседна" Румъния се превърна в едно лудо препускане на автостоп. Не бяхме го планирали и никога не бях си помисляла, че някога ще пътувам на автостоп. Но след като ни глобиха в градския транспорт, а след това ни взеха 10-кратно повече за колата под  наем, която и всъщност накрая не ни дадоха, се принудихме да пробваме на автостоп Smiley

Никога не съм си помисляла, че пътуването на автостоп е толкова страхотно! Със сигурност няма да ни е последно.

Написах и пътепис за това необикновенно пътуване, който може да прочетете тук: http://www.travelworld195.com/%d0%bf%d1%8a%d1%82%d0%b5%d0%bf%d0% … 0%bd%d0%b8%d1%8f/

Първа част прочетох, много вълнуващо наистина;) Ще чета и другите малко по-късно.

Изобщо не се сетих да ви пиша как да валидирате една карта за 2ма пътници, а се движа с градски транспорт само, и ако знаех по-рано когато ви писах, това щеше да е първото да ви обясня. Сега се замислям, че неща, които са съвсем обикновени за мен, за хора, които не знаят всъщност е проблем. Сега си давам сметка за това. Оттук насетне ще пиша много подробно на всеки, който ми пише.
Евала на румънеца, който се е намесил.

А вие как и точно сте попаднали толкова рано сутринта когато още не са вдигнали боклуците Simple Smile)))))))))

Предполагам, и другите части от разказа ще са ми много интересни!

Последна редакция: вт, 01 май 2018, 12:25 от Liorena

# 361
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
saved, сега виждам, че не съм писала на вас на лични, а на друго момиче относно градския транспорт.Wink

# 362
  • Пловдив
  • Мнения: 162
Liorena, беше към 8:30 ч., когато стигнахме Стария град и видяхме това, което не е за гледане Smiley

# 363
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Liorena, беше към 8:30 ч., когато стигнахме Стария град и видяхме това, което не е за гледане Smiley


Wink))))) абсолютно Wink)))

# 364
  • Мнения: 494
Liorena много благодаря за пореден път за точната информация.Надявах се на твоя отговор,защото всичко което досега си ми обяснила/и не само на мен/ е от голяма полза.Незнам каква ти е професията,но може да се ориентираш към екскурзоводството.Много добре се справяш.Имаш отговор на всички въпроси.
И аз търсех официалните сайтове, но нищо не открих.Явно незная как да търся...Stuck Out Tongue Winking Eye

# 365
  • Мнения: 494
Liorena искам да те питам и за замъка Контакузино.Виждам че пак има няколко такси.Коя си заслужава да се плати и кое да се разгледа.А само за терасата да пиеш кафенце плаща ли се такса,т.е може ли само кафето да се ползва без да се разглежда замъка?

# 366
  • Мнения: 1 679
Ние се върнахме от нашето пътуване из Румъния: )
Пътуването ни до "обикновена съседна" Румъния се превърна в едно лудо препускане на автостоп. Не бяхме го планирали и никога не бях си помисляла, че някога ще пътувам на автостоп. Но след като ни глобиха в градския транспорт, а след това ни взеха 10-кратно повече за колата под  наем, която и всъщност накрая не ни дадоха, се принудихме да пробваме на автостоп Smiley

Никога не съм си помисляла, че пътуването на автостоп е толкова страхотно! Със сигурност няма да ни е последно.

Написах и пътепис за това необикновенно пътуване, който може да прочетете тук: http://www.travelworld195.com/%d0%bf%d1%8a%d1%82%d0%b5%d0%bf%d0% … 0%bd%d0%b8%d1%8f/
На английски ми излиза. Така ли е?

# 367
  • Пловдив
  • Мнения: 162
Горе, където е менюто, има иконка на планетата Земя, оттам се сменят езиците.  По подразбиране е на български, незнам защо на теб ти се появява на Английски, може би засича ip-то?!

# 368
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Горе, където е менюто, има иконка на планетата Земя, оттам се сменят езиците.  По подразбиране е на български, незнам защо на теб ти се появява на Английски, може би засича ip-то?!

и на мен ми излезе на английски, ама не го смених на български. На английски се отваря по принцип Wink

# 369
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Liorena искам да те питам и за замъка Контакузино.Виждам че пак има няколко такси.Коя си заслужава да се плати и кое да се разгледа.А само за терасата да пиеш кафенце плаща ли се такса,т.е може ли само кафето да се ползва без да се разглежда замъка?

bronze, билетите се купуват на бариерата още в самото начало. Кафенето е после след като платихме билетите и паркинга. То се води част от градините на замъка кафенето.
За двама възрастни по 20 леи =40
и 10 леи за дъщеря ми, която е в границата 13-18год.
и 5 леи за паркинг, но колата може да се паркира покрай пътя, тоест тези 5 леи по желание, паркингът е точно до замъка горе, иначе ако колата е вън се върви малко.
Платихме тези такси БЕЗ Арт галерията.
Визитата е с гид на румънски и трае около 30 минути, не е голямо за разглеждане, в никакъв случай не е Пелеш или Пелишор. Гидът, жена беше, разказваше изключително интересно.
Аз исках да го посетим, защото много неща сме видяли вече и все пак да е нещо ново за нас.
За гид на английски мисля трябва предварително да се заяви. В Месинджър отговарят много бързо на английски на запитване.
Гидът на румънски влиза в цената. За гид на английски не знам.

# 370
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Liorena много благодаря за пореден път за точната информация.Надявах се на твоя отговор,защото всичко което досега си ми обяснила/и не само на мен/ е от голяма полза.Незнам каква ти е професията,но може да се ориентираш към екскурзоводството.Много добре се справяш.Имаш отговор на всички въпроси.
И аз търсех официалните сайтове, но нищо не открих.Явно незная как да търся...Stuck Out Tongue Winking Eye

bronze, страшното ти благодаря за милите думи Simple Smile Опитвам се да помогна с каквото знам, без никакви претенции, че успявам напълно.
Днес си дадох сметка, че някои очевидни неща за мен тук за пътуващите за първи път няма как да са очевидни и занапред ще гледам да съм по-подробна:)
Иначе съм инженер и далеч от екскурзоводството, ама викаш да се замисля, хихихи Wink
А за официалните сайтове, пиша на румънски директно като търся нещо и затова може би Wink

# 371
  • Мнения: 1 430
Горе, където е менюто, има иконка на планетата Земя, оттам се сменят езиците.  По подразбиране е на български, незнам защо на теб ти се появява на Английски, може би засича ip-то?!

и на мен ми излезе на английски, ама не го смених на български. На английски се отваря по принцип Wink

На мен ми се отвори на чист български. Whistling
Лиорена, страхотна си! Толкова отзивчива, внимателна, мила и така изчерпателна към въпросите на всички, безценна помощ оказваш, респект! Simple Smile

Последна редакция: ср, 02 май 2018, 01:22 от cabochard

# 372
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Горе, където е менюто, има иконка на планетата Земя, оттам се сменят езиците.  По подразбиране е на български, незнам защо на теб ти се появява на Английски, може би засича ip-то?!

и на мен ми излезе на английски, ама не го смених на български. На английски се отваря по принцип Wink

На мен ми се отвори на чист български. Whistling
Лиорена, страхотна си! Толкова отзивчива, внимателна, мила и така изчерпателна към въпросите на всички, безценна помощ оказваш, респект! Simple Smile

Ейй, много ви благодаря Simple Smile С удоволствие го правя, с информация, ако мога да помогна на пътуващите до Румъния не е никакъв проблем за мен, а и много обичам Румъния, ама иначе нямаше и да се задържа тук толкова години вече Wink Благодаря много за хубавите думи!!!!

# 373
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Сега пак опитах, и вече ми се отвори на български и при мен Simple Smile

# 374
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Прочетох и другите 2 части на saved от разказа за Румъня Simple Smile Голямо приключение Simple Smile, но съм сигурна в едно- ще се помни дълго.

Само две неща да напиша след като прочетох:
Румъния е изключително безопасно място, в Букурещ няма никакъв проблем и в 11 вечерта да се разхождате в парка, няма нападения, кражби няма. От 97г. в Букурещ няма открадната кола, законите са много, много строги тук, в магазин пазарувам с отворена чанта понякога, оставям я в количката и съм спокойна, в гр. транспорт когато е час пик, абсолютно никой не си стиска чантата и да го е страх. Ако се случи кражба, знаеш директно те опандизват.

И второто нещо (може би Букурещ е различно), не съм срещала още румънец, който да не говори английски- от касиерката в Карфур, таксиметрови шофьори,та дори и един просяк срещнах веднъж и той на английски включи.
Румънски не знам добре, колкото да се оправям, тоест много разбирам, но малко мога да върна на румънски и основно само на английски комуникирам в Букурещ, та ми стана много интересно как saved са попадали само на хора, които не говорят английски, шанс Wink

Разказът е супер, ще послужи на много хора, които ще посетят като цяло Румъния Simple Smile
Написан е много подробно и хубаво и съветвам, който иска да го прочете, снимки много хубави сте направили Simple Smile

Оставям ви, момичета за момента и пак ще намина, в Букурещ слънцето отдавна изгря, и жегите почват и тук Wink

Общи условия

Активация на акаунт