PhytoCode - Качествена българска козметика /Тема 6/

  • 148 942
  • 763
  •   1
Отговори
# 720
  • пловдив
  • Мнения: 1 094
Наскоро и аз се сдобих с няколко продукта на фитокод. Крема за хидратация много ми допадна,съвсем лека текстура,която попива бързо и може и като основа за грим да се ползва.Нанасям от крема и на околоочния контур, също съм доволна,вероятно ще пробвам и околоочния скоро.
Лосиона за почистване също много ми хареса.
Взех си и интимния гел по препоръка тук от форума. Първите впечатления са,че е доста икономичен,но все още ще събирам впечатления.На крема за лице забелязах в съдържанието алкохол,това трябва ли да ме притеснява?
Повтарям се отпреди няколко страници, но BENZYL ALCOHOL и само Alcohol не е едно и също. Бензил алкохолът в случая е част от консервиращата система на продукта и няма изсушаващото действие на спирта, защото не е спирт. Не винаги, когато видите Alcohol в състава, иде реч за познатия ни спирт. Ако е написано Alcohol,  Alcohol denat. или Ethanol, тогава е спирт. Ако е написано Benzyl Alcohol или Cetearyl Alcohol, тоест пред Alcohol имате и друга дума, проверете комбинацията от двете думи.  Benzyl Alcohol например е ароматен алкохол, това е химично понятие, а Cetearyl Alcohol е мастен алкохол, пак химично понятие. Различни съединения са от спирта, който е вид алифатен алкохол, с различни свойства и различно действие в козметичните продукти.
Накратко - няма защо да те притеснява бензил алкохолът, няма да изсуши кожата. В продукт на Фитокод спирт няма да срещнем, в разрез е с концепцията:).

Благодаря много за разяснението. За мен е полезна споделената информация,тъй като не съм специалист в тази област . Вече съм напълно спокойна.  Simple Smile

# 721
  • Мнения: 310
Добри са офертите. Жалко, че няма комплекти с интимния гел, щях да се заредя.

# 722
  • Мнения: 19 302
Онзи ден гледах дневния и нощния Rose Kiss по 10лв в Бифит.  Розовата вода е 5-6лв. С доставката това не е никаква промоция.

# 723
  • София
  • Мнения: 570
Между другото, от серията Rose Kiss съм много доволна. Използвам вече втори дневен крем и от месец-два нощния. Имам пигментни петна на челото и на едната скула и доста лунички. Струва ми се, че на скулата петното почти е изчезнало, а на челото са изсветлели. Понеже не ползвам избелващи продукти, отдавам го на тези кремчета. Луничките обаче си седят.
А аромата на рози ми е любим.
Преди време си взех избелващия от същата серия, но от него не видях такъв резултат.

# 724
  • Мнения: 53
Между другото, от серията Rose Kiss съм много доволна. Използвам вече втори дневен крем и от месец-два нощния. Имам пигментни петна на челото и на едната скула и доста лунички. Струва ми се, че на скулата петното почти е изчезнало, а на челото са изсветлели. Понеже не ползвам избелващи продукти, отдавам го на тези кремчета. Луничките обаче си седят.
А аромата на рози ми е любим.
Преди време си взех избелващия от същата серия, но от него не видях такъв резултат.


Дневният крем,дали е подходящ като основа за грим?

# 725
  • София
  • Мнения: 2 512
Между другото, от серията Rose Kiss съм много доволна. Използвам вече втори дневен крем и от месец-два нощния. Имам пигментни петна на челото и на едната скула и доста лунички. Струва ми се, че на скулата петното почти е изчезнало, а на челото са изсветлели. Понеже не ползвам избелващи продукти, отдавам го на тези кремчета. Луничките обаче си седят.
А аромата на рози ми е любим.
Преди време си взех избелващия от същата серия, но от него не видях такъв резултат.


Дневният крем,дали е подходящ като основа за грим?
При мен е идеален /суха кожа/  Peace

# 726
  • София
  • Мнения: 570
Между другото, от серията Rose Kiss съм много доволна. Използвам вече втори дневен крем и от месец-два нощния. Имам пигментни петна на челото и на едната скула и доста лунички. Струва ми се, че на скулата петното почти е изчезнало, а на челото са изсветлели. Понеже не ползвам избелващи продукти, отдавам го на тези кремчета. Луничките обаче си седят.
А аромата на рози ми е любим.
Преди време си взех избелващия от същата серия, но от него не видях такъв резултат.


Дневният крем,дали е подходящ като основа за грим?

Не мога да кажа - не ползвам фон дьо тен, пудра, руж и др.

# 727
  • Мнения: 704
Между другото, от серията Rose Kiss съм много доволна. Използвам вече втори дневен крем и от месец-два нощния. Имам пигментни петна на челото и на едната скула и доста лунички. Струва ми се, че на скулата петното почти е изчезнало, а на челото са изсветлели. Понеже не ползвам избелващи продукти, отдавам го на тези кремчета. Луничките обаче си седят.
А аромата на рози ми е любим.
Преди време си взех избелващия от същата серия, но от него не видях такъв резултат.
Хидратиращият от серията LB е най-добрият избор при пигментни петна. Концентрацията на активните съставки е по-висока, отколкото в избелващия Rose Kiss.
Иначе избелващият ефект в случая сигурно идва от витамин В3 в нощния крем Rose Kiss. Този В3 ще излезе голяма работа Simple Smile.

# 728
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Аз съм абсолютно влюбена в почистващия лосион, ей сега поръчах следващата поред опаковка.
Приключих също хидратиращия крем, серумът, околоочния LB - всичко ми хареса и ще подновявам. Сега чакам също Red Out, помня, че добре ми се отразяваше в зимните месеци, а и прочетох в блога на Фитокод, че е добре решение в случай на подпухващи очи.

# 729
  • Мнения: 19 302
Аз също привършвам опаковка от дневния Rose Kiss и съм много доволна.

# 730
  • София
  • Мнения: 2 061
Да се произнеса и аз - също съм абсолютно влюбена в есенс лосиона от серията LB. Няма друг такъв. Уникален е просто - освежава, хидратира, почиства и същевременно съживява кожата.
През лятото ползвах Rejuvenating Daily Moisturiser и останах очарована. Сега ползвам Age Defining Revitalizing Cream  - и той ми се отразява чудесно. Избистри тена, сви порите, кожата е подхранена и свежа. Покрай намаленията си купих два коледни комплекта и ще ги редувам. Ще пробвам и почистващата пяна, която не съм купувала до сега. В единия комплект има и околоочен серум - ще го пробвам и него. Въобще, козметиката е страхотна!
bouquet

# 731
  • Варна
  • Мнения: 5 886
DonaFlor, задължително да споделиш за околоочния серум, на него не съм попадала още. Козметиката е наистина страхотна, а още повече ми харесва идеята парите ми да отиват при едни конкретни хора, които стоят зад една конкретна идея и работят здраво.
Ако не беше пустото любопитство постоянно да пробвам нова козметика, съвсем доволно и щастливо щях да си живея само с Фитокод.

# 732
  • Мнения: 4 461
Аз си живея с Фитокод от години и съм много доволна, даже не се интересувам от другите неща на пазара.
Взех за допълване само няколко неща на The ordinary и ги ползвам зимата, лятото съм само на Фитокод.

Околоочният е много добър, с него и buffet се справих със сухата ми, изпиваща всичко околоочна зона.
Преди това мажех по няколко неща по препоръки и т.н. и все не ми стигаше.

# 733
  • София
  • Мнения: 2 061
Тайга, и аз съм като теб. Пусто любопитство, не мога да го удържа. Сега съм взела и един комплект Revitalizing Supreme на Estée Lauder. Не че е толкова зор. Козметиката на Фитокод напълно покрива нуждите ми, но ей така да не се мина, да си дам парите и за тези. Ще ги сравнявам. То, в името на науката, не от чиста алчност за козметика 😜

# 734
  • София
  • Мнения: 1 355
съвсем доволно и щастливо щях да си живея само с Фитокод.

Аз си живея с Фитокод от години и съм много доволна, даже не се интересувам от другите неща на пазара.

И аз така - живея си от години с Фитокод, да са живи и здрави! Изключителна козметика, която се старая да препоръчвам при удобен случай!
А между другото околоочния гел е наистина много добър - коментирано е някъде из темата.

Общи условия

Активация на акаунт