Още мъничко остана МАРТенче да е в мама - тема 12

  • 43 956
  • 496
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 20
Хоп и аз вече при родилите  Laughing
Накратко на 22.03.16г в 16.40 се роди бебе Лилия - 4220 кг, 52 см. Нормално раждане, предизвикано. В Майчин дом сме и вс е прекрасно освен ужасните хемороиди с който се сдобих  Hug

# 46
  • Мнения: 963
Цоп в новата темичка! И честито на вече родилите  Hug

Ние сме си в комплект още, никакви контракции, никакви болки, нищо  Rolling Eyes Все се надявах, че след вчерашното тичане по задачи цял ден, че и с това пълнолуние, може да тръгнат нещата, ама нъцки. Мислех, че с тази бременност като ми е определен по-коректно термина, нещата ще си тръгнат сами навреме... ама пак към преносване отиваме. Най-много да се сдобия с априлче, вместо мартенче  Crazy

За помощта от бабите - ние с каката съвсем целенасочено я отказахме, сега планираме същото. Таткото, за щастие, може да си вземе полагаемите дни бащинство и да се включи активно в лудницата от първите дни. Определено си мисля, че това, че се гледахме само тримата спомогна много и ние да се чувстваме по-уверени и бързо да влезем в ролята на мама и тати.

За разходките на кърмачета - аз съм екстремистка и кърмех навсякъде  Mr. Green и по паркове, и по градинки, и по пейките пред блоковете. Изобщо не ми е пукало, в крайна сметка най-важно е бебето ми да е нахранено. Може би и това, че имах доста кърмещи приятелки с малко по-големи бебоци ми помогна много да не се притеснявам от самото начало. За по-притеснителните мами - винаги можете да се покриете с шал/ пелена/ специално покривало. Но това, че кърмите е страхотно удобство и за вас, и за бебето - храната е винаги с вас, така че изобщо не трябва да ви пречи на разходките.

За замразяването на кърма - в предната ми отчетна тема се оказа, че доста мами са си накупили пликчета за замразяване, които после бяха придали кофти мирис на кърмата и бебетата бяха отказали да я пият. Та, ако имате количества и складирате - размразете скоро и проверете дали е ОК, че е грехота после да се окаже неизползваема.

За гладенето на дрешките - с каката гладих само преди раждането, сега и толкова не съм. Не виждам особен смисъл, при положение, че не гладя нашите дрехи, а бебето е нон-стоп опряно в тях. С изваряването по същата причина спрях в момента, в който каката се научи да се търкаля от гръб по корем и обратно и откри колко е интересно да ближе пода  Mr. Green

# 47
  • Мнения: 42
Здравейте,моята Ирина също се роди 2600 и 47 см. Меги и аз имам няколко сраствания,но големите болки бяха първия ден.Аз родих  със секцио във Вита и бях целия ден на обезболяване вкл. И през ноща и на 2 ден вече бях по-добре.Днес ми е 4 и ме боли само коато ставам и кърмя.Олиото наХип е супер,с баткото го ползвах и сеа съм взела същото.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 956
МЕги, мисля,ч е при нацепена кожа на бебето и много суха, супермаркетските козметики за бебета не са добра идея. НЕ са добра и дея и почти всикчи аптечни. Най-добре си преварете вкъщи един скъп хубав екстра върджин зехтин, Взимат се 100-тина милилитра, слагат се в чисто предварително преварено и вече сухо бурканче, затваряш бурканчето с капачката и  после слагаш в някоя тенджера със студена вода. Слагаш тенджерата на котлона, включваш и чакаш водата в тенджерата да заври и после още 10 мин държиш така да преседи бурканчето със зехтина във врялата вода. Т.е. най-просто казано - преваряваш зехтин в бурканче на водна баня. Чакаш да изстине разбира се и тогава го ползваш.
На Себа мед козметиката също е много хубаво направена за бебета. В аптеките не я предлагат активно, защото консултантите не получават премми и проценти за нейните продажби. Виж, биодерма и уриаж ще ти натикат направо насила...
И ние още се носим.... Моят термин е сметнат реално за 6-ти април, макар аз да си знам, че ходихме на море 1 седмица по-рано от календарната овулация. Т.е. терминът ми с иго смятам да е 29 март... Баткото ми е болен и не е н аучилище. Готвим се за класно по български (във втори клас и такива екстри вече има в по-сериозните училища)... Той не ще да учи, иска да си лежи с таблета и телевизора... Разправяме се, аз го заплашвам,ч е всеки момент отивам да раждам и той остава неподготвен за класното другата седмица... НЕ действа Simple Smile))))))) Разбира се, сега като не ми остана време, ми изчезнаха всикчите контракции и болки, дето ги имах 9 месеца... И мога даже да тичам дет се вика... И направо не вярвам, че ако кача 30 етажа стълби ще родя Simple Smile)))))))) А до онзи ден за 3 етажа и трябваше да лягам да задържам...  Секс не ща да предприемам, че ме е страх да не ми изтекат водите, а още да не се е нагласила останалата работа с тялото ми за раждане... Вече забравих и какво съм си подготвила з аболницата и какви дрехи къде съм подредила за бебето... От толкова отдалече се бях засилила да раждам...

