Бързи здравословни въпроси и отговори – 2

  • 75 625
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 817
Води я пак на лекар да слуша гърдите! Да не те плаша, но на фона на Клацид голямата ми разви пневмония. Надявам се да не направи усложнение!
Колко часа от първия прием са минали?
До снощи 72ч
Peaceдано всичко мине по най добрият за вас начин Hug

# 61
  • Мнения: 29 160
и млечните са ограничени Thinking Аз обаче имам да спазвам диета само 4 дни и ща не ща, ще трябва да устискам. Ти казваш "цял месец " newsm78
на мен изписаха  диета заради обострен колит...шест дни пия спазмолитици, креон, дегазин, няма подобрение, вече почвам да се тревожа сериозно...ще изчакам цикъла и отивам на колоноскопия...някой да е имал такива патила.....може би и предстоящия цикъл обостря нещата  Sad

Ами при гастрит не би ли трябвало да направят гастроскопия  newsm78Аз имах проблеми и затова (профилактично ) докторът рече,за да сме сигурни, я да те пратя на една колоноскопия Sick О, сега видях,че било колит,не гастрит!?
Успех bouquet И не се стряскай! Всичко ще  е наред Peace
П. С.  Аз съм запазила час отпреди 8 месеца,ако не и повече  Thinking При теб как стоят нещата?
Аз живея в България, запазвам час тази седмица за следващата Simple Smile Все още не съм, за да мине МЦ, който не е дошъл още!
Вчера четох, че веднъж обострен колитът се оправя след мин.месец при строга диета!  Hug

# 62
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 817
Благословени вие у българско  Peace Тук не само трябва да запазя месеци по рано, но и да не забравя,че после ще ме глобят Shocked

# 63
  • Мнения: 29 160
Благословени вие у българско  Peace Тук не само трябва да запазя месеци по рано, но и да не забравя,че после ще ме глобят Shocked
Ще те глобят , защо? Защото задължително трябва да минеш на профилактичен ли?

Последна редакция: сб, 26 мар 2016, 18:44 от mimi.7299

# 64
  • Мнения: 201
Благословени вие у българско  Peace Тук не само трябва да запазя месеци по рано, но и да не забравя,че после ще ме глобят Shocked

За коя държава става въпрос? И това шега ли е за осемте месеца или преувеличаване  Shocked Може би това се отнася, ако искаш да отидеш на специалист с направление, а ако искаш да посетиш доктор веднага, ходиш на частно и си плащаш солено?

# 65
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 817
Благословени вие у българско  Peace Тук не само трябва да запазя месеци по рано, но и да не забравя,че после ще ме глобят Shocked
Ще те глобят , защо? Защото задължително трябва да минеш на профилактичен ли?
ако съм запазила час и не отида има глоба.
Благословени вие у българско  Peace Тук не само трябва да запазя месеци по рано, но и да не забравя,че после ще ме глобят Shocked

За коя държава става въпрос? И това шега ли е за осемте месеца или преувеличаване  Shocked Може би това се отнася, ако искаш да отидеш на специалист с направление, а ако искаш да посетиш доктор веднага, ходиш на частно и си плащаш солено?
Италия. Уви, сроковете  за повечето прегледи са много дълги . Понякога необяснимо дълги. Ако е спешно минаваме на платен преглед. Но тогава плащането е последното, за което да се притеснявам.  Понеже ме е малко страх от този вид контролен преглед, исках да не отида,  но личният ми лекар каза ,че е  добре да се направи прегледа , но ако все пак толкова много не искам трябва да се обадя и да откажа запазеният час,иначе има санкции. Вероятно са прави,защото отнемам програмираното време на лекари,които могат да прегледат някой спешен случай.

# 66
  • Мнения: 35
Здравейте!
Имам въпрос. Моят мъж днес си навехна крака и му направиха рентгенова снимка. Ние обаче от известно време правим опити за бебе - не конкретно тези дни, но скоро ще дойде новият благотворен период.
Снимали са му глезена и гръдния кош.
Та въпросът ми е: опасно ли е това облъчване предвид творческите ни планове, трябва ли да преустановим опитите и ако да - за колко време?...
Благодаря предварително!  

