Растат цветенца и тревички, ОКТОМВРИйче маха с крачета и ръчички! - тема 3

  • 39 833
  • 750
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 19 733
При мен лично е първа, мооооогоооо дълго чакана и не толкова рискова, колкото ми е любопитно да не изпусна нищо.

# 721
  • Мнения: 755
Здравейте Simple Smile
По повод прегледите, аз ходя по 1 път в месеца, като досега 1 път съм ходила при притеснение от моя страна. Аз също понякога много се притеснявам или по-скоро се чудя дали всичко е наред, но вече усещам бебо да ме побутва и се успокоих и гледам да мисля позитивно. Simple Smile
Иначе засега съм +3 кг и се чувствам добре.
Пожелавам на всички лека вечер и без излишни притеснения!  Hug

# 722
  • Мнения: 90
Когато една бременност е рискова за мен е напълно необходимо , но и задължително  да се посещават чести прегледи . Никой  не може да ме убеди , че честите прегледи са загуба на време или каквото там ,още повече , когато си изживял толкова неща в опит да забременееш !   Thinking

# 723
  • Мнения: 186
Аз също съм съгласна, че когато има притеснение е по-добре да се отиде на лекар и то да отпадне. Първите 4 месеца ходих няколко пъти до Спешното. При положение ,че кървя, мисля, че е доста глупаво да си стоя у дома, за да не притеснявам докторите. Не ми е първа бременност, трета ми е, но това не означава, че се притеснявам по-малко.
Мисля, че трябва всеки да нарави това, което смята за най-добре. Всички имаме свои гледни точки и сме преживели различни неща. Няма общовалидна истина. за това и гледам никога да не съдя другите. Пък и всяка майка знае кое е най-доброто за нейното дете Wink

# 724
  • Мнения: 695
Аз също съм съгласна, че когато има притеснение е по-добре да се отиде на лекар и то да отпадне. ...
Мисля, че трябва всеки да нарави това, което смята за най-добре. Всички имаме свои гледни точки и сме преживели различни неща. Няма общовалидна истина. за това и гледам никога да не съдя другите. Пък и всяка майка знае кое е най-доброто за нейното дете Wink
Много подкрепям тези думи.  Grinning
Иначе ходя веднъж в месеца и аз на лекар и засега тази честота ме устройва.

# 725
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
аз ако мога ще си купя еходраф и всеки ден ще си го гледам  Embarassed

# 726
  • Мнения: 29
Да ви питам някой в Клиника Щерев,който да е наясно с болничните.Днеска пуснах първият,който казаха,че е за 7дни,след,което трябва да се пусне за 30. Пак ли чрез регистратура или през АГ-то?  И на какъв принцип са тези удължени болнични,на какво основание?
Благодаря предварително.

# 727
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
За Щерев незнам, аз си ходя на държавна ЖК и просто казах, че ми е зле и искам болничен, на другия ден ми се обади, че го пуска и когато искам да си го взема. Основание: общо заболяване, режим на лечение - домашен

# 728
  • Мнения: 29
Ясно. Мерси

# 729
  • Мнения: 790
Само да ви кажа че желанията за чести прегледи не са само при първа бременност и не са само в нашите глави. Моя мъж ме пита не можело ли да ходим на 2 седмици на преглед и да си плащаме този междинен преглед. Покрай нас доста бременни загубиха бебчетата си,моя много добра приятелка в 5 месец загуби,без да има абсолютно никакви симптоми за каквото и да било. Така че сигурни неща няма, и безпокойство винаги има. Да не говорим че брат му също загубиха бебче преди няколко месеца.
Опитвам се да мисля позитивно, и двамата се стараем да мислим така. Но винаги преди преглед има едно леко напрежение,но видя ли в монитора как мърда малкото човече и ми идва да се разплача от щастие и умиление.

Между друго как ви действат на вас хормоните,аз от всичко се просълзявам и ми се реве от всякакви глупости. Като започна тържествата в детската. Тази сутрин се просълзих от едно детенце в яслената група като минавах покрай тях, ми милото така плачеше за майка си че сърцето ми се скъса. Та плача си и с чуждите деца. Филми, дори песни са способни да ме разплачат,а да не говорим за по сериозни неща.

# 730
  • Мнения: 547
За бебето и аз съм си параноя, искам да идва октомври и да го гушна живо и здраво, нищо друго не искам  Wink  Praynig Praynig Praynig

За хормоните, определено не съм добре с нервите  #Cussing out

# 731
  • София
  • Мнения: 262
Ходя веднъж на 4 седмици. Времето си минава без особенно да го мисля. Общо взето приемам живота такъв, какъвто е и не се вторачвам в бременността си. Животът учи.
Относно движенията на бебето - изявява се всеки ден и то така, че и друг, сложил ръка на корема ми ясно да го усети.
И аз вече искам да е минал октомври.

# 732
  • Мнения: 10
Здравейте момичета 😊 отдавна чета, но чак сега се престрашавам да се включа. Аз съм с термин 4 октомври. Сега съм в 19 седмица и след ФМ знаем, че чакаме здраво  момиченце на есен.  Имаме една дъщеря на вече 4 годинки. Аз съм на 28 години от София. Ще се радвам да споделяме хубавите мигове занапред. На кого да пиша за групата във фейсбук, че там ми е по-удобно да следя 😊

# 733
  • Варна
  • Мнения: 302
Моето мнение е, че е по-добре ехограф да не се прави по-често, отколкото е необходимо, защото независимо какво пише относно неговата безвредност, никога не можем да бъдем 100% сигурни и винаги е по-добре всяко нещо да се ползва с мярка. Днес например попаднах на статия, че предозирането на фолиева киселина повишава риска от аутизъм... Дали наистина е така или не, не зная, но това е поредното доказателство, че всичко трябва да бъде с мярка, за всеки случай. Хубавото е, че повечето от вас вече го усещат, останалите скоро ще започнем да усещаме ритниците и това все пак ще бъде знак, че всичко е наред.

На случки и случаи за загуба на бебе съм се наслушала всякакви и във всякакви месеци от майки, с които общувам покрай сина ми, и съвсем естествено притеснения си имам (предвид, че и аз имам загуба, макар и в съвсем ранни седмици), но не мисля, че ходенето на ехограф през ден би помогнало да избегна всичко, което може да се случи. Моята лекарка ме вика през 4 седмици, допълнително ще направя двете ФМ и не мисля да ходя на други прегледи извън тези, освен ако не се случи нещо притеснително междувременно (като контракции, кървене и т.н.). Притеснявам се, даже преди последния преглед ми измериха високо кръвно (при положение, че нормалното ми е 90/60), тъй като се притеснявах дали всичко е наред, но вярвайте ми, тези притеснения са нищо, в сравнение с притесненията след като се роди бебето. Бедна ви е фантазията какви ужаси може да роди майчиното въображение, не случайно има една поговорка "Да не ти се случва каквото ти мисли майка ти", затова е по-добре да не си хабим нервите от сега. Ето един забавен линк по темата за страховете, аз лично се разпознах на 100% в текста: http://www.maikomila.bg/mum-scared/

# 734
  • Мнения: 421
Уф, аз пък да се оплача, че новата ми микробиология пак не е Ок Sad
Вие изтрепахте ли коките?
За безпокойството, и аз съм така, гледам да ходя на две седмици, макар, че док не ме ще толкова начесто Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт