Румъния

  • 119 861
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Някои от вас знае ли кои са датите на отваряне и затваряне на Трансфагараш тази година? Или евентуално къде се публикуват?
Благодаря предварително

# 691
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Някои от вас знае ли кои са датите на отваряне и затваряне на Трансфагараш тази година? Или евентуално къде се публикуват?
Благодаря предварително

Зв Трансфагарашан 2019 инфо тук

http://www.transfagarasan.net

# 692
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Благодаря

# 693
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
За Александрия не мога да кажа, понеже не съм била там.

Иначе програмата Ви е хубава. Надявам се да Ви хареса Румъния Simple Smile

За сувенири има доста места, не знам преди какво съм писала, но My Romanian store е едно хубаво място
6th Episcopiei Street, Bucharest 010293, Romania

и в интернет може да видите магазина. От 11:30 отваря.

Имам и друг адрес:

Lipscani, Nr 52, Bucharest 030033, Romania

и там може да намерите хубави сувенири Simple Smile

# 694
  • София
  • Мнения: 22 947
Благодаря Лиорена! И аз се надявам, все се каним да отидем, а сега покрай кръщенето вече е срамота да не поразгледаме.  Simple Smile

# 695
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835

Горе вдясно има английски като език, та няма да е проблем.

# 696
  • Мнения: 217
Момичета планувам ходене с кола до Синая, Пелеш, Бран и Брашов. Евентуално може да сд включи и разглеждане на Букурещ. Въпроса ми е ще успеем ли да обиколим всичко с една нощувка?
И как да го подредим като маршрут?

# 697
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Момичета планувам ходене с кола до Синая, Пелеш, Бран и Брашов. Евентуално може да сд включи и разглеждане на Букурещ. Въпроса ми е ще успеем ли да обиколим всичко с една нощувка?
И как да го подредим като маршрут?

С една нощувка при този трафик няма как да стане. Евентуално с една нощувка само Букурещ.

# 698
  • Мнения: 217
Момичета планувам ходене с кола до Синая, Пелеш, Бран и Брашов. Евентуално може да сд включи и разглеждане на Букурещ. Въпроса ми е ще успеем ли да обиколим всичко с една нощувка?
И как да го подредим като маршрут?

С една нощувка при този трафик няма как да стане. Евентуално с една нощувка само Букурещ.
А ако не разглеждаме Букурещ?

# 699
  • Русе
  • Мнения: 1 514
Така или иначе пътят ви минава през целия Букурещ. Само до Брашов имате не по-малко от 5 часа и то от Русе до Брашов. Не сте написали от коя част на България тръгвате. Пътят от Плоещ до Брашов е планински, кара се бавно.

# 700
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Така или иначе пътят ви минава през целия Букурещ. Само до Брашов имате не по-малко от 5 часа и то от Русе до Брашов. Не сте написали от коя част на България тръгвате. Пътят от Плоещ до Брашов е планински, кара се бавно.

Добре написано. Ако питате мен, този план е с !минимум! две нощувки, ако човек иска да види нещо, а не да прекара времето само в път в колата.

# 701
  • Мнения: 217
Благодаря ви момичета. Ако направим само Синая и Бран?
Или да ми предложите друг вариант с еднс нощувка?

# 702
  • Мнения: 57
Здравейте. С мъжа ми спонтанно решихме пътуване до Букурещ идната седмица. Искахме на спа някъде в България, но попаднах на Термите и ми се стори много интересно място за релакс. Та главна цел на пътуването са въпросните Терми.
Прелистих набързо темата, че с малко бебе нямам много време. Научих интересна информация за пътуване с кола (такси, винетки и т.н.). Идеята е да пристигнем предиобед на Термите, цял ден да сме там, а вечерта нощувка в хотел. На следващия ден разходка из Букурещ и късно следобед заминаване за България.
Питането ми е за хубав хотел в централната част на града, който да има паркинг. Също така за някой интересен мол (доколкото мол може да е интересен). Аз искам да разгледам и музеи, но мъжа ми не си пада по тези неща. По-скоро пешеходна разходка, някой хубав парк (ако времето позволява), кафе/бар с интересна гледка, може би някой базар.
Да отбележа, че ще сме без бебето, затова и няма да имаме време за повече от една нощувка. Пролетта може би ще отидем за повече дни и ще посетим задължително и някои музеи.
Ако някой в ходил скоро на Термите и може да сподели каквато и да е информация, ще ми е полезно.
Извинявам се за дългият пост:)

# 703
  • Русе
  • Мнения: 1 514
МОЛ АФИ с музея на Сетивата вътре.
Парк Херастроу.

# 704
  • Русе
  • Мнения: 1 514
Термите си имат сайт, там може да си видите цените, които зависят от това, колко време ще останете вътре. Отделните зали също са добре описани.

Общи условия

Активация на акаунт