Последна редакция: вт, 29 мар 2016, 01:38 от Март

# 67
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 896
Здравейте, синът ми от 18-ти е в странно общо състояние - нищо не го боли, има сила, но казва, че не може да се концентрира, вечер температурата му се покачва на 37 градуса. В първите дни е имал липса на чувствителност по дланите и езика, изтръпване на кутретата. Ходил на лекар и лекарят му казал, че е вирус и да пие парацетамол или ибупрофен. А междувременно от 18-ти са му насрочили ден за вземане на кръвни изследвания - 31-ви, а ще  му разчетат резултатите на 11-ти април. Става въпрос за Англия. Чудя се оттук как да му помогна, но нищо не ми идва на ума.  newsm78

# 68
  • Мнения: X
Здравейте! Не знам дали питам на точното място. Дайте предположения на какво може да се дължи сравнително интензивният и често появяващ се дъх на гной от устата? Ако напълно изключим проблем със зъбите, и в частност - с мъдреците, какви са другите евентуални причини, при положение, че налице няма никакви симптоми, нито болка? На първо място се сещам за сливиците... Дъхът се появява от около половин година насам, като напоследък - все по-учестено.

# 69
  • Мнения: 1 283
Проблем със стомаха? Дъхът на гной не е ли на ацетон? Гладуване, жажда, диабет... Tired

# 70
  • Мнения: X
Проблем със стомаха? Дъхът на гной не е ли на ацетон? Гладуване, жажда, диабет... Tired

Май са различни. newsm78 Поне според моите възприятия. И аз знам, че при диабет се появява дъх на ацетон, но не страдам от това заболяване, а и като цяло не съм диагностицирана с нищо, точно затова се чудя каква може да е причината. Проблеми със стомаха нямам никакви. А пък при жажда и глад чак силен лош дъх да се появява, и то гноен... Доста бих се учудила, ако това е истинската причина. Confused

# 71
  • Мнения: 1 283
Ами не се сещам за друго! Хубаво е да си пуснеш едни кръвни!  Peace

# 72
  • Мнения: X
Мерси, все пак. Peace Бях пускала преди време и всичко беше в норма. Може би ще направя консултация с УНГ, тъй като вече отхвърлих евентуален проблем със зъбите.

# 73
  • Мнения: 11 540
Въз основа на какъв опит определяш дъха като "гноен"?

Би ли дъхнала в такъв момент на близък и да ти каже той как го определя?

# 74
  • Мнения: X
Въз основа на какъв опит определяш дъха като "гноен"?

Би ли дъхнала в такъв момент на близък и да ти каже той как го определя?

Напоследък относително често ми се случва при преглъщане на храна, пиене на вода или друга дейност, при която се изисква активност с устата, много интензивно да усетя самия неприятен дъх за няколко секунди, сякаш идващ откъм гърлото ми или просто задната част на устата. Confused После изчезва и няма как сама да го доловя. Поне по моя преценка, това е точно гноен дъх. Просто от малка съм срещала хора, които при проблеми със зъбите или вероятно нещо друго, имат подобна мирис в устата. Усещам например, че има разлика между моя дъх и този на човек, лъхащ на ацетон, сяра, дехидратирана уста, немита уста и т.н. Мъжът ми също го определена като мирис на гной, каза, че е абсолютно сигурен. Той доста се притеснява да нямам някаква инфекция в себе си, която да продължава с месеци, понеже това е опасно, освен че е неприятно от хигиенна гледна точка. Rolling Eyes Дъхът сякаш ту си отива, ту се връща, не знам вече.
Ще си позволя да копирам мнението си от една друга тема, в която също потърсих съвет, понеже вероятно проблемът ми се корени в тази област. И все пак продължавам да имам съмнения дали наистина там е причината или има нещо друго. На първо време обезателно трябва да посетя специалист УНГ явно.

Нарочно не споменах нищо в предишния си пост, за да видя дали някой ще подхвърли подобна идея. Peace Да, аз от много години имам определени недиагностицирани проблеми с носа си, датиращи още от тийн-периода ми (а вече съм зряла жена). Имам своите предположения въз основата на какво възникнаха тези проблеми, но това няма връзка с темата, така че няма да задълбавам.
Досега обаче не съм имала никакви оплаквания, просто във времето се бях научила да живея необезпокоявано с перманентно полузапушения си нос. Всичко това с лошия дъх, който ту се появява, ту изчезва, започна от около половин година насам. Confused Въпреки това не мисля, че имам синузит, защото съм от хората, които никога не ги боли глава, а това не е ли най-главният симптом, при наличието на синузит? По-скоро си мисля, че имам нещо като хроничен ринит, макар да не съм запозната с това заболяване в детайли. newsm78
Май и сливиците ми не са добре, но пък и при тях никога не съм усещала да има възпаление или болка, така че само предполагам за момента.
Ще гледам при първа възможност да отида на УНГ!

Общи условия

Активация на акаунт