За или против сте връщането на униформите в училище?

  • 16 758
  • 223
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 7 242
И кво сега - има ли реална вероятност да върнат униформите или само си чоплим по клавиатурите newsm78

# 61
  • Мнения: 46 650
Вчера нямах време да пиша, да кажа аз защо съм против Blush

Равенство никога няма да има, пак ще има слаби и дебели, пак ще има такива с по-хубави, с по-дълги и по-гъсти коси или и главите им ще обръснем 0 номер? За всяко училище униформите ще са различни, винаги ще има такива, които са "по-смачкани" от другите, дали поради различни вкусове, дали поради връзките на Директора с някое шивашко предприятие, което толкова си може, детето ще се срамува от това, че учи в даденото училище, колкото и престижно да е, само, заради едната униформа.

Другото, което ме притеснява е, че няма да се изненадам, ако за момичетата в комплекта има само пола ...

Третото е, че не си представям как зимните униформи ще паснат еднакво на всички за да са топли и удобни, някои с една блузка умират от жега, на други им трябват вълнени дрехи.

Разходите за родителите по перо дрехи не само, че няма да намалеят, а дори ще се увеличат. Децата пак ще си искат дрехите, които са модерни, но към тях ще добавят и няколко комплекта униформи (поне 2 зимен и 2 летен вариант). Освен това децата в тези години растат, братовчед ми стана почти 2 метра на 17 години, последните 3 години преди това панталоните му ставаха къси на 2 месеца, в този случай какво се прави- нова униформа, къси панталони или да се дошива парче от долу?

И не на последно място, отношението на подрастващите към всяко задължително нещо е негативно, няма начин да не се засилят и без това нормалните за поколенията неразбирателства- с родители, учители и т.н.
 
Единствения вариант, с който съм съгласна е емблема на училището, която да се поставя в/у дрехите или краен вариант- само сако!

# 62
  • Мнения: 2 575
8. Това е насилие над личността на децата.
! Ако не се научиш от малък да спазваш правилата, нима ще се научиш като по-голям да го правиш?

 "Нарушават правата на детето ми, щото искат да носи грозна униформа, не му дават да пие и да пуши..."  Mr. Green

Абсолютно съм съгласна с вас - щом носенето на униформа е насилие над личността, представям си как би се чувствала същата личност, когато ще трябва да се съобразява с ред и закон, далече по-сериозни от едната униформа.
Ето защо тук в БГ сме все още далече от цивилизацията, в която има закони, ред , полиция и наказания. Мноого по-лесно и приятно се живее в държава, в която хората са научени на ред ( без да се заличава прословутата им индивидуалност #Crazy), но ние нали сме все тарикати...... ще си караме по старо му Twisted Evil...

# 63
  • София
  • Мнения: 6 239
8. Това е насилие над личността на децата.
Миа, не виждам нищо насилствено над личностите им Rolling Eyes. Децата още в най-ранна възраст, трябва да знаят, че в живота има правила, които трябва да се спазват. Правилата понякога спасяват живота! Ако не се научиш от малък да спазваш правилата, нима ще се научиш като по-голям да го правиш? Униформата е била едно от правилата в училище. Емблемата на училището е била гордост, че учиш в това училище, символ някакъв... Естествено, няма равенство в живота, но май това не трябва да се осъзнава още в училище... Ражда лоши пороци.

Браво!!!!

Освен това вече взех да се ядосвам, защото в БГ като гледам вече хората започнаха под път и над път да си измислят права!!! Всеки тая дума си я тълкува както си иска и така както си търси измислените права така дава пари под масата на КАТ, чиновници и пр.... Ей това е картинката.... така и с "Нарушават правата на детето ми, щото искат да носи грозна униформа, не му дават да пие и да пуши..."  Mr. Green

Това е моето мнение. И тъй като съм защитник на всички видове свободи, уважавам и свободата на чуждото мнение. Дори се опитвам да го разбера Peace Предполагам привържениците на униформата я виждат като акт на законност (ама как тъпо го казах). Т.е подобно на законите, които не са приятни, но са задължителни и трябва да се спазват, за да има ред. Аз просто не смятам, че неуниформените деца са чак такава голяма заплаха за каквото и да е.

