Дъщерите тийнейджърки

  • 105 406
  • 778
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 915
Гримираш се - по мое мнение - лек ежедневен грим, който да те кара да се чувстваш красива и със самочувствие.

      Моето мнение е, че на 12-14 е рано за грим, било то лек и ежедневен.Нека децата да имат достатъчно време да бъдат деца.

# 16
  • Мнения: 387
Гримираш се - по мое мнение - лек ежедневен грим, който да те кара да се чувстваш красива и със самочувствие.

      Моето мнение е, че на 12-14 е рано за грим, било то лек и ежедневен.Нека децата да имат достатъчно време да бъдат деца.

То е въпрос на гледна точка. За мен лек ежедневен грим е крем за лице, сенки за очи и гланц за устни - nude нюанс, а за други ... доста повече, да речем.

Иначе, струва ми се, никой не е отговорил на 1вия въпрос на момичето - лично мен ме дразни това, че дъщеря ми като че ли не ме чува, като й говоря, че обръща доста голямо внимание на таблета си. Такива неща, за сега ...

Последна редакция: пн, 21 мар 2016, 12:45 от denim123

# 17
  • Мнения: 2 760
Дъщеря ми току-що навърши 12. В училищната чанта носи кърпички, повечко превръзки, когато е в цикъл, и поне една задължително да има, ако се случи да ѝ дойде в училище, балсам за устни, ако се сети да си вземе.
Дезодорант слага сутрин, гримовете са забранени. Сресва се също сутрин, а косата е вързана през деня, тоест и гребен не носи.

Но установявам, че започва да има проблем с хигиената. Преди не можех да я изкарам от банята, сега по десет пъти я подканям да си вземе душ.

# 18
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Гримираш се - по мое мнение - лек ежедневен грим, който да те кара да се чувстваш красива и със самочувствие.

      Моето мнение е, че на 12-14 е рано за грим, било то лек и ежедневен.Нека децата да имат достатъчно време да бъдат деца.
Е, точно там е работата, че те на 14 вече не са деца, а са си тийнейджъри. Четат списания тип "Космополитън", в които пише, че ти трябва грим за 200 лева, за да изглеждаш "естествено" и се комплексират от определения като "не ти трябва грим", "още си дете" и "имаш време да се гримираш като порастнеш". Вярно, че дъщеря ми е още много далече от тази възраст, но считам, че майка ми беше страхотна в това отношение. Лично тя ми купуваше сенките и червилата! И това беше много по-добре, отколкото да си купувам хем некачествена (евтина) козметика с личните ми пари, хем да не е много сигурно как ще изглеждам като се намацам с въпросната.

И пак всичко е въпрос на разбиране и вкус - за мен сенките не са част от "лек, ежедневен грим", но определено има жени, на които им стоят добре и през деня.

Относно хигиената - човек се къпе толкова, колкото има нужда. Когато съм на работа се къпя сутрин и вечер, съответно нормално за мен е всеки да се къпе преди и след излизане. Сега съм си вкъщи и се къпя и по-често, защото от хормоните непрекъснато ми е топло и съм нон-стоп потна. От тази гледна точка - ако детето има нужда от по-често къпане - няма лошо.

# 19
  • Мнения: 387
И пак всичко е въпрос на разбиране и вкус - за мен сенките не са част от "лек, ежедневен грим", но определено има жени, на които им стоят добре и през деня.


Зависи как са поставени, в какъв нюанс са и т.н. Аз си слагам тъмно сиви сенки по ръба на горния клепач - като молив, но линията е малко по-плътна. Ако се сложат върху целия клепач до веждата - не е като лек, ежедневен грим.  Peace

# 20
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Лек, ежедневен грим/както и да го разбирате/ в 5, 6- ти клас абсолютно не го разбирам Naughty Виждала съм момичета в тези класове с "лек" грим - ами, не изглежда добре на лицето на едно дете нито спирала, нито червило, камо ли пък сенки ooooh!

