Изключително проблемно хранене на кърмаче

  • 18 463
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен,мами.Моят син е на 11 месеца и днес бяхме на консултация и вместо да наддаде той е спаднал с 400 гр. Sad . Отказва да се храни,предлагам какво ли не,дори наша храна предлагам и той не иска и не иска,така е от началото на декември.Никога не е предпочитал твърдата храна,винаги си е предпочитал млякото,още го кърмя,но поне си похапваше,а сега  всяка една хапка е борба.Педи каза,че е комплексно от зъбки,боледуване( до вчера беше на АБ,лепна го грип)  и това,че сега е в период на активност.Не знам дали е така,но се притесних от това спадане на телесна маса.Наистина вече не знам какво да го правя.

# 31
  • Мнения: 1 026
Здравейте и от мен,мами.Моят син е на 11 месеца и днес бяхме на консултация и вместо да наддаде той е спаднал с 400 гр. Sad . Отказва да се храни,предлагам какво ли не,дори наша храна предлагам и той не иска и не иска,така е от началото на декември.Никога не е предпочитал твърдата храна,винаги си е предпочитал млякото,още го кърмя,но поне си похапваше,а сега  всяка една хапка е борба.Педи каза,че е комплексно от зъбки,боледуване( до вчера беше на АБ,лепна го грип)  и това,че сега е в период на активност.Не знам дали е така,но се притесних от това спадане на телесна маса.Наистина вече не знам какво да го правя.
Напълно нормално е след всичко изброено, да е отслабнал. То голям човек да е ще отслабне. Не забравяйте, че вие все още имате БЕБЕ и основната му храна трябва да е кърма. Много е хубаво, че все още го кърмите. Не се тревожете -  кърмата задоволява всичките му хранителни нужди. Аз не съм привърженик на педагогическото захранване (хранене на бебето с храната на възрастните), защото не мисля, че се храня достатъчно здравословно, да не споменавам солта, захарта, яйцата и млечните.
Моя съвет е да преостановите храненето за поне седмица и да го кърмите, когато и колкото поиска и после да започнете захранването на ново. Аз спазвам това и мисля, че и за това малкия си хапва всичко и с кеф. Никога не го насилвам и така няма драми покрай храненето. Успех!
Как да помогна на детето си да придобие здравословни хранителни навици?
             •   Не прехранвайте бебето си.  Наблюдавайте кога дава вид на нахранено.
             •   Не го карайте да яде храни, които не обича. Уважавайте неговите предпочитания и не го насилвайте.
             •   Опитвайте се да предлагате балансирано меню – белтъчини, въглехидрати, плодове и зеленуци. Въздържайте се от захарни изделия, сол и мазнини.
             •   Избягвайте бързите закуски възможно най-дълго време.
             •   Не подкупвайте и не възнаграждавайте детето с храна. Вместо това предлагайте много прегрътки, целувки и внимание.
             •   Хранете  бебето в неговото столче винаги когато това е възможно, а не пред телевизора или в движение.

# 32
  • Мнения: 5
Преди няколко месеца бяхме преустановили хранене и беше само на кърма когато поиска,но сега няма как да се случи тъй като и кърмата си намалява.Той не приема нищо от шише,купих всички възможни шишета които има на пазара,е не иска и това е.Вода до скоро отказваше да пие дори с лъжичка,сега от 1-2 седмици се научи да пие от чашка.Четох,че може да не иска да се храни,ако има бяктерия някаква,утре ще пуснем и стерилна урина.Все съм виждала деца които не искат да се хранят с определени храни,ама моето не иска нищо.

# 33
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Пуснете изследвания на хемоглобина.Децата с нисък,нямат апетит.Моя син на 1 годинка също нямаше заместено кърмене,и не искаше да яде повече от 3-4 лъжички твърда храна.ЛЛ назначи изследване и се оказа 89.Пи желязо няколко месеца,а апетита се увеличи.

Общи условия

Активация на акаунт