Бързи здравословни въпроси и отговори – 2

  • 74 979
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 167
Здравейте,
Имам едно питане и бих се радвала,ако някой може да помогне.
Подути лимфни възли на врата,повече от месец,които не се повлияват от лечение с антибиотици,дали говорят за злокачествено образувание ?
Кръвна картина-нормална,ехограф, рентген на основни органи-нормални.Туморни маркери отрицателни.
Правена е биопсия,но резултатите не са готови,а притесненията са много  Sad

Къде на врата?
Не е задължително да говорят за злокачественост. Около 15% е риска, но при отрицателни маркери мисля, че всичко е ок.




Вляво малко под ухото на шията.Видимо е уголемено.

# 31
  • Мнения: 13 544
Спешно ми трябва добър кожен лекар или дерматолог. Платен прием ме устройва. За София е питането ми.

# 32
  • Мнения: 1 167
Спешно ми трябва добър кожен лекар или дерматолог. Платен прием ме устройва. За София е питането ми.

Попитай в Бял списък на лекарите в София.
Аз мога да препоръчам за Пловдив

# 33
  • Мнения: 13 544
Спешно ми трябва добър кожен лекар или дерматолог. Платен прием ме устройва. За София е питането ми.

Попитай в Бял списък на лекарите в София.
Аз мога да препоръчам за Пловдив

Да, ще пиша и там. Благодаря.

# 34
  • Мнения: 11 337
Къде на врата?
Не е задължително да говорят за злокачественост. Около 15% е риска, но при отрицателни маркери мисля, че всичко е ок.

Вляво малко под ухото на шията.Видимо е уголемено.
[/quote]

Кога излизат резултатите?

# 35
  • Сандански
  • Мнения: 309
Здравейте, преди 15 дни родих и от вчера имам втрисане, като вчера вдигнах температура 38,5, а днес най-много вдигнах 37,1, но все още ту ми е студено, ту топло. Смятам в близките дни да ида на гинеколог, за да видя дали няма проблем със задържане на лохии - те почти спряха, а не са били и силни. Моля, кажете какво да изисквам от гинеколога - изследвания, прегледи?

# 36
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 732
Моето питане е по повод един контролен преглед на дебелото черво. Дадоха ми насоки за 4 дневна диета без: плодове, зеленчуци, варива, домати. Мога да ям риба,месо, паста. Аз съм веган  Grinning, т. е. на мен основното ми ядене е това, което не бива да ям ooooh! Питах личният си лекар, мога ли да ям поне картофи -варени,разбира се, или пюре от картофи. Каза,ами май би трябвало да може. Днес се ровнах из нета и там намерих само на едно място,че може и варени картофи Thinking Ама дали може само това newsm78Ако някой е с повече опит ,или компетентен, моля за съвет Praynig

# 37
  • Мнения: 5 860
danilu, за колоноскопия ли става въпрос?

# 38
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 732
danilu, за колоноскопия ли става въпрос?
да

# 39
  • Мнения: 28 464
Моето питане е по повод един контролен преглед на дебелото черво. Дадоха ми насоки за 4 дневна диета без: плодове, зеленчуци, варива, домати. Мога да ям риба,месо, паста. Аз съм веган  Grinning, т. е. на мен основното ми ядене е това, което не бива да ям ooooh! Питах личният си лекар, мога ли да ям поне картофи -варени,разбира се, или пюре от картофи. Каза,ами май би трябвало да може. Днес се ровнах из нета и там намерих само на едно място,че може и варени картофи Thinking Ама дали може само това newsm78Ако някой е с повече опит ,или компетентен, моля за съвет Praynig
А млечни, може ли? newsm78 Точно същото ми изписаха вчера, може ориз,картофи, геврек, домашни пърленки, печени червени чушки, пасирани варени зеленчуци...честно казано и аз се чудя какво ще ям цял месец newsm78

# 40
  • Мнения: 11 337
Здравейте, преди 15 дни родих и от вчера имам втрисане, като вчера вдигнах температура 38,5, а днес най-много вдигнах 37,1, но все още ту ми е студено, ту топло. Смятам в близките дни да ида на гинеколог, за да видя дали няма проблем със задържане на лохии - те почти спряха, а не са били и силни. Моля, кажете какво да изисквам от гинеколога - изследвания, прегледи?

Вдигане на Т след раждане е животозастрашаващо състояние и индикация за сериозни проблеми протичащи в скоро родилия организъм. Още утре отивай на лекар! ВЕДНАГА!

И за да разбереш, че не се шегувам и не пресилвам - треска след раждане е била основната причина за фатален край при родилки в древността. Сега имаме антибиотици! Разбира се ти може да имаш грип или нещо друго, но трябва ВЕДНАГА да отидеш на лекар!

КАк си вечерта?

# 41
  • Мнения: 398

a.l.e.n.a да, чаят от бяла мента е за пиене. И обезателно топъл.

# 42
  • Сандански
  • Мнения: 309
theДорис, от снощи не ме втриса вече. Чувствам се добре, но имам запазен час за утре сутринта при гинеколог. Благодаря ти за отговора.

# 43
  • Мнения: 475
Резултатите от мамография веднага ли излизат? От няколко седмици ми се струва, че едното ми зърно се сплесква и съм решила утре да отида за направления за мамолог. Но тъй като страхуването почва да ми идва вповече, искам поне да знам колко време ще отнеме след снимката. Благодаря предварително.

# 44
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 732
Моето питане е по повод един контролен преглед на дебелото черво. Дадоха ми насоки за 4 дневна диета без: плодове, зеленчуци, варива, домати. Мога да ям риба,месо, паста. Аз съм веган  Grinning, т. е. на мен основното ми ядене е това, което не бива да ям ooooh! Питах личният си лекар, мога ли да ям поне картофи -варени,разбира се, или пюре от картофи. Каза,ами май би трябвало да може. Днес се ровнах из нета и там намерих само на едно място,че може и варени картофи Thinking Ама дали може само това newsm78Ако някой е с повече опит ,или компетентен, моля за съвет Praynig
А млечни, може ли? newsm78 Точно същото ми изписаха вчера, може ориз,картофи, геврек, домашни пърленки, печени червени чушки, пасирани варени зеленчуци...честно казано и аз се чудя какво ще ям цял месец newsm78
и млечните са ограничени Thinking Аз обаче имам да спазвам диета само 4 дни и ща не ща, ще трябва да устискам. Ти казваш "цял месец " newsm78
Има и още една гадост - в деня преди  прегледа трябва да изпия 4 литра вода, в която се разтварят едни прахчета в пакетче,  които вече закупих от аптеката , но трябва да изпия 2 литра от 16:00до 18:00 и след още 2 часа да се налея с останалите 2 литра......
Резултатите от мамография веднага ли излизат? От няколко седмици ми се струва, че едното ми зърно се сплесква и съм решила утре да отида за направления за мамолог. Но тъй като страхуването почва да ми идва вповече, искам поне да знам колко време ще отнеме след снимката. Благодаря предварително.
на мен ми ги дадоха веднага, след около 5 минути всъщност.

Последна редакция: ср, 23 мар 2016, 18:16 от danilu

Общи условия

Активация на акаунт