"Kara Para Aşk"с участието на Туба Бюйюкюстюн и Енгин Акюрек- 88 тема

  • 126 245
  • 738
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 3 114
 Хубав колаж от Хаяско.

 Има превод на писмото на Туба на английски
Скрит текст:

# 511
  • Мнения: 9 292
   Привет в срядата без КПА!

    Майа Hug,Рина Hug

    Много топли,човешки думи на Туба, така се чувстват всички добри, чувствителни и толерантни хора ,които за съжаление явно са по-малката част от човечеството , щом агресията и насилието ескалира с всеки ден и дори час  ooooh! Но освен болка за съжаление , в думите и усещам и безсилие ,единствено ни остава да се молим ...

   

# 512
  • Сливен
  • Мнения: 3 118
                       Добър ден, Девреми! Hug


     Да са живи и здрави всички именници днес! bouquet


             

                   

   

# 513
  • Мнения: 9 292
   Честито на именниците, да са живи и здрави и свети Илия да ни помага!

   Днес е и професионален празник на пивоварите  Peace

  
Скрит текст:

  

   Превода на думите на Туба от Варна благодаря  bouquet
  "Ако да обичаш беше по-лесно отколкото да мразиш, ако да похвалиш беше по-лесно от това да се нахвърляш върху някого. Ако си подавахме ръка, ако вместо да обръщаме гръб, проявявахме повече съпричастност, ако преди да съдим другите, успявахме да се обърнем към самите себе си. Всички сме дошли по един и същи начин на този свят. Без да знаем в коя страна ще се родим, с каква вяра, от каква раса. Даже това да се родим не е наш избор. Ако можеше със съществуването си да отдадем дължимото на този свят, на въздуха,  на водата,  на дърветата. Ако приемахме това, че сме различни за нещо най-нормално и се хванехме здраво за ръце, ако се опитвахме да проявим разбиране един към друг, вместо да се отхвърляме взаимно. Ако предпочитахме да дадем възможност на другия да живее, вместо да го убиваме без да ни мигне окото. Защо не написах нищо и не направих никакъв коментар ли? Толкова ми е болно, толкова ми е трудно да проумея ставащото. Каквото и да напиша, няма да е достатъчно. Днес се помолих за всички нас. Дано всемогъщият Аллах  прости на човеците."

   Споделям всяка една нейна дума  smile3501

Последна редакция: ср, 20 юли 2016, 18:28 от araselia

# 514
  • Мнения: 3 114
Браво Ари ,
Изпревари ме...
тази снимка виждали ли сме я ..от финалното парти

Последна редакция: ср, 20 юли 2016, 20:42 от Maya@

# 515
  • Мнения: 9 292
     За снимката не съм сигурна дали сме я виждали,то всеки се беше снимал с почти всеки ...Човека ми е познат, ама от екипа ли е   newsm78

   

   

   

# 516
  • Мнения: 3 114
 Хайда ....става все по-страшно ..
 ОХАЛ- Извънредно положение се въвежда  в Турция за срок от 3месеца
- Каза Ердоган и удари с чукчето по -масата...
/да го разбирам ли??  като военно положение /
Тепърва ще се разбере какви ограничения ще се наложат....

Последна редакция: чт, 21 юли 2016, 00:44 от Maya@

# 517
  • Мнения: 9 292
    Добро утро!

   Майа Hugще видим какво ще стане,засега ни уверяват че няма да има ограничение в движението и събирането на хора,както и че принципите на пазарната икономика ще се спазват .Дано...

     Да изпием по кафе в очакване на хубави новини  Praynig

    
Скрит текст:

    

    

# 518
  • Мнения: 4 133
Здравейте елмерки. Hug Hug Hug

Нещата стават все по-сериозни и ужасяващи в Турция. Днес исках да пиша на моята приятелка туркиня да я питам как е, но се оказа, че си е закрила профилът във фейсбуук. Това не е присъщо за нея, защото тя беше активна в социалната мрежа и споделяше често. Според мен се страхува и затова е предприела подобна стъпка. Напълно я разбирам. Тя е от интелигенцията, а виждате как половината от тях са по затворите-учители, съдии, прокурори и тн. На останалите им е забранено да пътуват. Чудя се дали това важи и за актьорите?  newsm78 Във всеки случай нещата не са никак добре и си представям каква цензура ще наложат на сериалите и филмите. Направо не знам дали ми се гледа подобно нещо...

