Август още е далече, но мама знае пола вече

  • 53 578
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 376
Аз само да кажа че имам предложение за име на новата тема Август наближава- свекървищата на разстрел  #Cussing out #2gunfire #Cussing out
Хаха недей така че и ние сме бъдещи свекърви Simple Smile) е ти може да си с момиче де не Змам ама попринцип като ги плюем не се замисляме че после нас ще плюяят сигурно

# 721
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074

Хаха недей така че и ние сме бъдещи свекърви Simple Smile) е ти може да си с момиче де не Змам ама попринцип като ги плюем не се замисляме че после нас ще плюяят сигурно

Аз направо нямам търпение да стана Злото Тъщо-Свекървище  smile3508

Въпреки че след три деца, имам чувството, че ще се чудя къде да се скрия, за да не ми връчат внуче на отглеждане ...  Joy Joy Joy

# 722
  • Мнения: 114
Аууу, аз ще съм ужасна свекърва или тъща. Дано си попадна на майсторите и или ме изолират или ми поставят граници, някой път не се усещам. Определено не смятам да ставам досадна и злобна поне, ако ме искат, искат, ако ли не... ще си гледам живота и няма да им преча на децата Simple Smile

# 723
  • Мнения: 2 173
Имаше един виц за свекървата, казала на снахата да си записва всичко що я съветва. След години снахата вече станала свекърва и младите я ядосват нещо, тя решава да отвори тефтера. Чете и кима с главата " права е била маминка, права!"

И ние ще стигнем до там, така че - записвайте. Grinning

# 724
  • Мнения: 1 298
Хаха и аз се очертава да съм свекърва и тъща Simple Smile. Ще видим ние на какъв хал ще сме след 25-30 години  Joy Joy

# 725
  • Бургас
  • Мнения: 30
Свекървище на квадрат ще съм аз ... От сега се чудя как ще си дам синчетата на някоя таткова глезана...  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 726
  • Sofia
  • Мнения: 40
Здравейте, мили момичета!

Чета ви от известно време, а вече реших и да помоля за включване в групата Simple Smile Терминът ми е 27 август, от София съм на 37 г. Бебчо е със сини гащи - втора бременност. Имаме си и кака, така че аз ще разбера какво е да си тъща и свекърва Wink
Аз лично нямам оплаквания от моята свекърва, вярно, че живее и надалеч… и не прекарваме много време заедно ….

Ще ви следя, но тъй като си ходя на работа няма да мога да пиша много.

Хубав ден от мен!

# 727
  • Мнения: 184
Разгеле, пише, че утре ще имам пари от болничния за м април, пък за май кой знае кога ще са. Аз утре съм при частната докторка и имам куп въпроси, а и ще си видя бебчо, нямам търпение вече Simple Smile.
 Хемоглобинът ми е 154
Аз кърмих 2г1м, личен избор си е и на мен ми беше много трудно началото, цедих 5 месеца и малко преди това чак просука дъщеря ми, но пак бих го направила, надявам се да се справя по-бързо този път. Тя пък определено не беше боледувала до този януари, отбих я края на декември. Така че определено влияе кърменето, имунитетът е най-вече по време на кърмене, но има и много ползи за след това.
Мила,къде проверявал за болничния?Аз чакам също превод.

# 728
  • Мнения: 378
Нашето ТРЗ ме юрка да ходя в НОЙ за някакъв ПИК. На мен изобщо не ми се занимава. Вие имате ли?

# 729
  • Мнения: 161
какво пък е това  newsm78

# 730
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Това е Персонален идентификационен код на НОИ.
Аз имам, но не виждам никакъв смисъл в него.  

Всъщност, сега се сетих, че моят си го изкарах в НАП. Нямам никаква идея дали е различен от този на НОИ.  ooooh!

