Румъния

  • 119 913
  • 738
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: X
Здравейте, пак съм аз, разглеждам Хотел Herăstrău (, в едноименния парк, имате ли някакви отзиви за него? Харесва ми гледката  към езерото, дали ще е шумно? И като цена ни устройва.
Благодаря

# 571
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Здравейте, пак съм аз, разглеждам Хотел Herăstrău (, в едноименния парк, имате ли някакви отзиви за него? Харесва ми гледката  към езерото, дали ще е шумно? И като цена ни устройва.
Благодаря

Изобщо няма да е шумно, мястото е страхотно за хотел. Хотелът не е първа младост само Wink
Не оставяйте ценни вещи в стаята и затваряйте добре прозорците, ако го изберете.

Хапване в Ханул Манук или Кару ку бере препоръчвам. Заведенията покрай езерото са много скъпи, затова и цитирам други, извън парка.
Има едно в парка, Il Calcio, но не това, което е на езерото, а другото Il Calcio (италианска кухня) при входа на парка откъм Nordolui, то е на поносми цени. Il Calcio на езерото е по-висок клас. Иначе Casa di David, Brasserie покрай езерото, цените са безумни.

Последна редакция: ср, 03 окт 2018, 12:29 от Liorena

# 572
  • Мнения: 25
Здравейте, предстои ми пътуване до летище Отопени от Русе с кола. Трябва да сме на летището в 10,30 часа. Ако се тръгне от Русе в 6,00, от къде е по-добре да се мине през Букурещ или околовръстното за летище Отопени? Надявам се толкова рано да няма навалица на границата.

# 573
  • Русе
  • Мнения: 1 514
Винаги минаваме през града, а и всичките ни познати минават през самия Букурещ.

# 574
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Не минавайте по околовръстното. Толкова рано през града е спокойно, ако може и по-рано тръгнете, че пък от 7:30 нататък почва трафикът.

# 575
  • Sofia
  • Мнения: 4 021
На мен ми беше доста мръсно на много места в Букурещ, ужасен трафик, стари автобуси и трамвай от най-старите  - мръсни и без климатици. Цигани си има навсякъде и в центъра - как не сте ги видели не ми е ясно. Прекалено захаросано го разказвате, но на мен ми беше малко културен шок. Инвестициите на големи компании са видими - наливат се много пари в страната. За магазините съм съгласна - има по-голямо разнообразие. Цените не са по-ниски от тези в България, само картите за градски транспорт са наполовина.

# 576
  • Мнения: X
Така, ние се спряхме на този хотел в Букурещ, близо е до стария град.
Моля, за още някое място за хранене (освен Curu cu bere), което да е в района.
Иначе сме решили да посетим Музеят на сетивата, Музеят на селото и Природо-научния музей. Ако се сещате за още нещо интересно-моля, споделете.

# 577
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Hanul Manuc за хапване.

# 578
  • София
  • Мнения: 178
Привет,
Съпругът на Маги е и има нужда от съвет.
Пътуваме служебно от София до Одорхей (между Брашов и Сигишоара) със служебна кола.
Планираме около обед да сме близо до Синая(12-13 часа). Там ще спрем поне за разходка.
Това означава, че между 09:30 и 11:00 ще сме около Букурещ. По околовръстното (така казват колегите от Одорхей) или през града? В кой часови пояс е по-добре по околовръсното/града?
Къде да обядваме? В БГ или някъде в RO? В Синая се смаях от цени. Къде по пътя между Букурещ и Брашов да обядваме, вкусно и не особено скъпо?
Не сме на екскурзия и за съжаление няма да сме и типичните екскурзианти. Планирам само стоп в Синая. Омая ме преди 16 години. След това пресичаме Карпатите.

# 579
  • Мнения: 3
Здравейте! Някой знае ли, дали в термите на Букурещ може да се плати с кредитна карта?!

# 580
  • България <3
  • Мнения: 327
Здравейте! Предстои ми кратко пътуване до Букурещ. Харесвам да си купувам дрехи и козметика и се чудих дали там има някакви магазини, които не могат да се намерят в България?

# 581
  • Мнения: 371
Здравейте! Някой знае ли, дали в термите на Букурещ може да се плати с кредитна карта?!
Да,може.

# 582
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Здравейте! Предстои ми кратко пътуване до Букурещ. Харесвам да си купувам дрехи и козметика и се чудих дали там има някакви магазини, които не могат да се намерят в България?

Pupa Milano примерно

# 583
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Привет,
Съпругът на Маги е и има нужда от съвет.
Пътуваме служебно от София до Одорхей (между Брашов и Сигишоара) със служебна кола.
Планираме около обед да сме близо до Синая(12-13 часа). Там ще спрем поне за разходка.
Това означава, че между 09:30 и 11:00 ще сме около Букурещ. По околовръстното (така казват колегите от Одорхей) или през града? В кой часови пояс е по-добре по околовръсното/града?
Къде да обядваме? В БГ или някъде в RO? В Синая се смаях от цени. Къде по пътя между Букурещ и Брашов да обядваме, вкусно и не особено скъпо?
Не сме на екскурзия и за съжаление няма да сме и типичните екскурзианти. Планирам само стоп в Синая. Омая ме преди 16 години. След това пресичаме Карпатите.


Късно ли виждам този пост или да пиша по въпросите?

# 584
  • Мнения: 3
Здравейте! Някой знае ли, дали в термите на Букурещ може да се плати с кредитна карта?!

Общи условия

Активация на акаунт