Относно правата и правилата. Да вероятно малко се изсилих за правата на децата, защото може да се каже, че те не разбират кое е за тяхно добро. Но нямам ли АЗ ПРАВОТО да облека детето си по мой вкус и АЗ да формирам у него такъв? Или да ИЗБЕРА дали да учи в училище където има униформи или в такова където няма? Не може да се сравнява пиенето, пушенето, побоя над дете с нещо толкова невинно като облеклото. Аз съм ЗА спазването на правилата, стига те да са добре обмислени. И ако се утвърди носене на униформа ще трябва и моето дете да спазва това правило.
Но като спомена Vache за родителите, които се възмущават, че не дават на децата им да пият и да пушат (и аз съм виждала доста такива) се замислих, че може би напоследък родителите толкова зле възпитават децата си, че се налага обществото да изземва помалко тези функции. Дано е за добро! Peace

# 64
  • Петрич
  • Мнения: 321
Против

# 65
  • Мнения: 2 922
Гласувах с за , след одобрение от родители и ученици,
Но принципно съм за, ако в едно учлище си има установени униформи от 1-ви клас. А не станали ми ти тийнеджъри да им тупнат униформи  Crazy
Примерно, ако задължително ще се въвеждат във всички училища да ги въведат в първи клас за даден випуск и нещата постепенно да се променят с времето.

# 66
  • София
  • Мнения: 13 236
Eeeee, ама защо пречупвате нещата към качеството на униформите. Тук говорим по принцип!!!! То българина за всяко нещо така разсъждава... тръгва отзад напред... Не става дума за равенство... тази дума изобщо не е удачна. Разбира се, че винаги ще има добри и лоши, хубави и грозни, умни и глупави хора... Ама на забравяйте поговорката "По дрехите посрещат, по ума изпращат" Т.е. няма каквод а си говорим, но хората са предубедени ако видят лошо облечен човек (според съответния вкус). Това си е присъщо на човека. Нека не си кривим душата, че е така.... Освен това явно при прехода всичко старо се затри с лека ръка сега налага наново да се изграждат някои неща.

Миа, точно това имам предвид... в държавата ТРЯБВА да има правила, на всички нива. Аз също съм човек, който много държи на правата, но пък трябва да има и някои ограничения, които смятам за необходимо зло... Peace Hug

А за родителите.... не знам вече какво да ви кажа. Имам колежки с деца в пубертета и да ви кажа плаши ми се окото.... Родителят е този, който носи отговорност за детето си, за това какво ще му разреши и какво не. Ама да ви кажа в действителност много голяма роля играе "Всички ходят еди къде си", "Всички ги пускат еди къде си", "Всички ходят така облечени". не може да се пренебрегне този фактор, колкото и да не ми се иска на мен. И аз разсъждавах по друг начин, ама като видях действителността, друга песен запях. Трябва да има ограничения, контрол и правила от страна и на държава и на родители!

# 67
  • Мнения: 750
По принцип съм "за" - вече има достатъчно изложени аргументи, които няма да повтарям.

Единствено искам да добавя, че ако това е реален проект, пак слагаме каруцата пред коня. Най-малкият проблем на Училището в момента е облеклото на учениците в него.

# 68
  • София
  • Мнения: 13 236
По принцип съм "за" - вече има достатъчно изложени аргументи, които няма да повтарям.

Единствено искам да добавя, че ако това е реален проект, пак слагаме каруцата пред коня. Най-малкият проблем на Училището в момента е облеклото на учениците в него.

Охооо, това е друга мноооого дълга тема... Mr. Green

# 69
  • Мнения: 7 430
ЗА!!!

Коалта го е обяснила твърде добре Wink

# 70
# 71
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ЗА!

Всяко школо със собствени знаци и униформи Peace

Носила съм с огромна чест и гордост знаците и униформите на моето у-ще!

# 72
  • Мнения: 14 654
против униформите! никол много подробно е обяснила нейните причини да е против.моите са аналогични.особено тийнеджърите трябва сами да решават с какво да се обличат-всеки да ходи така както му е удобно и както се чувства най-добре

# 73
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Ох дано не ги махнат тук  Mr. Green Голям рахат си е  Peace
Освен това децата са ги приели за даденост и въобще не ги оспорват. Горди са с принадлежността си към някое училище и държат да носят емблемата. Скоро купих пуловер на моя, същият цвят като на неговото училище, но без емблема и той не пожела да го носи. Искал с емблема  Rolling Eyes
Иначе униформите са грочнички, но много практични.
Варират в няколко цвята и всяко училище си прави своя комбинация като добавят емблемата. Купуват се от магазините от където пазарувате и другите дрехи Wink На тази снимка например момичето е с лятна рокля. Зимните поли и сукмани са от материята от която е панталона на момчето, а момчетата лятото могат да носят къси панталонки  Laughing но само в началното училище.
Вариации на ученически униформи

# 74
  • Мнения: 1 858
за, при условие всяко училище да има отличаваща се униформа. И да е минала конкурс и родителско одобрение в мнозинство.
Пусни анкетка.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт