Август още е далече, но мама знае пола вече

  • 53 581
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 53
момичета как сте с хемоглобина. Моя тоя месец много е паднал 94 . сега ще ходя да видим какво ще ми предпишат. Вие пиете ли нещо

# 706
  • Мнения: 58
Mega77, щом ще ти е по-спокойно викни си майка ти и не обръщай внимание на тоя и ония кой с какво се справял. Хората са различни и всеки си има мнение  Hug
Колкото до кърменето, моя приятелка си спря кърмата и бебчето си е добре, всичко е наред. Всеки сам решава за себе си  Peace

# 707
  • Мнения: 378
happy333 , така е, имат мнение, но не знам защо трябва да ми го вменяват. Аз и без това съм "магаре" и не слушам никой, само се изнервя ситуацията. Просто ограничих контактите си до минимум.

По празниците си сипах един сайдер да изпия- и пак се почна- ама ти си бременна, що пиеш сайдер, що пиеш кафе. Той мъжът ми нищо не казва, пък останалите ... Simple Smile  newsm78

# 708
  • Мнения: 58
Вменяват го, защото си мислят, че тяхното мнение е най-вярно..
Аз пък си пия сайдер и съм си добре  Party и изобщо не слушам кой какво ми говори

# 709
  • Мнения: 2 173
Майката на мъжо си е взела отпуск за раждането, за което да ви кажа съм й благодарна, по-спокойно ми е, че ще има някой на когото да разчитам, че иначе няма на кого, самичка съм. Но, ако нещо ме напрегне - бай бай мама на мъжо. Simple Smile Слава Богу никой не се опитва да ме превъзпитава, но и те си знаят, че съм зъбато и рогато и не си помислят много.  Всяка майка е най-добрата за детето си, както го чувствате така трябва да бъде. Ако искаш кърмиш, ако искаш не кърмиш, пиеш сайдър, кафета, бири. Това си е твоето бебе, твоят живот... че ще дават съвети, ще дават, като например "мажи бебето с мас", "натривай го със сол", "не го записвай на детска градина, не ги хранят добре там", "кърми", "облечи го повече", "не раждай секцио - искат да ти вземат парите", "сложи колан", "не слагай колан"... майната им.  Mr. Green

# 710
  • Мнения: 829
Предполагам, че повечето от Вас знаят, но аз да си кажа, ще има 26% намаление на всички стоки в Хипо този петък. Simple Smile
Дали ще важи за покупки онлайн?
Mihaela.L, в коя седмица си? Моето бебче тежеше толкова преди 2 седмици и ми се струва доста.

Снощи проверих, пише, че намалението ще е и за онлайн магазина им. Но там пък не видях бебешки дрешки, а само консумативи за хигиена, колички, кошари и т.н. по-големи неща, а в магазините има....  newsm78

Последна редакция: ср, 02 авг 2017, 18:17 от bubanka

# 711
  • Мнения: 161
аз пък не знам дали е за добро или зло ,но живея извън България и от първия ден на раждането ще разчитам единствено и само на себеси и на МM....няма нито майки нито свекърви  Naughtyи дано се справим сами ,защото и ние нямаме никаква представа как се гледа бебе...и все пак добре че има интернет да се информираме и да си помагаме че иначе незнам  Simple Smile bouquet

# 712
  • Мнения: 28
Майчета от месец и нещо имам ситни пъпки по ръцете. После се появиха по горната част на краката. После изчезнаха от там, но се появиха на гърба ми. По форумите пише, че е хормони от бременността и се махали при раждане. При някоя от вас подобно нещо?

# 713
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Искам само да напомня на всички мамчета, които ще получат помощ от майки/свекърви да не разчитате много на техните съвети за гледане на бебета.
ОГРОМНА част от практиките, които са се прилагали, когато ние сме били бебета в момента се отричат защото са нездравословни, някой дори опасни.
Ровете се в Интернет или четете книги, информирай те се от сега.   Peace

# 714
  • Мнения: 58
Изобщо не мисля да разчитам на свети от свекървата  Crossing Arms
Пък и мен ме притеснява повече сестрата на мъжа ми понеже си мисли, че всичко наше е и нейно и си прави планове да стои нон стоп при нас (живеят на долния етаж), което няма да се случи  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 715
  • Мнения: 90
Аз само да кажа че имам предложение за име на новата тема Август наближава- свекървищата на разстрел  #Cussing out #2gunfire #Cussing out

# 716
  • София
  • Мнения: 1 251
Mega77 , понеже съм преживяла същото, т.е. дългочакано и измъчено бебе, та реших да ти пиша Simple Smile Мен като ме изписаха от болницата явно бях в следродилна депресия, опитай се да я избегнеш. При мен сякаш всичко се стовари на главата ми с пълна сила, имам предвид емоциите, преживяното, мъките, рискова бременност и т.н., тотално рухнах. Преодолява се с помощ и разговори с близки хора. За майка ти си е твое решение, не виждам лошо да дойде, пък ако се оправяш сама, най-лесно е да си тръгне.
За кърменето- това е личен избор, при мен не потръгнаха нещата, въпреки много усилия от моя страна, сега съжалявам, че именно заради такива акъли и подмятания, си давах зора и бях на ръба на изтощението (цедих кърма до 8 месец,сега с 2-рото не бих си го причинила) Simple Smile Но и да избере човек АМ (адапт. мляко), не е болка за умиране, важното е  спокойни и здрави майка и бебе Simple Smile За къпането в болницата, в която раждах( Токуда), обясняваха много подробно кое как се прави, предполагам,че и в други болници обясняват Simple Smile То в общи линии къпането е по-сложно, както и кърменето. Иначе спи, яде, ака(сменяш памперс),гушкаш и това е Simple Smile

# 717
  • Мнения: 32
По въпроса за кърменето само ще кажа, че имам позната, която е кърмила и двете си деца до почти две-годишна възраст, и са непрекъснато болни. Друга пък не е успяла да кърми, въпреки, че е имала желание и нейното дете не е боледувало така, а тя се е обвинявала дълго време, че не е била достатъчно настоятелна...
Така че и там, както и при почти всичко друго, нещата са много индивидуални...
Иначе резюмето на nimfi4ka много ми хареса  Heart Eyes

Спокойна вечер, мами!  bouquet

# 718
  • Мнения: 260
Предполагам, че повечето от Вас знаят, но аз да си кажа, ще има 26% намаление на всички стоки в Хипо този петък. Simple Smile
Дали ще важи за покупки онлайн?
Mihaela.L, в коя седмица си? Моето бебче тежеше толкова преди 2 седмици и ми се струва доста.
Ами аз си мислех, че съм 30 седмица, днес на прегледа ми казаха, че утре влизам в 29 седмица. На мен ми бият Б12, та може да расте от него.

# 719
  • Мнения: 1 298
Разгеле, пише, че утре ще имам пари от болничния за м април, пък за май кой знае кога ще са. Аз утре съм при частната докторка и имам куп въпроси, а и ще си видя бебчо, нямам търпение вече Simple Smile.
 Хемоглобинът ми е 154
Аз кърмих 2г1м, личен избор си е и на мен ми беше много трудно началото, цедих 5 месеца и малко преди това чак просука дъщеря ми, но пак бих го направила, надявам се да се справя по-бързо този път. Тя пък определено не беше боледувала до този януари, отбих я края на декември. Така че определено влияе кърменето, имунитетът е най-вече по време на кърмене, но има и много ползи за след това.

Общи условия

Активация на акаунт