# 519
  • Мнения: 3 114
Здравейте Девремси1

Не ми се коментира положението в Турция, защото е политика  ,защото е преразпределение на света и световния черен пазар,но жалкото е, че потърпевши са хората от народа.
Скрит текст:
От някъде ми се е загнездило само едно изречение на баба Ванга от времето на разприте и разделението на Велика Сърбия" Страшно е това което става в момента,но най-страшния момент за света ще бъде ,ако се разбута Сирия ".
Аз тогава си казах "Боже какво пък общо има Сирия и какво ли отражение може да даде за разбутването на  света"  От 2 години насам  с новините свързани със Сирия ,само това ме гложди.
Та новини за нашите хора няма за сега...
но попаднах на следното:
В някои статии имаше инфо ,че Небахат Чехре ..влиза в Парченцата от следващия сезон...
Днес -тя е направила опровержение на тези слухове и е казала ,че се подготвя за нов проект.

http://www.gecce.com/haber-nebahat-cehreden-dizi-aciklamasi
 
От Днес за Берен. хубаво ще е да е истина ..
Скрит текст:
в Хюрийет има статия с въпрос "Берен.С бременна ли е ?"/абсолютно съм против такива статии основани на слухове и то по такива въпроси.
http://www.hurriyet.com.tr/beren-saat-hamile-mi-40157887?utm_sou … amp;utm_term=post
http://www.gecce.com/fotogaleri-beren-saat-hamile-mi-2
-Започнали са снимките на  сериала "Баща ми и синовете му" с участието на Бюлент Юнал ,Айча Бингьол и Джейда Дювенджи /много ми допадат и двете,но за гледане ,не знам.... /,който ще се излъчва по канал Д
http://www.gecce.com/fotogaleri-babam-ve-ailesi-setinden-ilk-kareler

# 520
  • Мнения: 4 133
Свързах се с моята приятелка, тя е добре, но хората са наплашени...Тя иска да емигрира с мъжа си, защото не виждат добро бъдеще в Турция.

# 521
  • Мнения: 9 292
   Привет,Елмерки!

   Майа Hug,точно същите думи на Ванга и аз съм срещала,но не помня кога и къде (дали четох във вестник или по телевизията  Thinking)и същите мисли ме тревожат откакто започнаха събитията в Сирия!
Скрит текст:
дори ми се струва,че и Нострадамус е предсказал ,че третата световна война ще започне от близкия изток ,моля се да съм в грешка  Praynig,нищо от това да не е вярно и да не се сбъдне

   Дейзи Hugнадявам се твоята приятелка да няма проблеми и да намери най-доброто решение за себе си и близките си  Praynig Мисля си ,че известните артисти и други могат да се устроят и в чужбина,имат и финансови възможности , и сега някои често пребивават в САЩ и Европа,имат роднини в Европа . Най-трудното както каза и Майа предстои за обикновените хора ...

   

# 522
  • Мнения: 1 875
 Hug Hug Hug

Привет,Елмерки!Ринка  Hug,Майя  Hug,Дейзи  Hug,Ари  Hug

Момичета потресена съм от случващото се в Турция!Моля се за всички интелигентни,добри и обикновенни хора!В тази страна се случва нещо страшно.Ето днес е убит шофьор,защото не е спрял за проверка,а ако решат да върнат смъртното наказание хиляди ще бъдат убити.Безумство след безумство тресат и Турция и света!Моля се да се вразумят тия държавници и диктатори,защото те се опитват да бъдат такива и за жалост май успяват!

Благодаря на Варна за превода  bouquet bouquet bouquet bouquet

Отново мъдри думи и голяма болка от казаното в писмото на Туба!Нека бог закриля всички близки и самата нея-толкова допринесла за славата на Турция и турския народ с положителни и хубави прояви.И като актриса,и като общественник,и като майка,и като жена,но най-вече като ГОЛЯМ и състрадателен човек!

# 523
  • Мнения: 3 114
Дейзи,
Предполагам, че доста народ ще предприемат стъпки за преселване към Европа от Турция, особено по образованите и които имат финанси и роднини в Г/НЛ/ Бе/,
дано и твоята приятелка успее да се уреди.
 Ари ,
значи не се вълнувам само аз от думите на Баба Ванга..
 Дано не познае този път, но нещата вървят натам.

Да си припомним хубавия екип на КПА, аз въртях въртях и пак гледам -сега съм на 21 еп/границата

 Кескинова , Hug

# 524
  • Мнения: 4 133
И аз съм чувала за това предсказание  на Ванга, че третата световна война ще започне от Сирия.

Иначе не е толкова лесно да се преместят хората, защото им трябват работни визи за Европа. Дори и да имат пари без визи не става.  

Ердоган тотално е откачил и ще съсипе държавата. Джансу, моята приятелка, ми каза, че само безмозъчните, фанатизирани поддръжници го подкрепят.

Общи условия

Активация на акаунт