Август още е далече, но мама знае пола вече

  • 53 579
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 911
.Сумата обаче е само за приключил календарен месец т.е за Април. Останалата сума би трябвало да я получим като свърши Май.

Алеа ,по два са защото превеждат само за изтекъл календарен месец. Т.е ако болничният ти е от 15.04 до 15.05 от НОИ днес ще ти преведат сумата за работните дни САМО за април. Като свърши май ще има превод за дните от 01.05 до15.05. Това е причината да се 2 преводите. Peace

# 691
  • Мнения: 829
Странно. При мен преводът е за всеки болничен. Т.е. независимо от коя до коя дата е, свърши ли, до 1-2 седмици съм получила превод за съответния период. Независимо дали е за един и същи месец или 2 седмици от март и 2 от април.... Simple Smile

# 692
  • Мнения: X
Моя обхваща края на март, целия април и началото на май, но все още няма нищо. Звъня в НОИ, но не вдигат.

# 693
  • Мнения: 33
Момичета, случайно някоя от вас да има проблем с мастопатия. След първото раждане направих мастит и в последствие мастопатия. Докторът, който ме наблюдава каза, че при второ раждане ще се оправя, но въпреки това се притеснявам много Cry
И аз имам, въобще първото ми кърмене беше 3 месеца кошмар. Аз се притеснявам да нямам пак такива проблеми, но мисля да се пробвам отново и ако пак е същия кошмар няма да се тормозя и обвинявам както пъвия път. Другото, което е сега си давам сметка, че освен тесните ми канали съм се докарала до хиперлактация, тъй като лекарят ми ме съветваше след всяко кърмене да се изцеждам, този път чета повече, мисля да се съветвам и с консултант като му дойде времето, ни никакъв тормоз повече  Naughty като не става не става, няма да съм единствената!

# 694
  • Мнения: 28
Аз имах ръждиво зацапване. При първата направо кръвоизлив. И двата пъти на преглед. Гинекологът ми каза, че ръждиво зацапване не е опасно, но в някои случаи може да е предизвикано от инфекция, секс или друго. Т.е. трябва да се види проблема. Ако е алена кръв е сериозно. Може да е отлепване на плацента или друго. Успех!
За болничните предния месец за първи  път взех. Платиха го след седмица някъде, даже се учудих, че стана толкова бързо.
Аз исках да ви питам, ако някоя е имала подобен проблем. При леко зацапване (кръв колкото точка направена с гумичката на молив) трябва ли да изпадам в паника и да бягам към болницата или щом сега (няколко часа по-късно) няма нищо да не се притеснявам и просто да си почивам повече.  newsm78

# 695
  • Мнения: 1 304
Здвавейте! Ще се запиша да следя и вас, аз съм в септемврийки, за 02.09 , но вървя и малко напред, а се оказа, че сигурно секцио ще тр да раждам, така, че ще е най вероятно края на август. Вчера бях на преглед, беб е 585 гр , в 23 сед съм , момиченце. А за болничните на мен първия си ми го преведоха целия, макар, че обхващаше януари и февруари, и повече не са превеждали, преди великден пронерявах и нямаше нищо, нито март, нито април

# 696
  • Мнения: 260
Предполагам, че повечето от Вас знаят, но аз да си кажа, ще има 26% намаление на всички стоки в Хипо този петък. Simple Smile

# 697
  • Мнения: X
Здравейте. Моята бебка днес е решила, че ще ме поритва в ребрата и се справя много добре. А като стане 2, 3 кг не ми се мисли просто.  Laughing Laughing Laughing

# 698
  • Мнения: 829
Предполагам, че повечето от Вас знаят, но аз да си кажа, ще има 26% намаление на всички стоки в Хипо този петък. Simple Smile

Супер! Не знаех, а уж следя брошурите за всякакъв вид магазини.

*Тикерчето ми показва вече под 100 дни. Хваща ме малко шубе, но като че ли нямам търпение вече да гушкам бебе. Още повече мое.  baby_neutral Joy

# 699
  • Мнения: 161
аз пък имам проблем с пишкането  Embarassed Confused....ако не стигна веднага до тоалетната и край Close....сменям бельо по 4-5 пъти дневно направо ужас  #2gunfire

# 700
  • София
  • Мнения: 911
Момичета, утре съм на отворени врати в Шейново . По стечение на обстоятелствата ще раждам там. Има ли други  момичета ,които да се  следят там и  ще раждат там ? При кой доктор ще бъдете ?
Имаше някъде в старите постове,но не можах да намеря. 


# 701
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
В последният момент се появиха още предложения за заглавие на новата тема. Simple Smile
След малко ще пусна анкета.
 

# 702
  • Мнения: 378
Момичета, не пиша често, защото няма нищо интересно покрай нас, освен, че вече бебето мърда Simple Smile И то бая шутове раздава.

Продължавам с нищоправенето и нищокупуването.

Използвам малко случая да ви се пооплача  Grinning

Напоследък си мисля все по-често за това, което предстои и ме обземат някакви мрачни чувства, че няма да се справим. При все, че бебето е мноооооого дългочакано и изстрадано, а и с ММ сме на бая години. Уж трябва да имам някакви инстинкти, а се чувтсвам като дете в детската градина, което не може да си отвори кремчето за следобедна закуска.

Отделно от сега полудявам като чуя някоя приятелка да ми нравствоучителства какво трябва и не трябва да правя Simple Smile

Примерно, че съм луда да викам майка ми поне за седмица след изписването. Те се били справяли сами. Еми да, ама аз живея в къща с двор, с 2 кучета, а и знам какво означава да се възстановяваш след коремна операция. Да не говорим, че представа си нямам дори как се къпе бебе, а обличането на дрешка ми се струва като решение на задача по висша математика  Crazy

Веднъж пък споделих, че не искам да кърмя- лелелелелеле то само дето не ме линчуваха!

Изобщо лудница

# 703
  • България
  • Мнения: 988
Предполагам, че повечето от Вас знаят, но аз да си кажа, ще има 26% намаление на всички стоки в Хипо този петък. Simple Smile
Дали ще важи за покупки онлайн?
Mihaela.L, в коя седмица си? Моето бебче тежеше толкова преди 2 седмици и ми се струва доста.

# 704
  • Мнения: 114
Мега77, не обръщай внимание и не го мисли. Ние се прибрахме при мама и тати преди две години с цел да ми помагат и да ми е комфортно с първото бебче. Все още не сме се изнесли и скоро няма да успеем. Имахме вече сблъсък с майка, тя от три месеца е болничен вкъщи и едва сега ни избиха капаците и на двете. Моите приятелки продължават да се чудят как така правя и сама си го причинявам. Хубаво е това, че сме постигнали хармония и съгласие и една спокойна атмосфера у дома, а никой не бяга от хубавото, нали Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт