НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 104

  • 85 918
  • 759
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Принцеса, аз имах екстрасистоли по едно време. Приемът на магнезий помогна (друго не съм променяла, така че от това ще да е).  Peace

# 31
  • Мнения: 2 127
ЦХ се отразява добре само на около 20% от жените. Внимавайте с него.
Може да пробвате по-мек вариант, с 8-часов прозорец, в който да се храните, като най-голямото количество храна да е последното за деня. През деня някое варено яйце, шепа ядки, салата някаква, супа, малко месо... и вечерно време повечко храна. Аз съм на такава схема, не гладувам по цял ден, ама и ако ям повече, ми се доспива. Каквото и да е, независимо има ли, няма ли ВХ.
И аз с мазнини съм склонна да помитам... много. Визирам яйца, тахан и пържен бекон. Има ли повечко, край

# 32
  • Мнения: 6 346
Да, цикличното хранене се отразява зле на някои жени (не знам дали чак 80%), но може причината да е, че когато дойде време за ядене, не ядат достатъчно, а отново мислят как да се ограничават. Wink При всички положения трябва да се следи как реагира организмът, а и психическото състояние също е важно.

# 33
  • Мнения: 2 127
Ооо, и това го има. Не ядат по цял ден, вечерята е като за едно хранене и ето ти проблем. А трябва да се изяжда всичко, което иначе би било разпределено.

# 34
  • Мнения: 1 161
Шоки, благодаря за новата тема.

Жаки, Честит Имен Ден! Бъди здрава!

При мен се получава прозорец от 12 часа между вечерята и закуската на следващия ден. Тренирам на гладно. Дори и да са минали 2-3 часа след хранене не мога да тренирам след това. Усещам вкуса на всичко, което съм яла . На гладно ми е най-добре.Имам и достатъчно сили. След душа вече съм гладна, така че 12 часа са ок за мен.  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 2 199
Аз имам опит с ЦХ с прозорец от 20-24 часа  Wink
Чувствах се страхотно и ми се отразява чудесно Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 12 011
Аз имам опит с ЦХ с прозорец от 20-24 часа  Wink
Чувствах се страхотно и ми се отразява чудесно Simple Smile

Това си е почти или съвсем цяло денонощие, което за мен означава глад.

# 37
  • Мнения: 2 199
Въпрос на интерпретация  Wink
Не съм гладувала и не съм изпитвала нужда от храна.
Яла съм достатъчно.

# 38
  • Мнения: 493
 Честит имен ден на всички празнуващи днес  bouquet  и на голяма патерица поздрав за отминалия РД на Кам с голяма благодарност за нейната всеотдайност  bouquet bouquet bouquet

 И аз напоследък се старая да спазвам ЦХ по схемата ( 16-8), като храненето ми е от 10 до 18ч. Стремежът ми е да премахна късното хранене. Определено с по-ранна вечеря се чувствам по-добре и сънят ми се подобри.

Ето на каква статия попаднах днес http://zdravivsekiden.com/iajte-poveche-maznini-za-da-pedpazvate … ceto-i-mozaka-si/ . Дано все повече такива статии се появяват и хората да променят вижданията си относно храненето.

# 39
  • Мнения: 65
И аз благодаря. На Шоки за новата тема и на Дани за хубавата статия! Честито на Джаки и другите именици !

# 40
  • Мнения: 6 346
Най-важното е човек да не се насилва - ако спокойно, без да прегладнеете, можете да пропуснете едно хранене (закуската или вечерята), тогава го правете, ако решите, не е задължително. Следете за реакциите на тялото в по-дългосрочен план, например дали няма да се появат проблеми с цикъла, да започнете да мислите прекалено много за храна и да не се чувствате добре психически, евентуално да започнете да напълнявате, което би било признак на забавяне на метаболизма. И наистина не си бройте залъците в прозореца за хранене, макар че според мен и тогава не трябва да се насилвате да ядете повече, отколкото ви се яде. Абе, нищо не трябва да се прави насила, това е главното. И освен това мислете защо започвате циклично хранене - моето мнение е, че трябва да има сериозна причина, а не просто за ускоряване на отслабването или когато остават само 2-3 кг за сваляне. Всяко насилие, което прилагаме върху тялото си, има последствия и в един момент може да се окаже, че сме извадили очи, вместо да изпишем вежди.

