Кухненски машини Kenwood и Kitchen Aid и др. - 4 част

  • 71 257
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
За тесто-минимална степен само.

# 676
  • София
  • Мнения: 4 397
Това е комплекта + още една голяма купа.
Мъж ми го поръча от ибей за 1640лв. , исках да пусна линк ама го няма вече.
Джемма , ако можеш по тази снимка от ляво на дясно да ми кажеш коя за какво е.
Първата която и казвам телена я ползвах за смес на палачинки, ама другитееее не знам какво да ги правя.Flushed


Последна редакция: вт, 10 мар 2020, 13:14 от kimbolina

# 677
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
2 рата е за тесто за хляб, козунак и др.
С третата аз правя мъфини понякога.
4 тата картофено пюре.
5 тата  е за  прибавяне на брашно примерно за кекс в разбитите с първата бъркалка яйца и захар.
Тук прави козунак Джема  Simple Smile
https://m.youtube.com/watch?v=GU0-A5r7jOg&t=114s

# 678
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Втората, куката, е за месене на тесто с мая.
Третата, к-образната, е замесване на маслени теста за сладки, омесване на кайма с подправки, яйца, ориз, с две думи за сарми и кюфтета. За картофено пюре, за размесване на сухи продукти, за тесто за макарони, мъфини, да е разбиване на яйца на максимална скорост.
Четвъртата е за разбиване на маслени и други кремове, силиконът обира добре от купата продуктите.
Последната, пластмасовата е за щадящо прибавяне на добавки в белтъчно тесто, за да не спадне. Например бадемово брашно, какао, орехии др. Също и за добавяне на брашно към разбити яйца, за пандишпан, за приготвяне на мусове и др.

# 679
  • София
  • Мнения: 4 397
Благодаря момичета, започвам да се боря с машинката Simple Smile

# 680
  • Мнения: 6 777
Можете ли да ми дадете рецепта за козунак за правене в миксер? Трябва да направя 3 козунака и искам да замеся тестото едновременно.

# 681
  • Мнения: 189
Здравейте,
Какво бихте казали за този модел?
https://www.ebay.de/itm/Kenwood-KVC5100-Chef-Sense-Colour-Collec … &isGTR=1#shId

дали си струва?

PS: линк към по горе показания сет:

https://www.ebay.de/itm/Kenwood-Chef-Titanium-KVC-70-mit-Super-P … :gVkAAOSw3v5Yt~wk

Последна редакция: сб, 18 апр 2020, 01:13 от pastir

# 682
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Да сте срещали някъде изгодно барабанно ренде? Или някоя от вас да има излишно?

# 683
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Не съм следила цените напоследък.

# 684
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Джемма, а да помниш номера на едно черно пластмасово, което принципно беше за месомелачки? Ти го препоръча преди години и го купих много изгодно, но скоро се обзаведах с машина и за село и ми трябва още едно.

# 685
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Май за това питаш, нали? Има го налично и даже не е прекалено скъпо.
https://www.pazaruvaj.com/drugi-drebni-uredi-c3178/kenwood/mgx-300-p328516803/

# 686
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Точно същото! Flowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers Hibiscus
Много ти благодаря! И преди беше на такава цена!

# 687
  • Мнения: 2 640
Здравейте, имам Кенууд ХЛ Про Ексел  обаче ми трябва приставка за месене и се оказва че за моя модел няма такава. Та ще трябва да купувам явно нов робот. Ще съм благодарна на всякакви препоръки и съвети. Прочетох няколко страници назад от темата и видях че някои модели имат белачки за картофи и вероятно и други нови екстри. Меся около 2.5 кг тесто наведнъж, така че ми трябва мощен и с голяма купа робот. Отделно ползвам всички рендета за салати и ако има вариант за рязане на картофи на пръчици би било добре.  Обикновено пазарувам такива неща от Амазон, та ако сте купували оттам, моля да споделите.

Ред. Сега видях и първия пост с всички приставки на Джемма - цял шкаф само за уреда трябва Simple Smile харесах ситото и сокоизтисквачката ако е бавна. Сега да се ориентирам за кой модел ги има.  Очарована съм обаче колко много и нови неща са пуснали през последните години.

Последна редакция: пн, 04 май 2020, 13:42 от Nivea :)

# 688
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Не разбрах това робот ли е или е машина, може ли снимка? Ако е робот, няма да можеш да месих 2 кг тесто с него, да.

# 689
  • Мнения: 5
Каквото и да е Кенууд ХЛ Про Ексел (миксер или foof proc), 2,5 kg тесто наведнъж си е бая, на ръба си и вероятността да си прецакаш машината е голяма. Особено ако е твърдо тесто ще затормозиш мотора/трансмисията. Аз имам KVL8300 (6,7l,1700 W), може би най-мощния за момента Кен и по книжка препоръчват до 2,4кг тесто, на мин. скорост определено време. По Великден тестото за козунака ми излезна към 2,3 кг, нямаше проблем (дори си позволих на 3-4 скорост за известно време под наблюдение), но тестото беше по-меко. Незнам. Трябва да се наблюдава по време на месенето. Мое мнение.

Общи условия

Активация на акаунт