# 731
  • Мнения: 228
Мен свекървата отначало много ме изнервяше, ама претръпнах вече и пропускам всичко край ушите си. То или е прекалено облечено детето, или прекалено съблечено,или преяжда или е недохранен и тн. Веднъж не каза "браво, добре се справяш". Много ми беше кофти в началото докато не бях сигурна в себе си. Много се измарях и я виках да го разходи малко до обяд, да поспя, а тя ми викаше "е, няма ли да свършиш нещо, да наготвиш, да изгладиш", пък аз горката ходех като зомби и ако се подпра някъде заспивах. Надявам се този път да е по-лесно, вече като имаме опит. Мисля да изключвам всички които ме изнервят Grinning
Не се притеснявайте толкова как ще ги къпете и обличате. До края на първата седмица ще сте експерти! И да не става много добре първите дни, едва ли това ще повлияе на живота му в бъдеще, така че не го мислете прекалено  Grinning

# 732
  • Мнения: 274
На мен ПИК ми е доста полезен. Проверявам си дали от работа са ми предали болничния, пише също кога ще го преведат, мога да си изчисляпрогнозно майчинството. Абе доста ми е полезен.

# 733
  • Мнения: 378
Mega77 , понеже съм преживяла същото, т.е. дългочакано и измъчено бебе, та реших да ти пиша Simple Smile Мен като ме изписаха от болницата явно бях в следродилна депресия, опитай се да я избегнеш. При мен сякаш всичко се стовари на главата ми с пълна сила, имам предвид емоциите, преживяното, мъките, рискова бременност и т.н., тотално рухнах. Преодолява се с помощ и разговори с близки хора. За майка ти си е твое решение, не виждам лошо да дойде, пък ако се оправяш сама, най-лесно е да си тръгне.
За кърменето- това е личен избор, при мен не потръгнаха нещата, въпреки много усилия от моя страна, сега съжалявам, че именно заради такива акъли и подмятания, си давах зора и бях на ръба на изтощението (цедих кърма до 8 месец,сега с 2-рото не бих си го причинила) Simple Smile Но и да избере човек АМ (адапт. мляко), не е болка за умиране, важното е  спокойни и здрави майка и бебе Simple Smile За къпането в болницата, в която раждах( Токуда), обясняваха много подробно кое как се прави, предполагам,че и в други болници обясняват Simple Smile То в общи линии къпането е по-сложно, както и кърменето. Иначе спи, яде, ака(сменяш памперс),гушкаш и това е Simple Smile

Simple Smile Аз искам мама да дойде по-скоро за компания и къщна работа, защото въстановяването след коремна операция е трудно и дълго. Мен все още си ме наболява понякога. Иначе тя не е много много адекватна в гледането на бебета, защото е родила мсъвсем млада и реално ни отгледа баба Simple Smile

За кърменето - моето нежелание е по-скоро свързно с психическата ми нагласа. Преди 2 години присъствах на поредната пита на бебето на една моя приятлка. Там една млада майка ентусиазирано обясняваше, как била на гости при родителите си в Пловдив и се цедила. Обаче като се върнали в София взела, че й спряла кърмата. Тя се обадила на баща си и той горкия по вечерно време хукнал от Пловдив за София да носи замразена кърма!!!

Еми момичета, след този разказ така се отвратих и погнусих, че сега като чуя кърмене и настръхвам.Не знам, май съм голям егоист ... ама не всичко в този живот става "на всяка цена".

Е, ще се пробвам де, но ще видим какво ще се получи в крайна сметка. Иначе брат ми е кърмен до 9 месечна възраст- болен е от тежка астма. Аз съм кърмена точно 9 дни- да чукам на дървената си глава- за моите бая вече години не съм имала сериозен здравословен проблем.

# 734
  • Мнения: 829
Това е Персонален идентификационен код на НОИ.
Аз имам, но не виждам никакъв смисъл в него. 

Всъщност, сега се сетих, че моят си го изкарах в НАП. Нямам никаква идея дали е различен от този на НОИ.  ooooh!

Да, за 2 различни ПИК-а става въпрос. Този за НОИ е с един символ повече принципно.

Общи условия

Активация на акаунт