Фънг е привърженик и на други схеми, например да се гладува през ден. Някъде четох, че за времето на гладуването разрешава да се пие костен бульон заради минералите, особено при по-продължителни гладувания - ако се планира фаст от 3-4 дни например. И такива по-продължителни прилага при пациентите си, но пак казвам - неговите пациенти са хора със сериозни проблеми и са под неговото наблюдение. Естествено, че 3-4 дни без храна няма да навредят при здрав човек, особено ако е кетоадаптиран отпреди, но все пак не трябва да се прибягва към такова гладуване често.
Скрит текст:
Имам един познат швед, който е бил с диагноза диабет (тип 2) и най-напред е минал на стриктно НВ-ВМХ. Така е карал 1-2 години, мисля, а може и повече да е изкарал, не съм сигурна. След това под влиянието на лекциите на Фънг е започнал да експериментира с фастове - понякога по 24 часа, друг път по 2-3 дни, но тези по-дългите ги прави веднъж на 3-4 месеца. И целта му през цялото време е да подобри максимално инсулиновата си чувствителност, за да може в някой момент да се върне към по-либерално НВ-ВМХ или палео, т.е. да яде кореноплодни, по малко плодове, без да си върне и диабета - да има нормална инсулинова чувствителност, с други думи. Но това е човек, който преди това на практика си е бил решил здравословните проблеми - нормализирал е захарта и гликирания хемоглобин, вече не го водят диабетик. И прави тези фастове с определена цел. Свалил е и десетината килограма, които са му били в повече, но това още с първоначалния стриктен период на НВ-ВМХ. Сега просто цели максимално добро здраве и работи за лека старост, защото е на години вече.

Последна редакция: нд, 20 мар 2016, 08:16 от Cioccolata

# 41
  • София
  • Мнения: 5 856
На мен добре ми се отразява фаст на течности по време на пълнолуние. Тогава тялото сякаш по-лесно освобождава задържани течности. Но, при мен не е чай или фреш, ами айрян без сол или месен бульон.

Чоки, един въпрос към теб. Ти беше писала за маслото от вечерна иглика (не помня кой лекар препоръчваше). Въпросът е как действа, защото четох, че може да повиши естрогените и да облекчи менопаузата. Да, ама аз активно произвеждам кисти в гърдите, а за тях ми бяха казали, че се влияят от производството на естроген.

# 42
  • Мнения: 6 346
АРТЕМИС, за маслото от вечерна иглика е доказано в 2 проучвания, че влияе много положително върху фиброкистозната мастопатия (това е едното проучване) и върху клетките от карцином на гърдата (второто проучване). Влиянието му се изразява в това, че блокира действието на естрогена върху тях, затова при мастопатията се получава облекчение на симптомите, а при рака предполагам, че ефектът би бил да не се стимулира размножаването на клетките. Но не искам да давам повече съвети. Peace
Скрит текст:
Ето това са двете проучвания:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16514648
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17243118

Не разглеждат ефекта само от гама-линоленовата киселина (това е активната съставка в игликата), а я разглеждат в комбинация с йод и селен, но установяват, че и поотделно всяко от трите вещества, и трите заедно имат този положителен ефект.

Последна редакция: нд, 20 мар 2016, 08:34 от Cioccolata

# 43
  • Мнения: 20 214
Да се запиша и аз в новата тема, благодаря Шоки.
Тази иглика стана като някаква панацея, имам чувството, че половин форум я пие  Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 735
След снощния РД,  през нощта едва не умрях от болки в стомаха. Не знам на какво се дължаха, но не съм мигнала. Хапнах само 3 кюфтета, домашно приготвени от майка ми, шепа сурови ядки и малко салата. Единствено по-различно беше, че изпих  40-50мл уиски и изядох част от декорацията на / убийствено шоколадово-сладката/ тортата- пресни ягоди и киви, но това бяха не повече от 40гр, обаче аз от 3мес. откакто съм на този режим не съм опитвала никакъв плод.
Днес продължава да ми е тежко на стомаха и не искам да видя храна. Ще изпия нещо обезболяващо.

Общи условия

Активация на акаунт