Растат цветенца и тревички, ОКТОМВРИйче маха с крачета и ръчички! - тема 3

  • 39 831
  • 750
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 404
Аз два пъти в месеца ходя - един път по каса и един път по допълнителния ми фонд.
Но винаги съм била на мнение, кой колкото често иска да ходи Simple Smile

# 736
  • Мнения: 318
Рая, вчера на прегледа си поръчах болничен на Тимева и тя ми каза, че пуска за 7 дни, след което за 30. Утре ще си взема този първия и след няколко дни този за 30 те, за него не трябва да я подсещам, а го издавали. Остави бележка автоматично да ми се подновява до края. Търси си болничния на касата, иначе може и по тел да проверяваш Simple Smile

# 737
  • Мнения: 421
Аз си взех направление за ЖК, но навсякъде, където проверих искат някакъв пакет да си плащам от сорта на 500-700 лв. Аз искам само по каса каквото е, другото и без това си го плащам... Някой ползва ли такава "услуга"?

# 738
  • Мнения: 1 739
И аз съм в Щерев и миналата седмица ми пуснаха за първи път, този 7 дневния, вчера звъннах на регистратурата и трябва да са ми издали 30 дни. А знаете ли дали лично трябва или може и мъжа ми да отиде да го вземе?

Започнала съм новата тема, скоро ще я пусна.

# 739
  • Мнения: 45
Аз си взех направление за ЖК, но навсякъде, където проверих искат някакъв пакет да си плащам от сорта на 500-700 лв. Аз искам само по каса каквото е, другото и без това си го плащам... Някой ползва ли такава "услуга"?

Какви са тия пакети? Търси някой, който работи с касата - напълно безплатна ти е ЖК (определения набор от дейности, ако искаш нещо допълнително - изследвания, прегледи и т.н., нормално да се доплаща, но си има много неща, които са по касата). По касата имаш преглед всеки месец (но не всеки месец ехограф - два пъти само), изследвания два пъти (всичките му там кръв, урина, микробиология, цитонамазка), мерения, тегления, консултация, изписване на терапия, ако има нужда. На мен кръвни изследвания ми се правят по-често, заради отрицателния резус фактор (и те по касата). Изследванията в някои лаборатории (сигурно повечето) трябва да си доплатиш там 2 лв или подобна сума.

# 740
  • Мнения: 2 050
Kallaa, повечето клиники май вече са така - с пакет. Някои от вариантите включват безплатното по коса + допълнителни прегледи и изследвания, ако съвпадат с това, което ти си следиш допълнително, може да ти е удобно. Другият вариант е да намериш "индивидуален" АГ - все има такива, които си правят само стандартната ЖК с талона Peace

А аз да питам за микробиологията, понеже ми е готов резултатът, но е в друг град и нямам възможност специално да ида до там да го взема сега, чак другата седмица. Та ако има някакви коки, усеща ли се нещо по-различно - течение, миризма? Че ще бера страх до вторник Rolling Eyes

# 741
  • Мнения: 421
Точно тези, невключените по каса неща ги опаковат и искат пари... Сигурно грешката ми е, че гледам места като Токуда, Св. Петка, че са ми удобни като място. Трябва по АГта в ДКЦ-тата ли да ходя?
Разбирам, че са ми смешни въпросите, но моя опит е само с репродуктивни клиники, а там за НЗОК изобщо не става дума...

# 742
  • Мнения: 248
Maria_I статията е страхотна, напълно точно описано. Честно казано до сега съм се смяла със сълзи на някой моменти  Joy Отстрани изглежда на моменти комично, но в действителност наистина ако някой надникне в мозъка на една майка.... Майко мила какви неща са ми се въртяли и продължават да се въртят не е истина.

И покрай мен напоследък имаше майки загубили бебчетата си, и на мен ми е притеснено от преглед до преглед (ходя на всеки 3-4 седмици, така ме вика док), но просто трябва да вярвам, че моето бебче е добре и на есен ще гушкам една малка здрава бонбонка. Друго реално не ни остава. Сега когато я усещам да рита всеки ден, и със всеки ден все по-силно (вчера чак ММ се учуди колко силно рита) ми е една идея по-спокойно, но от опит знам, че ако пък има затишие и не рита, ще се притесня пак. От опит мога да кажа само това - видиш ли веднъж 2-те чертички - край, няма да спреш да се притесняваш до края на живота си.

# 743
  • Мнения: 2 515
Kalla, аз съм с такъв пакет, защото прецених, че ще ми е най-изгодно. Предният път ходех всеки месец на прегледи по ЗК и отделно на частно при АГ-то, което си бях избрала за раждането. Сега реших да си спестя разкарването по каса и да си ходя само при моята си лекарка. Хубавото на пакета е, че ако ми остане някаква сума, стойността й се вади от цената за раждането. За мен така е много по-удобно, нямам времето да ходя при 2 различни лекарки, а и не искам, не виждам смисъл.

# 744
  • Мнения: 421
Благодаря, Фиффи, май и аз стигам до този вариант..
Аз с мойте коки нямам никакви симптоми, нито течение, нищо... Живеем си добре заедно...

# 745
  • Мнения: 2 050
Мда ще тръпна в очакване до другата седмица явно.

ЖК по каса май работи Ташков от Надежда, в някакъв мед.център Сердика ли беше newsm78 Но там разбрах, че се чакало доста (включително и по месец за първоначално записване и то ще изтече валидността на талона) и не съм се интересувала повече.

# 746
  • Мнения: 318
За болничния би трябвало и мъжа ти да може да го вземе, защото все пак са го оставили на касата. Аз утре ще ходя и ако искаш и не ти е късно ще ги питам дали може така.
Незнам само дали се плаща нещо.

# 747
  • Мнения: 1 739
Заповядайте в новата тема
 Тема 4

Марелианка, ти кога ще ходиш? Той към 10 май ще мине и ако не му ги дадат /че реших двата заедно да ги оставя да ги взема/ ще отида аз следобяд и така.

# 748
  • Мнения: 19 733
Днес например попаднах на статия, че предозирането на фолиева киселина повишава риска от аутизъм... Дали наистина е така или не, не зная, но това е поредното доказателство, че всичко трябва да бъде с мярка, за всеки случай.
Не можеш да предозираш с фолиева киселина, ненужното просто се изхвърля от организма. А и след оформяне на невралната тръба е добре да се приема от майката. Последните новости са, че спомага за избягване на прееклампсията.
но не мисля, че ходенето на ехограф през ден би помогнало да избегна всичко, което може да се случи.
Тук съм съгласна и несъгласна. Много зависи кой те гледа, защото както при Деси се случи, повече от един лекар не можа да види скъсена шийка. Но ако лекарят е добър специалист, може да хване нещата, преди да е станало късно.
Притеснявам се, даже преди последния преглед ми измериха високо кръвно (при положение, че нормалното ми е 90/60), тъй като се притеснявах дали всичко е наред, но вярвайте ми, тези притеснения са нищо, в сравнение с притесненията след като се роди бебето.
Аз също се оказа, че вдигам кръвно. Бях с холтер за 24 часа и сега съм под наблюдение за 2 седмици. Ако държа над 135/85 трябва да взимам Допегит.


babybu, това е безумно Shocked

Аз си взимам болнични за 30 дни, които само заявявам за подновяване. И съм с пакет, защото както каза commala, не ми се разхожда при различни лекари. Въпреки че сега ме е яд - търябваше да настоявам за разширения пакет, вместо по-малкия. Пускам МБ на всеки 2 седмици, както и кръвни, които си доплащам.

# 749
  • Мнения: 29
Рая, вчера на прегледа си поръчах болничен на Тимева и тя ми каза, че пуска за 7 дни, след което за 30. Утре ще си взема този първия и след няколко дни този за 30 те, за него не трябва да я подсещам, а го издавали. Остави бележка автоматично да ми се подновява до края. Търси си болничния на касата, иначе може и по тел да проверяваш Simple Smile
Благодаря,и аз утре взимам първия за 7 дни. На мен доктора не ми каза за такова автоматично подновяване. Утре ще го питам.

Общи условия

Активация на акаунт