Италия 150

  • 71 172
  • 741
  •   1
Отговори
# 615
  • IT
  • Мнения: 3 704
Фей прекрасна почивка както и на другите момичета.Ние сме на село, има вятър и не е много за плаж, но така или иначе не прекарваме повече от 2 часа там. Народът почти си замина и е доста по-спокойно.

# 616
  • София
  • Мнения: 30 253
Не си остават за собственика,  следват колата.  Това поне е сигурно.  А иначе,  достатъчно е да не се кара в Италия,  и няма проблеми, ако все още има тежести.

Ето, това ни обясниха, но ние сме Тома Неверни. Ако италианските власти си я поискат от бг собственика?! Confused

Стана ми интересно...колата с автовоз ли е докарана? Защото ако е отписана значи е без италиански номера?

Не, докарана е на ход, има документи, че е минала граница. Имала е някакви италиански номера (транзитни били), но сега няма, свалени са.

# 617
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 822
Не си остават за собственика,  следват колата.  Това поне е сигурно.  А иначе, достатъчно е да не се кара в Италия,  и няма проблеми, ако все още има тежести.

Ето, това ни обясниха, но ние сме Тома Неверни. Ако италианските власти си я поискат от бг собственика?! Confused

Стана ми интересно...колата с автовоз ли е докарана? Защото ако е отписана значи е без италиански номера?

Не, докарана е на ход, има документи, че е минала граница. Имала е някакви италиански номера (транзитни били), но сега няма, свалени са.
Няма да си я поискат. Евентуално могат да се захванат с предишният собственик,но е много малко вероятно, имайки предвид колко време се иска да подобна процедура.  Но а сте минали оттук,  ще ви хванат още на първата бензиностанция. Четат номерата по електронен път и ако нещо не е наред с неплатени глоби,такси, осигуровки и други подобни, уведомяват най-близкият патрул, който ще ви чака най-любезно на първата отбивка.
Десита, линк като се прибера, както ти е ясно голямо щракане пада, а във ФБ не влизам през мобилния (паранои лични).
Лек път и на теб и приятни отпуски на вдички.
ох, много вятър и тук по морето Crossing Arms Мерси все пак! Печем се и се заглаждаме с пясъчна струя,все едно шкурка безплатна  Crossing Arms

Последна редакция: вт, 16 авг 2016, 12:43 от danilu

# 618
  • София
  • Мнения: 30 253
Скрит текст:
Не си остават за собственика,  следват колата.  Това поне е сигурно.  А иначе, достатъчно е да не се кара в Италия,  и няма проблеми, ако все още има тежести.

Ето, това ни обясниха, но ние сме Тома Неверни. Ако италианските власти си я поискат от бг собственика?! Confused

Стана ми интересно...колата с автовоз ли е докарана? Защото ако е отписана значи е без италиански номера?

Не, докарана е на ход, има документи, че е минала граница. Имала е някакви италиански номера (транзитни били), но сега няма, свалени са.
Няма да си я поискат. Евентуално могат да се захванат с предишният собственик,но е много малко вероятно, имайки предвид колко време се иска да подобна процедура.  Но а сте минали оттук,  ще ви хванат още на първата бензиностанция. Четат номерата по електронен път и ако нещо не е наред с неплатени глоби,такси, осигуровки и други подобни, уведомяват най-близкият патрул, който ще ви чака най-любезно на първата отбивка.
Скрит текст:
Десита, линк като се прибера, както ти е ясно голямо щракане пада, а във ФБ не влизам през мобилния (паранои лични).
Лек път и на теб и приятни отпуски на вдички.
ох, много вятър и тук по морето Crossing Arms Мерси все пак! Печем се и се заглаждаме с пясъчна струя,все едно шкурка безплатна  Crossing Arms

Благодаря и на теб! bouquet

# 619
  • In transit
  • Мнения: 12 044
Danilu, нещо не разбирам...колата е без номера (италиански) вече, нали така...те като я регистрират с БГ номера как ще ги засекат в Италия, че да ги карат да плащат чужди задължения?

# 620
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 822
Danilu, нещо не разбирам...колата е без номера (италиански) вече, нали така...те като я регистрират с БГ номера как ще ги засекат в Италия, че да ги карат да плащат чужди задължения?
ами, когато ние смених ме номерата на колата, ни поискаха в замяна старите. На мен цялата тази авантюра ми и много странна. Как са взели/закупили кола с fermo amministrativo? Тоест без libretto ? Когато се спре кола по подобни причини(fermo amministrativo) се извзема документа на колата (libretto). Oпс! Сега виждам и чета
Non risultano iscritte ipoteche. Veicolo sottoposto a fermo amministrativo. TRASCRITTO provvedimento di fermo amministrativo in data 08/10/2015 per euro: 1000. Atto di vendita del 01/02/2016. Trascrizione richiesta ex art . 36 D.L. 41/95 convertito con L. 85/95.
Значи е платил глобата и е минал акта в архива.  О, значи е наред всичко с продажбата.

# 621
  • София
  • Мнения: 30 253
Скрит текст:
Danilu, нещо не разбирам...колата е без номера (италиански) вече, нали така...те като я регистрират с БГ номера как ще ги засекат в Италия, че да ги карат да плащат чужди задължения?
ами, когато ние смених ме номерата на колата, ни поискаха в замяна старите. На мен цялата тази авантюра ми и много странна. Как са взели/закупили кола с fermo amministrativo? Тоест без libretto ? Когато се спре кола по подобни причини(fermo amministrativo) се извзема документа на колата (libretto).
Oпс! Сега виждам и чета
Non risultano iscritte ipoteche. Veicolo sottoposto a fermo amministrativo. TRASCRITTO provvedimento di fermo amministrativo in data 08/10/2015 per euro: 1000. Atto di vendita del 01/02/2016. Trascrizione richiesta ex art . 36 D.L. 41/95 convertito con L. 85/95.
Значи е платил глобата и е минал акта в архива.  О, значи е наред всичко с продажбата.

Ето това ми трябваше! bouquet Никой не можеше да ми го преведе тук т.е. да каже какво точно е значението на това изречение.

Иначе документите се провериха, талони, как е минала през граница, провери се и при производител (за рама и т.н.). Всичко е наред. Всеки вика, че няма проблем. Само това не беше ясно с италианските закони.

Много ви благодаря, момичета, че отделихте от времето си в темата, за да ми помогнете. bouquet bouquet bouquet

# 622
  • Мнения: 2 603
Здравейте, приятна почивка на всички. Ние бяхме няколко дни при свекърите и събота заминаваме за София! Точно 2 години не съм се връщала, на 18 август преди 2 години пристигнахме в Милано, жалко че се прибирам само за седмица, но заради отпуската на матео и кучето ще сме само седмица. Надявам се да мога да видя приятели поне.

# 623
  • Мнения: 1 545
Привет от Които!  Намасте!

# 624
  • IT
  • Мнения: 3 704
Деси (Якамоз) онзи ден се присетих за теб- за захранването на бебета. Моят племенник нищо не му спестяват, ама той е много лаком и яде всичко. Въобще не са го захранили и постепенно с ръж, ечемик, жито и т.н.
Десиии снимки после да покажете и Феиам и тя.

# 625
  • Мнения: 6 392
Приятна ваканция на всички! Simple Smile

Докато се ровичках по някакви дестинации и аз, случайно открих, че от 1 септ. Райън Еър откриват полети от Малпенса до София. На мен специално Малпенса ми е сто пъти по-удобна от бергамското летище, така че много се радвам. Дано се задържат!

# 626
  • Мнения: 8
Здравейте на всички,
Първо искам да се извиня, че нахълтвам така в темата. Искам да попитам живеещите мами в Италия, как стои въпросът с кръщенето. Ние живеем в Англия. Мъжът ми е католик, а аз християнка. Имаме 2 момчета - едното скоро ще навърши годинка, а другото на 3год. и половина. Много искаме да отидем на почивка в Италия и там да кръстим децата.
Ще съм много благодарна, ако някой ми помогне с информация.
Благодаря предварително и се извинявам ако темата е дискутирани.
Спокойна вечер Simple Smile

# 627
  • MI
  • Мнения: 11 868
Весела ваканция на всички! Десита, благородно ти завиждам.  bouquet

Деси, весело изкарване в София и лек път.

В България е горещо отколкото съм дошла, май точно когато най-накрая ще можем да пообиколим ще се развали и вали.  Rolling Eyes

Приятна ваканция на всички! Simple Smile

Докато се ровичках по някакви дестинации и аз, случайно открих, че от 1 септ. Райън Еър откриват полети от Малпенса до София. На мен специално Малпенса ми е сто пъти по-удобна от бергамското летище, така че много се радвам. Дано се задържат!
Дааа, и аз ги чакам с нетърпение.  Laughing Но доколкото разбрах поне в началото ще летят само есенно-зимния сезон. Дано има много хора и останат целогодишно.

# 628
  • Мнения: 2 603
Нели, мина ли сватбата?

# 629
  • Мнения: 2 199
Да и аз щях да питам за сватбата Simple Smile
Как е минала  Crazy

Аз съм поканена на кръщене в Италия (но не знам дали ще мога да отида), поне доколкото виждам кръщенето е много важно събитие за италианците (говоря пак за моите приятели). Кръщенето се планираше още преди детето да се роди...  Crazy и се подготвя организация с размерите на сватба:)  Heart Eyes
А какво може да се подари за баптизмото, имате ли идея?

Общи условия

Активация на акаунт