Румъния

  • 119 826
  • 738
  •   2
Отговори
# 525
  • Мнения: 599
Момичета,какво ще кажете за тези еднодневни екскурзии до Констанца и Мамая?Струва ли си ?

# 526
  • Мнения: 5 998
Ние решихме края на април, началото на май догодина да посетим Синая. Как е времето тогава? Също така бихте ли ми препоръчали хотел. Там сме били само в Палас, но не ми отговарят на запитванията за резервация.
Гледах и хотел Рина, както и една къща - Vila Terase.

Ще се радвам да чуя и вашите мнения.

# 527
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Момичета,какво ще кажете за тези еднодневни екскурзии до Констанца и Мамая?Струва ли си ?

Не знам какви са тези «еднодневни» екскурзии, но Мамая специално си е курорт, който иска море в Румъния, Констанца не е нищо особено като град и там море...

# 528
  • Мнения: 599
Благодаря ти!А в Румъния как са цените,като при нас ли?

# 529
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
В Румъния като цяло, стандартът е два пъти по-висок- ресторанти, храна, цигари, услуги, тАкси..., транспортът, градският и таксита са Ок обаче.

# 530
  • Мнения: 36 468
Аз купувах само дреболии и малко храна (закуски, кола и подобни) - според мен, цените са горе-долу същите (само цифрите са двойни, заради курса).
Видях, че на 8-ми декември има еднодневна екскурзия до Синая - искам пак да видя двореца, сигурно ще е като зимна приказка;  чудя се дали не е опасно да се пътува през онези планини и то посред зима...

Еднодневните екскурзии са като разходка, но много по-уморителни))

# 531
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Ресторантите в Букурещ са безумно скъпи, цигарите също, мин.вода също е по-скъпа, хранителните продукти също, за ток, вода и парно и наеми не е интересно за вас, не говоря за геареци, баички и тутманици и кашкавалки, които са стотинки.
Затова у нас лятото е пълно с румънци, защото им е направо безплатно.
Транспортът, да, +таксита са по-евтини от България.

# 532
  • Мнения: 5 998
И на мен цените не ми се видяха кой знае колко по-високи спрямо нашите, сядала съм в заведения в Букурещ и Синая.
Даже накрая върнахме голяма част от обменените пари, просто нямаше какво да купим.

# 533
  • Мнения: 599
Liorena, a какво си заслужава да се посети в Румъния?

# 534
  • Мнения: 36 468
Е, аз ходих и до Карфур (през тези два-три дни, през които бях) и разгледах подробно. Горе-долу същото си е. Изненадах се, че имат толкова много магазини Карфур и Пени, затова пък не видях много Била и Кауфланд...

# 535
  • BG
  • Мнения: 4 456
Е, аз ходих и до Карфур (през тези два-три дни, през които бях) и разгледах подробно. Горе-долу същото си е. Изненадах се, че имат толкова много магазини Карфур и Пени, затова пък не видях много Била и Кауфланд...
Техни Лидл е малко по-евтин от нашия, Кауфланд ми се стори леко по-скъп, това в Гюргево, от време на време ходя да пазарувам някои неща, които ги няма при нас, имат едни кебапчета малки-мичи, много са хубави.

# 536
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Здравейте Simple Smile планираме семейна екскурзия с две деца на по 11 год. по маршрут - В.Търново - Брашов- Бран- Синая - Букурещ. Никой от нашето семейство не е ходил до Румъния и съм в процес на проучване на пътя и забележителностите. Ще пътуваме с кола, в периода 22-24.09. Резервирахме през букинг пансион в Брашов - Pensiunea Kristin за две нощувки, така че там ще е отправната ни точка. Четох назад в темата и някои препоръчват първо да се отиде до Синая - да се разгледа замъкът Пелеш, манастира, евентуално крепостта Ръшнов и да се настаним вечерта в Брашов. На следващия ден ще отидем до Бран и после разходка в Брашов. Оттам нататък се чудя - дали ще имаме време, предвид нашите почивни дни и натоварен трафик, да отскочим до Букурещ или да се отбием до Сибиу или Сигишоара - те далеч ли са от Брашов?
Определено, за 3 дни няма да успеем да разгледаме всичко, но като за начало се чудя на какво да акцентираме, особено последния ден?
Благодаря на всички ви за чудесните препоръки и описания, и особено на Liorena за отзивчивостта Flowers Hibiscus

# 537
  • Мнения: 156
Четох назад в темата и някои препоръчват първо да се отиде до Синая - да се разгледа замъкът Пелеш, манастира, евентуално крепостта Ръшнов и да се настаним вечерта в Брашов.
Как си го представяш: до Синая има над 5 часа път, Пелеш работи до 16-00 (най-късно трябва да купиш билетите), от Синая до Брашов може да има задръствания, няма да имаш време и за Ръшнов. Според мен по-добре да направиш една нощувка в Синая, една  в Брашов, без да ходиш до Сигишоара или Сибиу. Все пак това е екскурзия, а не маратон.

# 538
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Ако тръгнем в 7 от Търново, до 13-13,30 се надявам да стигнем до Синая, а нощувките и двете са в Брашов... Още ще го мисля, но Сибиу и Сигишуара ще отпаднат този път, погледнах картата, наистина е далеч.

# 539
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Ако тръгнем в 7 от Търново, до 13-13,30 се надявам да стигнем до Синая, а нощувките и двете са в Брашов... Още ще го мисля, но Сибиу и Сигишуара ще отпаднат този път, погледнах картата, наистина е далеч.

Хе хе, благодаря много, ама нищо кой знае какво не правя в тази тема Simple Smile Отвреме навреме само пиша неща от личен опит.
Лошото, че не винаги мога да бъда от полза- едно е туризъм, съвсем друго ежедневието като живея тук.
Задръствания може и да има, те са ежелневие тук навсякъде, но пък румънците нямат тези дни като почивни, така че дано имате късмет с трафика Wink

Брашов-Сигишоара-Сибиу са 3 часа общо път.
Аз лично бих скипнала Букурещ, и ако имате време, или още 1 ден ако имате вижте и Сигишоара, Сибиу.
А до Букурещ елате някой друг път.
Само не идвайте 30.11, 1.12 - тук са официален и национален празник и ще е страшно по пътищата от пътуващи румънци. Но до 30.11 /Андреевден официално почивен/ и 1.12 - национален празник на Румъния няма празници тук.

Последна редакция: чт, 06 сеп 2018, 18:24 от Liorena

Общи условия

Активация на акаунт