# 21
  • Мнения: 387
За 5-6 клас мисля, че бих позволила само балсам за устни.

Относно тампоните - абсолютно съм против за младо момиче в тази възраст.

Аз встрани от темата да питам - знам, че е индивидуално, но кога горе-долу започва окосмяването?  newsm78

# 22
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Да, повечето 12- годишни са 5-ти клас Wink

Относно окосмяването - индивидуално е , и при всеки е различно - дъщеря ми е на 9 год./и половина почти/, но е руса и няма грам косъм - някакви мъхчета само по краката. Има съученички обаче, вече с по-сериозно окосмяване, акне и др. съпътстващи пубертета признаци Wink

# 23
  • Мнения: 2 760
Деним, при дъщеря ми на 11 годишна възраст се наложи махане на косми под мишниците, там някъде започна и интимното окосмяване да се активизира стабилно. Има мъх над горната устна, дано изчезне сам, засега не пипаме, макар че се засилва и очаквам скоро да има драми по въпроса, и съвсем слабо по краката.
Т.е. от около десетгодишна възраст при нея полека-лека се започна с окосмяването и с пълна сила след идването на първия цикъл нещата вървят към истинско женско тяло. Вече купувах нови сутиени, омаляха ѝ...

# 24
  • Мнения: 8 952
Нищо не ме дразни у дъщеря ми /16г./ толкова, колкото нелюбезния тон. Аз разбирам, че на тази възраст хормоните бушуват и те правят да не си в най-доброто си настроение, но не е редно пък да си изкарваш нервите на най-близките - хората в семейството, които не са ти направили нищо лошо, а напротив - чудят се как да направят най-доброто за теб!

Изобщо, ако има начин тийнейджърите да разберат, че родителите са приятели, а не врагове, мисля, че всичко би било наред.

Побеснявам и от невдигане на телефона, когато се опитвам да се свържа. Примерно закъснява, аз звъня, а тя не вдига. Сещате се, че веднага почвам да се притеснявам. Това тя много добре го знае и й го напомням доста често, но въпреки това не вдига. Звукът би изключен и не го чувала. Ами да направи нужното да го чува. За мен е важно и това, че тя не се съобразява с моята молба за мен е обидно и ми говори за неуважение и непукизъм.  Tired

Ей такива неща ме дразнят и обичайно се причина за стълкновения вкъщи.

# 25
  • Мнения: 11 915

Побеснявам и от невдигане на телефона, когато се опитвам да се свържа. Примерно закъснява, аз звъня, а тя не вдига. Сещате се, че веднага почвам да се притеснявам. Това тя много добре го знае и й го напомням доста често, но въпреки това не вдига. Звукът би изключен и не го чувала. Ами да направи нужното да го чува. За мен е важно и това, че тя не се съобразява с моята молба за мен е обидно и ми говори за неуважение и непукизъм.  Tired


Дали не е някакъв опит за извоюване на самостоятелност?
По-добре и кажи, когато закъснява тя да ти се обажда, че ще закъснее, иначе може да и е неудобно от околните.

Като говорите за премахване на окосмяване, чудя се това важи ли за момчетата?
Някак, не мога да си представя, че скоро ще трябва и косми да се махат, странно ми е.
Имам син, знам, че при тях по-късно се случва всичко, още повече е и рус, не зная как ще се борим с окосмяването, ако се наложи.

# 26
  • Мнения: 7 325
важи и за момчетата - да.

# 27
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 322
В темата са дадени и добри, и налудничави предложения. Тампоните са разнищени вече. Аз бих желала да обърна внимание на предложението за дезодориране след физкултурата. Не мога да си представя как ще използва ролон или спрей на потно тяло. За мен е достатъчно да смени бельото или тениската. В българските училища рядко в съблекалните има топла вода и душ, а за време пък - хептен (10 минути е междучасието). Забърсва потта с някой сух край на тениската и сменя с чиста. Ако мишниците ѝ са чисти и сутринта си е взел душ и се е освежила с дезодорант, няма смисъл от чак толкова ароматизиране.

Светкавица, и момчетата си ги махат вече. Пожелае ли твоят юнак, не му отказвай. Не е някаква чутовна загуба отскубването на някой и друг мъжки косъм от крака или подмишници. Не го разубеждавай, помогни му със съвет и го заведи на козметик, ако на теб не ти се занимава. По-добре два пъти в годината да е по-гладък от теб, отколкото фиксиран в космите, които едвам изтрайва.

# 28
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Здравейте, мили майки! Съжалявам, че пиша тук, но мисля, че вие сте най-компетентни да ми отговорите. Имам няколко въпроса от различни сфери.
1. Откакто започнах пубертета, всички казват, че съм променила, относно поведение. Не се разбирам идеално с родителите си, въпреки че полагам големи усилия. Можете ли да ми дадете някой, друг съвет, да кажете, какво ви дразни, от нещата, които правят вашите тийнейджъри.
2. Какво трябва да носят според вас дъщерите ви във възрастта 12-13-14 години в ученическите си чанти - относно дамски превръзки, дезодоранти и всичко необходимо.
3. Каква лична хигиена трябва да поддържа всяка тийнейджърка? Какви няобходими продукти са й нужни?

Благодаря на отговорилите! Ще ми е интересно да видя, какво мислят родителите.

За мен е страхотно, че мислиш за родителите си, на твоите години мислех само за себе си Simple Smile) Родителите ти са късметлии. Ако просто ги попиташ какво ги дразни и им кажеш, че държиш на тях и се опитваш да бъдеш добра дъщеря, според мен ще ги смаеш съвсем Simple Smile)

2. Носи винаги поне една превръзка (или 2), ако ти дойде неочаквано. Ако си в цикъл и повече. Мокри и сухи кърпички, гланц/балсам за устни, дъвки без захар за свеж дъх, друго ежедневно не се сещам. Вече за екскурзия с преспиване има и четка, дезодорант, душ гел и т.н.
3. Интимен гел (Лактацид например е добър като цена-качество, купува се от аптека) е нещо ново за тази възраст. За мен превръзки е по-добре от тампони, дори след като съм раждала, камо ли като девствена, но знам, че има и момичета, които от малки са на тампони. Хубава четка за зъби, която се сменя на 3-4 месеца и се мият зъби поне 2 пъти на ден, ако си на обяд вкъщи може и след обяда. Душ-гел (сапунът изсушава доста) и ако ти харесва и крем за тяло за мазане (не е задължителен, но аз му се радвах като тийн). Крем за лице след 20г се препоръчва, освен ако нямаш акне и специални нужди. Има и гелче за измиване на лице, но питай в аптека за тази възраст. Колкото можеш повече неща купувай от аптека след консултация, а не от каталози и козметични магазини.

Последна редакция: чт, 28 мар 2019, 09:44 от Tatti

# 29
  • Мнения: 5 508
Естествено, че важи и за момчетата Peace
Няма нищо странно в това едно момче в тийн-възраст да си маха мустака или космите под мишниците. За краката - за мен поне е излишно най-вече в такава възраст, а за интимните части - не знам, но може би е една идея по-добре да ги няма.

Относно рол оните и дезодорантите - когато аз бях ученичка след час по физическо винаги си минавах мишниците и областта около гърдите с мокри и сухи кърпички, защото там се потях повечко, а след това - задължително рол он или дезодорант против изпотяване Peace
Все пак не е казано, че щом детето е имало физическо трябва да стои потно до края на деня (не навсякъде часа по физическо е последен). Имах такъв съученик до 7-ми клас - след физическо си навличаше дрехите като преди това само малко се забърсваше, а след това в часовете беше трудно за стоене Sick
Да не говорим, че някои 13-14 годишни ходят и по кафенета, в които околните пушат или стоят в междучасията около пушещи приятели и е нормално преди да влязат пак в час да се напръскат малко с надеждата, че ще претъпят миризмата малко от малко.

Общи условия

Активация на акаунт