Бързи здравословни въпроси и отговори – 2

  • 75 077
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 28 583
Има хора,които са предразположени към образуване на липоми...
Характерни са повече за мъжете...при жените са по редки Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 160
мъжът ми има диабет тип 2 и пие лекарство сутрин и вечер.въпросът ми е може ли да пие пробиотик от българския натурален и след колко време след лекарството си.

# 17
  • Мнения: 13 555
С какво да намажа/наложа синина на окото?

# 18
  • Мнения: 11 370
С какво да намажа/наложа синина на окото?

С олио/зехтин

Надявам се не е от домашен тормоз ...  Rolling Eyes

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 26 416
С какво да намажа/наложа синина на окото?
Чувала съм,че добре действа на синина компрес с варен белтък от яйце.
Има и един гел за мазане Репарил,помага-изпробвано е Peace

# 20
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
Здравейте не знам дали въпроса ми е точно за тук...но се надявам някой да ми даде насока.Става въпрос за мъжа ми от много време има от двата странични ръба на езика си дебел бял налеп.От начало аз мислех че това са гъбички и го карах да се трие със сода и жа бури  със сребърна вода,но нямаше голям ефект.След което започна да приема цитросепт пак по мое настояване.От него имаше ефект и тези неща изчезнаха,но като го спря и пак се появиха.Аз постоянно мрънках да отидем на лекар,той все отлагаше.Накрая отидохме взеха му секрет от езика и намерена някаква бактерия без гъби.Пи антибиотици и това изчезна.След време пак се появиха.Още един курс с АБ и пак същата работа.И той се отказа тотално.Между временно си смени личната която е и моя лична.Миналата седмица ходихме двамата по друг въпрос и аз реших да попитам док.да му види езика.При което тя видимо се притесни започна да говори за специалисти за изследвания за биопсия.От тогава не съм на себе си,мъжа ми не дава и дума да се изговори на тази тема, но аз ще откача от претиснения.Утре сме пак при док.за направление за УНГ.Кажете някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?Какво може да е това?

# 21
  • Мнения: 11 370
Здравейте не знам дали въпроса ми е точно за тук...но се надявам някой да ми даде насока.Става въпрос за мъжа ми от много време има от двата странични ръба на езика си дебел бял налеп.От начало аз мислех че това са гъбички и го карах да се трие със сода и жа бури  със сребърна вода,но нямаше голям ефект.След което започна да приема цитросепт пак по мое настояване.От него имаше ефект и тези неща изчезнаха,но като го спря и пак се появиха.Аз постоянно мрънках да отидем на лекар,той все отлагаше.Накрая отидохме взеха му секрет от езика и намерена някаква бактерия без гъби.Пи антибиотици и това изчезна.След време пак се появиха.Още един курс с АБ и пак същата работа.И той се отказа тотално.Между временно си смени личната която е и моя лична.Миналата седмица ходихме двамата по друг въпрос и аз реших да попитам док.да му види езика.При което тя видимо се притесни започна да говори за специалисти за изследвания за биопсия.От тогава не съм на себе си,мъжа ми не дава и дума да се изговори на тази тема, но аз ще откача от претиснения.Утре сме пак при док.за направление за УНГ.Кажете някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?Какво може да е това?

Знам за какво се притеснява личната ти. Но щом минава от антибиотик не е то Wink Спокойно бактерия е, но се презаразява твоя мъж. Или има коронки под които си живее необезпокоявана гадинката и макар живата тъкан да се изчиства тя пак се промъква. Ще обсъдите с УНГ какво да правите.  Peace

# 22
  • Мнения: 13 555
С какво да намажа/наложа синина на окото?

С олио/зехтин

Надявам се не е от домашен тормоз ...  Rolling Eyes
Благодаря, за съветите.
Не се притеснявай, не е насилие. От спортуване се получи. За щастие няма синина.

# 23
  • Мнения: 4 864
По колко хапчета алергозан може да се пият на ден от възрастен?

# 24
  • Мнения: 11 370
Благодаря, за съветите.
Не се притеснявай, не е насилие. От спортуване се получи. За щастие няма синина.

Радвам се, че всичко е наред при теб  Peace

# 25
  • Мнения: 14 133
По колко хапчета алергозан може да се пият на ден от възрастен?
http://apteka.framar.bg/01000459/%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D1%80%D0%B3% … 5-%D0%BC%D0%B3-20

Възрастни и деца над 14 години: по 1 таблетка 3-4 пъти дневно. Максималната доза е 6 таблетки дневно, разпределена в 3 приема по 2 таблетки.

# 26
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
Здравейте не знам дали въпроса ми е точно за тук...но се надявам някой да ми даде насока.Става въпрос за мъжа ми от много време има от двата странични ръба на езика си дебел бял налеп.От начало аз мислех че това са гъбички и го карах да се трие със сода и жа бури  със сребърна вода,но нямаше голям ефект.След което започна да приема цитросепт пак по мое настояване.От него имаше ефект и тези неща изчезнаха,но като го спря и пак се появиха.Аз постоянно мрънках да отидем на лекар,той все отлагаше.Накрая отидохме взеха му секрет от езика и намерена някаква бактерия без гъби.Пи антибиотици и това изчезна.След време пак се появиха.Още един курс с АБ и пак същата работа.И той се отказа тотално.Между временно си смени личната която е и моя лична.Миналата седмица ходихме двамата по друг въпрос и аз реших да попитам док.да му види езика.При което тя видимо се притесни започна да говори за специалисти за изследвания за биопсия.От тогава не съм на себе си,мъжа ми не дава и дума да се изговори на тази тема, но аз ще откача от претиснения.Утре сме пак при док.за направление за УНГ.Кажете някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?Какво може да е това?

Знам за какво се притеснява личната ти. Но щом минава от антибиотик не е то Wink Спокойно бактерия е, но се презаразява твоя мъж. Или има коронки под които си живее необезпокоявана гадинката и макар живата тъкан да се изчиства тя пак се промъква. Ще обсъдите с УНГ какво да правите.  Peace
[/quote

Благодаря много за отговора,и аз силно се надявам да е нещо безобидно и страховете ми да останат напразни.Приятен ден  bouquet Praynig

# 27
  • Мнения: 1 167
Здравейте,
Имам едно питане и бих се радвала,ако някой може да помогне.
Подути лимфни възли на врата,повече от месец,които не се повлияват от лечение с антибиотици,дали говорят за злокачествено образувание ?
Кръвна картина-нормална,ехограф,рентген на основни органи-нормални.Туморни маркери отрицателни.
Правена е биопсия,но резултатите не са готови,а притесненията са много  Sad

# 28
  • Мнения: 201
Здравейте,
Имам едно питане и бих се радвала,ако някой може да помогне.
Подути лимфни възли на врата,повече от месец,които не се повлияват от лечение с антибиотици,дали говорят за злокачествено образувание ?
Кръвна картина-нормална,ехограф,рентген на основни органи-нормални.Туморни маркери отрицателни.
Правена е биопсия,но резултатите не са готови,а притесненията са много  Sad
аз имам зад ухото и под мишниците подути и болезнени л. възли Sad Щом антибиотици не ти помагат, значи не е бактерия, а вирус. Мене ме тестваха за 2 вируса, резултатите показват, че в миналото съм преболедувала единия - Епщайн-Бар, но не показаха какво ми има в момента. Пия изопринозин и ще ходя на лекар след няколко дена с резултатите. Според мен трябва да си подпомогна имунната система по някакъв начин, друго лечение освен антивирусния препарат няма - така ми казаха в лабораторията.

# 29
  • Мнения: 11 370
Здравейте,
Имам едно питане и бих се радвала,ако някой може да помогне.
Подути лимфни възли на врата,повече от месец,които не се повлияват от лечение с антибиотици,дали говорят за злокачествено образувание ?
Кръвна картина-нормална,ехограф, рентген на основни органи-нормални.Туморни маркери отрицателни.
Правена е биопсия,но резултатите не са готови,а притесненията са много  Sad

Къде на врата?
Не е задължително да говорят за злокачественост. Около 15% е риска, но при отрицателни маркери мисля, че всичко е ок.


Общи условия

Активация на акаунт