С каква храна храните котката си?

  • 119 871
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 45
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Брит не съм давала на моя, всъщност за пръв път я чувам тази марка.
На нас ни казаха да давам само Орижен или Аплаус, но при последното посещение при ветеринара яко ни се скараха, че малчо ядял много месо и понеже горните гранули съдържали висок процент пилешко месо трябва да минем на други с по-ниско съдържание. И сега се чудя какво да му купя? Предложиха ми РК, но абсурд да му дам. Ще се разходя из зоомагазините и ще трябва да му избера нещо..

# 46
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Котките са изключително месоядни животни, какво друго се очаква да ядат newsm78. Ясно, щом са ти предложили РК, впрочем. И на мен една ветеринарка с магазин се опита да ми пробутва номерата, че Орижен и Акана не били подходящи, защото не знам какво си, да съм вземела РК... Ми не, мерси Grinning.

# 47
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Котките са изключително месоядни животни, какво друго се очаква да ядат newsm78. Ясно, щом са ти предложили РК, впрочем. И на мен една ветеринарка с магазин се опита да ми пробутва номерата, че Орижен и Акана не били подходящи, защото не знам какво си, да съм вземела РК... Ми не, мерси Grinning.
Абсолютно съгласна,котките са месоядни. Акана,Ориджен,Аплаус,Брит и всички храни без зърна са истината Simple Smile Често следя в Емаг,има намаления,понякога доста добри.

# 48
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Да, и аз от Емаг.

# 49
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
От Емаг бях поръчвала на котьо гранули на Ягуар, това е една от топ храните на нашия пазар. Също пускат често и Аплауз на промоция и РК-то/което аз не харесвам/, но на близка приятелка котарака хапва само такива гранули /уринарните/, защото има непоносимост към другите т.е тези с месо.  Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 2 076
аз като не много сведуща да попитам - Роял Канин са скапани, така ли, и е по-добре да се избягват? защото нашето го храним само с такива, и по цената си мислех, че е  прилична храна, но четейки тук, почвам да се съмнявам

# 51
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Въпрос на предпочитания.
Моя котак се храни предимно с РК, но пък на цена ми излиза доста евтино, а на него му се отразява добре и му харесва. А не купих РК по препоръка, просто тествах различни храни за по месец-два и прецених с коя кот е най-добре.

# 52
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Моето мнение е, че РК е с неоправдано висока цена за съдържанието си.
Купувала съм само пакетирана храна, за наливната не знам как стои въпроса относно цената.
Всеки има право да храни любимеца си с каквато храна предпочете.
Определено моя избор е друг.
Който го интересува може да потърси в темата за котките не веднъж е дискутирано съдържанието на дадени храни включително РК, придружени с доста мнения от потребители.  Peace

# 53
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Насипната храна не бих я препоръчала на никого, независимо на коя марка е. Първо, не е ясно колко време е престояла отворена, второ - всякакви боклуци могат да попаднат вътре, волно или неволно.
РК държат неоправдано висока цена за съдържанието и качеството си, така е. Освен това е прекалено овкусена, котките я харесват, но това не я прави по-полезна.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Нашият 14-годишен котарак се храни само с РК. Пробвахме доста храни, но винаги имаше проблеми. Заради това и купуваме РК - харесва я и няма кризи.
Орижен имат ли храна за кастрирани котки?

# 55
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Орижен става за всякакви котки, Акана също. Различават се по вида месо вътре. Съдържанието на пепел, зърна и всякакви вредни пълнежи е минимално, поради което котките се засищат от малко количество и не преяждат по естествен начин.

# 56
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Храните към които котета се спускат лакомо,обикновено са пълнени с какво ли не. РК е скъпа за състава си. Котките трябва да се хранят с храни без зърна в тях. Брит е една от тези храни и моя мацончо си я яде,но не лакомо.Хапва,оставя,после пак,не омита всичко от раз. Яде си хормалното количество за ден изписано на пакета. Насипната храна не е вариант,досега с въздуха за дълго не е ок,а те в магазините си стоят по цял ден отворени. Сега ще поръчам Аплаус,защото има на добра цена в Емаг,но ще си вема и пакетче от любимата Брит.

# 57
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Напълно съм съгласна за мненията за насипната храна.  Peace

# 58
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Храните към които котета се спускат лакомо,обикновено са пълнени с какво ли не.
Да, точно. Те са нещо като джънк - овкусени, но вредни.

# 59
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Така е, още като взехме котьо ми казаха да не купувам оцветени гранули.
А относно РК не се сещам дали съм Ви разказвала как котьо отказваше да се храни с друго освен с тях. Едвам го отучих. Големи ядове имах с него, а само един пакет изяде китен за персийци. Сега и да сменям гранулите нямам такъв проблем.

Общи условия

Активация на акаунт