# 49
  • Мнения: 963
Пролет, той и сексът не помага при нас  Laughing ама гледам да се възползвам, че предният път след раждането нито имах мерак, нито тялото ми беше в кондиция за такива работи доста време.

За багажа - и аз вече имам чувството, че всичко съм забравила кое къде е, даже мислех снощи да карам мъжът ми да разтовари сака от колата ( Crazy ) и да проверявам, ама се удържах.

# 50
  • Мнения: 2 009
Аз също съм в графата "безотговорни майки". Не съм гладила дрехите на баткото,нито пък сега ще гладя. Според мен преди време условията са го налагали. Голяма част от жените са прали на ръка или с перални от типа Рига,които реално перат с топла вода единствено в началото,когато я налееш и така микробите не измират. Сега при наличието на такива мощни перални,перящи на високи градуси не мисля,че има нужда от гладене,освен от естетична гледна точка.
За кърменето и аз си кърмех навън,но покрита с пелена. Някак не се приема добре жена,хранеща по този начин детето си на обществено място и едва ли не бива заклеймявана как е дръзнала да си показва гърдите. Интересно обаче,че мъжете ,облекчаващи се по-малка нужда на стената на някоя сграда се приемат за нещо едва ли не нормално и никой не се впечатлява...

# 51
  • Мнения: 351
Честито на мамите на новодошлите бебчета! Да са живи и здрави!

За помощта - никога не съм искала такава, а и при нас е сложно. Моята майка отдавна почина, баща ми живее в друг град, свекито - в друга държава. Така че идват само за седмица-две. И като дойдат се грижат повече за големите деца - водене на градина, на уроци и евентуално готвене. За бебето няма какво да ми помагат. Нито могат да го нахранят, нито ми пречи да го преобуя. Няма и много място вече вкъщи. Утре ще дойде свеки с мъжа си и за целта големият ми син трябва да им отстъпи стаята си, а мъжа ми да спи в хола. Малко като дядовата ръкавичка ще сме, но за седмица все ще издържим.
Мен ме притеснява, че заради бебето, баткото не може да се наспива и сутрин едвам става за у-ще. Вече не сменям памперса нощем, за да не реве и да не буди всички. Мамите с по-големи дечица как сте решили този въпрос?

За кърменето и разходките - още с дъщеря ми си преодолях срама и я кърмех навсякъде без изобщо да ми пука. То от самата гърда нищо не се вижда, бебето и блузата закриват. Много ми беше удобно, че винаги имам топла храна! Wink Сега пак така ще практикувам!

# 52
  • Мнения: 31
Майка ми ми све се напъваха да ми помагат. Кошмар! Освен всичко останало ме караха да се чувствам некадърен родител и влязохме в няколко много остри спора. Опитаха се да прилагат методи от преди 30 години.
Последно снощи Коко хълцаше и све налиташе да му дава вода. И как така нямало вода за бебто вкъщи, какви били тия моди.
Изпадна в потрес като казах, че не е пил вода от родилното. Почти ме разпна и уби с камъни.
Наложи се да напомня с по-груб тон, че детето е мое и ще го гледам както преценя за правилно.
А той завалийката какви бузи е отпрал от жажда...

Установих, че когато съм сама ми е по-лесно да се организирам и да си свърша и домашната работа и за мен да остане време. Даже ММ съм командировала да спи в друга стая, че хем да не ми пречи като хърка, хем ние да си бръмчим на воля нощем. Simple Smile

Същата работа е и при нас. На моменти даже вече ми е забавно, как све изпада в ужас от факта че нямам приготвена вода или, че не си спазваме режима или че, не сме купили възглавница на детето Simple Smile. От сега още се почват уговорките как след първия месец се започват сокчета и т.н. Но дотогава тя ще си тръгне и ще се съгласявам с нейните съвети само по телефона - "Да, да разбрах, така ще направим"  Laughing Всички да бъдем доволни

# 53
  • Мнения: 2 111
Гери, много ми стана смешно като каза едно време пералните като са прали с топла вода само в началото, защото в Япония и днес се пере само на 30 градуса и пералните дори нямат опция за избор на градуси. Но не се глади. Явно перилните препарати са достатъчно добри за дезинфекция. Е, и сушилнята доста ги нагрява де  Thinking

Забравих да честитя новите бебенца!!! Не искам поименно, че да не пропусна някой, но да са ни живи и здрави  Hug

# 54
  • Мнения: 963
По повод съветите от близки: баща ми се опитваше след раждането на каката да ми дава акъл колко, как и кога да кърмя  Mr. Green при положение, че единственият му източник на информация е опитът на майка ми с мен и брат ми преди 30+ години... Бързо беше отсвирен и постепенно всички свикнаха да се съобразяват с нашите решения, когато става въпрос за нашето дете.

