Румъния

  • 119 786
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 646
Благодаря ви момичета. Ако направим само Синая и Бран?
Или да ми предложите друг вариант с еднс нощувка?
С една нощувка бих отишла в Букурещ. Останалото си е препускане.

# 706
  • София
  • Мнения: 22 937
А тръгване от Букурещ, разглеждане на Синая-Пелеш- Бран и връщане вечерта в Букурещ е добре, нали?

# 707
  • Мнения: 57
Благодаря ви много. Знам за сайта, гледах и цените, но нещо не мога да разбера... има цени за всяка зала поотделно, както и такива за дадена зала със свободен достъп до друга. Какво ще рече достъп... английският ми куца😂

# 708
  • Мнения: 6 684
Благодаря ви много. Знам за сайта, гледах и цените, но нещо не мога да разбера... има цени за всяка зала поотделно, както и такива за дадена зала със свободен достъп до друга. Какво ще рече достъп... английският ми куца😂

Препоръчвам ви този хотел - Hotel ibis Bucharest Palatul Parlamentului City Centre, много ми хареса на мен, а и се намира точно зад парламента и от стаята имахме хубава гледка.

За Термите:

The Palm е най-обширната и просторна зона, висока повече от 50м, с огромни палми, стотици шезлонзи, много зони за релакс, най-големия басейн (560кв.м), 2 джакузита, лаундж кресла, арома басейни и Pool бар. Предлагат се много занимания, като водна гимнастика, фитнес във вода и водна аеробика.
- Входна такса за зона Palm в Therme Bucharest - около 33лв за възрастен, 28лв за студент или пенсионер (лица под 16г не се допускат);

Elysium е VIP зоната, която предлага 6 сауни, тропически и контрастни душове, много зони за релакс с инфрачервени шезлонги, хидромасажни легла, басейн със селен, зони с масажни студия, VIP бар и а-ла карт ресторант. Ще се впечатлите от последните технологии и може да опитате класически релакс и модерни детокс рецепти в една от 10-те сауни, сред които - Прованс, Амазония, Баварска, Алхамбра, Хималайска и Холивуд.
Входна такса за зона Elysium в Therme Bucharest - около 44лв за възрастен;
- Наем на хавлия в Therme Bucharest - около 7.50лв;
- Наем на халат в Therme Bucharest - около 11лв;


Galaxy е мястото за забавления и водни приключения за цялото семейство, с площ над 4000кв.м, 16 водни пързалки, огромен басейн с с уникална система за 4 вида вълни, страхотен Pool бар, топъл открит басейн, зона за релакс с впечатляващи палмови дървета, стотици шезлонги, релакс кресла за инфрачервена терапия, хидромасажни легла, и тематични парни сауни. В зоната ще намерите най-впечатляващите водни пързалки на закрито в цяла Централна и Източна Европа с обща дължина повече от 1.5 км и височини над 12м.
Входна такса за зона Galaxy в Therme Bucharest - около 30лв за възрастен, 25лв за студент или пенсионер, 22лв за дете от 3 до 16 ненавършени години, безплатно за дете под 3г, 47лв за възрастен с дете, 74лв за двама възрастни с дете, 94лв за двама възрастни с две деца;

# 709
  • Мнения: 1 778
Допълвам, че по-скъпата зона включва ползването на предишните по-евтини. Ако платиш Елизиум може да ползваш и другите две - Палмите и Галаксито. Ако платиш Палми, може да ползваш Галакси.

# 710
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 603
А тръгване от Букурещ, разглеждане на Синая-Пелеш- Бран и връщане вечерта в Букурещ е добре, нали?

Не съм много убедена. Или просто трябва да тръгнете по-раничко сутринта.
Първо от Букурещ докато се излезе се чака доста - в самия град е пълен кошмар пътуването с кола, а на околовръстните кръгове  стават големи задръствания с тирове и камиони.
Мисля, че пътят от Букурещ до Синая е около два часа и половина - три, при нормален трафик. Обикновено от петък до неделя трафикът е страшен, тъй като много хора от Букурещ се изнасят нагоре и стават огромни задръствания с километрични опашки - чакането е голямо. Поне аз съм била свидетел на такива, като се прибирахме към България.
На пръв поглед от Синая до Бран изглежда, че е близко, но пътят извива отгоре и се слиза надолу - с много завои и се пътува бавно. Освен това, трябва да  проверите кога отварят и до колко часа най-късно може да се влезе в замъците, защото има туристи и понякога се чакат няколко групи, а като гоните час - става много натопорчено.

Това си е мое мнение, де. Аз не обичам нещо да ме притиска във времето и да бързам - особено като пътувам с кола и то за удоволствие и разпускане.

# 711
  • Мнения: 57
Допълвам, че по-скъпата зона включва ползването на предишните по-евтини. Ако платиш Елизиум може да ползваш и другите две - Палмите и Галаксито. Ако платиш Палми, може да ползваш Галакси.
Точно това не ми беше ясно, дали е така, както и аз си мислих... МНОГО ви благодаря момичета Simple Smile помогнахте ми доста. Ще разгледам и хотела.

# 712
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Ако аз лично ще ходя в Термите, искам мол и парк, бих взела хотел Рамада Норд, ако говорим за по-скъп хотел. Не хотел в центъра. Рамада Норд е идеално за Термите, парк Херастрау в съседство и комплекс Банеаса с голям мол и всякакви магазини.

# 713
  • Мнения: 1 906
Ако аз лично ще ходя в Термите, искам мол и парк, бих взела хотел Рамада Норд, ако говорим за по-скъп хотел. Не хотел в центъра. Рамада Норд е идеално за Термите, парк Херастрау в съседство и комплекс Банеаса с голям мол и всякакви магазини.
Тоест близо ли са Термите до Рамада Норд? Как става придвижването от едното до другото място?
Извинявам се за въпросите. Няколко пъти ходихме в Румъния и много ни хареса. Но Термите отдавна са ми в списъка, а все не стигаме до там Simple Smile

Сега като се затопли ще отскочим за един ден до Крайова, поне ни е съвсем близо Simple Smile  Казаха, че имало ботаническа градина, парк и зоопарк. Не съм търсила подробна инфо, но чакам хубавото време и тогава Simple Smile

# 714
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 205
Сега като се затопли ще отскочим за един ден до Крайова, поне ни е съвсем близо Simple Smile  Казаха, че имало ботаническа градина, парк и зоопарк. Не съм търсила подробна инфо, но чакам хубавото време и тогава Simple Smile

Ако сте чели темата, има инфо Grinning
пост  # 596

# 715
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Ако аз лично ще ходя в Термите, искам мол и парк, бих взела хотел Рамада Норд, ако говорим за по-скъп хотел. Не хотел в центъра. Рамада Норд е идеално за Термите, парк Херастрау в съседство и комплекс Банеаса с голям мол и всякакви магазини.
Тоест близо ли са Термите до Рамада Норд? Как става придвижването от едното до другото място?

Възможно най-близо като локация хотел-Терми.Тоест много по-близо отколкото хотел/апарт в центъра. Рамада Норд и Фениция като по-скъпи хотели вариант са възможно по-близо до Терми, защото и двата хотела са в северен Букурещ, и Термите са от северен Букурещ по-нагоре посока летище. Затова ги давам като пример за локация хотел-Терми. Но и нали са по-скъпи хотели, това сме наясно. Иначе до Терми от тези хотели кола или такси до Терми.

# 716
  • Мнения: 1 906
Радика, уж я чета темата, но с ръка на сърцето си признавам, че ми е убягнал този пост.
Безкрайно благодаря за полезната, подробна и систематизиран информация Heart

# 717
  • Мнения: 217
Аз искам да се включа с още едно питане _ какви цени да очакваме по заведенията в Синая и Бран?
И сподеюете къде в Синая и Бран е подходящо за обяд/вечеря?

Последна редакция: пн, 11 фев 2019, 12:53 от Elisave-ta

# 718
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
В Синая бях наскоро, нищо не мога да препоръчам там. На мен лично румънските кръчми храната не е по мой вкус. Само едно място бих препоръчала в Предеал, съвсем близо до Синая е. Трябва само да го намеря как се казваше, ако искате. Цените са по-високи от при нас по кръчмите.

# 719
  • Мнения: 217
Мисля че сте го препоръчвала назад в темата и го записах Dragului?
Иначе да, првдполагам че са по-високи.
И още един въпрос да добавя - как става влизането в замъка Бран с предварително закупени билети, трябва ли да се резервира дата и час или просто се показват на входа? Не успявам да се ориентирам в сайта

Общи условия

Активация на акаунт