НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 104

  • 85 906
  • 759
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 277
Kameloth, Mozzie благодаря Ви за споделеното.  bouquet
Kameloth, да ти кажа той имаше напрегната седмица, може да не са били от режима екстрасистулите, а от напрежение. И друг път се е случвало, но аз сметнах, че може да е от режима... Относно жлъчката, преглеждан е миналата година, всичко е ОК. Днес не го боли. Съмнява се да не е нещо от позата при шофиране... Ще наблюдаваме. Обаче за една седмица резултатите при него откъм килограми са зашеметяващи и на обиколки... При мъжете дава супер бързи резултати. При мен върви добре, бавно, но сигурно  Grinning
П.С. аз не разбрах, има ли спазващи ЦХ ? Аз пробвах преди време, но не ми се отрази добре. В смисъл, че в определените часове започнах да увеличавам храната. Проблемът беше, че подсъзнателно явно си мислех, че гладувам и че храната ще свърши Grinning

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Благодаря за новата тема bouquet

Жаки, честит имен ден bouquet Да си жива и здрава - най-важното, заобиколена с любов и внимание bouquet Слушай тялото си, не се разколебавай, ако се чувстваш добре с това хранене.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 270
При мен също ЦХ се отрази зле.Толкова много изгладнявах , че на вечеря буквално поглъщах храната в огромни количества и много бързо ядях

# 18
  • Мнения: 6 346
Ако цикличното хранене не ви се отразява добре, не го правете. Peace

# 19
  • London
  • Мнения: 64
Привет момичета! Благодарности на Шоки за новата тема! Да се запиша в нея, днес правя 1 месец на режима (без никакви хлябове, захар, ориз, картофи...), две седмици откакто изключих и млечните и от няколко дни изпробвам цикличен фаст (16: 8 ) . Стомашните проблеми ми поизчезнаха.
Искам много да благодаря на Ками, че постна преди време (май в по-предишната тема беше) линка към "The Secrets to Intermittent Fasting"- беше ми доста полезна и интересна. И Ками, макар и със закъснение - Честит рожден ден! Много да си здрава и много щастлива! (не успява всеки ден да чета темата и пропускам момента:-)).

# 20
  • Мнения: 735
Ч. И. Д. Жаки! Много здраве и щастие! И в моето сем-во има мн.именници!

ЦХ не мисля,че ще ми е проблем. А и нали идеята е вечер да се яде повече. Винаги вечер съм хапвала повече, колкото и да е странно за околните,вечер с малко храна или без не мога. Само че вече ми писна от месо и мисля да включа и карам основно с млечни и яйца.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 743
Привет и от мен!
Аз също правя циклично хранене и на мен ми се отразява добре,въпреки че последното ми хранене е доста късно.

# 22
  • Мнения: 10 915
Благодаря за темата, Шоки bouquet

На мен също не ми понася цикличното хранене, но при мен основно ментално ме натоварва. Ако се получи естествено в някои дни чудесно, но целенасочено не.

# 23
  • Мнения: 6 346
http://www.zoeharcombe.com/2015/03/worried-about-cholesterol-andor-statins/ - хубава обобщаваща статия за холестерола и статините на Зоуи Харкоум с препратки към други нейни статии по конкретни теми във връзка с тази.

# 24
  • SA
  • Мнения: 3 196
Честит имен ден на Жаки и ако има и други именници в темата!
Много, много здраве, щастие и любов!
Аз от известно време се храня циклично, но не всеки ден. Обикновено като съм си в къщи и се събудя, пия само кафе и огладнявам след 2 часа поне. Като започнах да правя тренировки сутрин, още два часа след това не ми се яде. И някак си свикнах първото ми ядене да е към 11-12 часа, после ям на вечеря. Така нецеленасочено ми се получава доста голям интервал на фаст. Не мога да кажа, че съм имала някакви негативни усещания.
Принцеса, за екстрасистолите - обърнете внимание, ако пие много кафе, пуши, да стреса също може да е фактор. Едва ли храненето е причина.

# 25
  • Мнения: X
Cioccolata, благодаря.  Hug
Синеока, бързо възстановяване и от мен!

Да ви питам: откъде в София купувате качествено телешко/говеждо (което да не е по 40-50 лв. килограма)?

# 26
  • Мнения: X
Запис да не ви изпусна  Hug

Шоки, благодаря за темата!  bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 12 011
Да ви питам: откъде в София купувате качествено телешко/говеждо (което да не е по 40-50 лв. килограма)?

На този въпрос и аз се надявам някой да даде отговор.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Шоки, благодаря за новата тема!  Hug
Аз от половин година се върнах към цикличното хранене. Изключително ми олекна, понеже не обичам да закусвам; рядко съм гладна сутрин (ако съм, просто ям); така имам да мисля за 1 хранене по-малко и не се налага да се чудя кога да ям, кога да спортувам, да чакам да мине време и т.н. В останалата част от деня обаче ям повече от стабилно (обичайно поне 2 пъти и като съм се следила, под 1600 калории не съм падала). Забелязала съм също, че когато закусвам, цял ден после съм гладна и мисля за хранене. Без закуска огладнявам чак в 12:00- 13:00 часа. Също съм установила, че ако закусвам, съответно ям повече през деня, приемът ми на вода намалява драстично (а заради бъбреците се следя да не падам под 1-1.5 литра на ден).

Последна редакция: сб, 19 мар 2016, 19:40 от yulinga

# 29
  • Мнения: 10 915
Cioccolata, благодаря.  Hug
Синеока, бързо възстановяване и от мен!

Да ви питам: откъде в София купувате качествено телешко/говеждо (което да не е по 40-50 лв. килограма)?
На Ливадите говеждото е зряло и ако не е риб ай или т-боун е между 15-20 лв.
Направих справка със стари поръчки, плешката е 14 лв, джоланът с кост 13.20 за кг. Вижте им сайта в сряда, когато пускат свободната продажба, говеждото се задържа повече.

Последна редакция: сб, 19 мар 2016, 19:40 от Ули

Общи условия

Активация на акаунт