# 55
  • Мнения: 2 009
Snowche,в Япония перат на 30 градуса цялата програма,а с Ригата на такава температура ще се радваш максимум 10ина мин. До края на програмата можеш да се радваш ако ръката ти не се вкочаниса ,докато вадиш прането  Laughing

# 56
  • Мнения: 2 111
Snowche,в Япония перат на 30 градуса цялата програма,а с Ригата на такава температура ще се радваш максимум 10ина мин. До края на програмата можеш да се радваш ако ръката ти не се вкочаниса ,докато вадиш прането  Laughing
Joy Както винаги много духовита  Hug

# 57
  • Мнения: 2 009
Snowche,как е малката ни самурайка

# 58
  • София
  • Мнения: 293
jujka^  Радвам се,че всичко е минало добре. А това с полицаите е направо като филм.
За помощта,майка ми помага,но в нея се отключи някакво майчинско чувство (малката прилича на мен,а майка ми ме е гледала до 7 месечна и после е заминала да работи и ме е оставила на баба и дядо) и по някога направо ми я взима от ръцете , а аз се чувствам като некадърен родител. Знам че , не го прави нарочно,но е малко дразнещо. Иначе тя е къпе,мен ме е страх още. И мъжа ми от вчера почна да дава акъл,милия смени един памперс сам и се мисли за супер герой  ooooh!

# 59
  • Мнения: 331
Привет,момичета!И аз да се запиша в новата тема Simple SmileОт две седмици сме си в кьщи,и ви четях подробно,но все не смогвах.Тькмо успях,и-нова тема WinkИзчетох и нея успешно.Честито на всички,които са родили големите си ськровища в малки размери!Да са ви живи и здрави и много да ви радват!Нашата Анна е много добро бебе.Кьрмя я през три часа(през деня),и вечер като похапне в 21:00ч.,се сьбужда в 3:00ч.и после кьм 6:00ч.Като цяло успяваме да се наспим.ММ е бащинство,и ми помага много активно.Специализира се в изпомпването на кьрма Simple SmileСлед всяко кьрмене ме доизцежда.Складирам си вьв фризера запаси за в бьдеще WinkПомпата ми е на AVENT рьчна,много сьм доволна.Имам си доволно кьрма за сега.Достатьчно сьм спокойна,и се надявам да си запазя кьрмата за по-дьлго време.Операцията ми заздравява.Вече не ме боли толкова злокобно,само от времемна време напомня за себе си.Ползвах свещички Волтарен,като обезболяващо.Много добре ми се отразяваха.За предпазни средства,кьм момента ползваме кондоми.ММ не се дьрпа,че не ги иска и т.н.Аз никога не сьм се доверявала да ме пазят.Такава сьм си,залагам на по-сигурното.На десетия ден след секциото правихме секс по моя инициатива,да проверя,дали сьм се повредила Simple SmileЕ,не сьм Simple SmileВероятно ще е полезно за свиването на матката WinkИ за още по-топлите отношения в семейството WinkОбмислям да ми сложат спирала.Преди имаз и бях доволна.Още не сьм ходила на контролен преглед,за да ми кажат,кога може да ае сложи.На Анна кодата беше напукана в родилното.Там не ми даваха да я мажа с нищо,дори и крем за дупето не даваха.Само повтаряха,че носят отговорност,ако получи алергий и т.н.Като се прибрахме в кьщи,след пьрвата домашна баня,я намазах с чиста домашна мас.На следващия ден педиатьрката ни посети.Видя,че имам олио на Bubchen,и каза че е добро.И като и казах,че я мажа с мас,и стана лошо.От маста се получавали обриви.Обаче кожата и се оправи за 3-4 дни.Сега я мажа с олиото ведньж дневно,и с мас вечер след баня.Поне докато стане на месец,мисля да продьлжа така.Нямам помощници от бабешки произход и ми е екстра.Само наставления по телефона,хихи...Желая ви хубав ден,че Анна ме зове Simple Smile  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт